koupila jsem dnes meruňku ,ale ..



host - 37.229 (?)
23.12.2006 13:37
Vážení přátelé ,roubuji  a očkuji téměř vše.Proto jsem se pokoušel o roubování meruňky.Kdysi jsem slyšel ,že material na roubování se má brát ze starých stromů m.Prověřených časem .Apoplexie .Veškeré způsoby roubování mne zklamaly. Jedině roubování za kůru je téměř  100 procent Mé neúspěchy při jiných způsobech roubování přičítám nepřesnému řezu při roubování.Roubování za kůru je rychlé a při zachování nenarašených roubů můžeme roubovat poměrně dlouhou dobu.Roubuji na semenáče špendlíku,který roste na rozdíl od semenáče meruňky rychleji.Letos budu roubovat na něj i Bosenské  švestky.Roubovanců meruněk  mám tolik,že je budu muset rozdat. s pozdravem včelař Z .Dukát
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 18.90 (?), 7.4.2006 17:14, zobrazeno: 10278x

čím se taková meruńka hnojí co to je organické hnojivo můžete být konkrétní jak se to jmenuje ?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.26 (?), 9.4.2006 4:13

Merunky jsou dost narocne na ziviny a vodu. Maji radi kompost a dostatek  vapna. Muj postup: vykopu velkou diru, dam dostatek zahradnickeho kompostu, nahazim stare zelezo (drobne kusy) a v hmozdiri roztlucene skorapky vajicek (organickych), ukotvim merunku, poradne zaleji, urovnam vysokou vrstvu slamy (zadrzi vlahu) az do vzdalenosti 40-50 cm a snazim se alespon 2x tydne zalit, kdyz neprsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.226 (?), 23.5.2006 13:17
Opravdu kov-zelezo? Jako matky, srouby, hrebiky atd.? Neda se to necim nahradit
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.34 (?), 23.5.2006 14:08

Dobrý den. Vážená paní, berte ten další příspěvek s nadhledem. Kdyby ovocnáři sázeli na velkých plochách podle toho, tak ty hřebíky v zemi způsobí snad magnetickou anomálii.

Nejdřív se podívejte na jmenovku, co by měla být u Vašeho stromku. Měla by tam být uvedena i podnož.  U nás se používají tyto podnože. Meruňkový semenáč, myrobalán, mandle a broskvomandle. Ty první dvě mají raději sušší půdy a také je v pohodě snáší, ta další dvě snesou i vlhčí půdy. Podle druhu podnože potom můžete ve výsadbové jámě udělat drenáž z hrubšího materiálu, například nějakou suť. Organické hnojivo je jakékoli hnojivo, které bylo vyrobeno z biologického materiálu. Například z hnoje, ze zbytků rostlin a podobně. Stromek vysaďte tak, aby místo očkování, což je taková malá boule dole nad kořenovým systémem, byla vždy nad zemí! Důležité! Při výsadbě důkladně kořeny prosypávat zemí a taky pořádně zalít. Pokud má Vaše meruňka vyšší kmínek, bude vyžadovat opěrný kůl. Ten by měl končit pod korunkou a měl by být dobře připevněn v zemi, ať vítr stromek nevyvrátí. Kmínek dobře přivázat. Nepoužívat pevné polypropylenové motouzy, ty stromek zaškrtí. Věřte mi, že výborný je starý punčocháč. Dobře pruží. Tak ať Vám to roste a kdyby bylo něco nejsné, dejte vědět! Srdečně Staislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.229 (?), 23.12.2006 13:37
Vážení přátelé ,roubuji  a očkuji téměř vše.Proto jsem se pokoušel o roubování meruňky.Kdysi jsem slyšel ,že material na roubování se má brát ze starých stromů m.Prověřených časem .Apoplexie .Veškeré způsoby roubování mne zklamaly. Jedině roubování za kůru je téměř  100 procent Mé neúspěchy při jiných způsobech roubování přičítám nepřesnému řezu při roubování.Roubování za kůru je rychlé a při zachování nenarašených roubů můžeme roubovat poměrně dlouhou dobu.Roubuji na semenáče špendlíku,který roste na rozdíl od semenáče meruňky rychleji.Letos budu roubovat na něj i Bosenské  švestky.Roubovanců meruněk  mám tolik,že je budu muset rozdat. s pozdravem včelař Z .Dukát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.229 (?), 23.12.2006 13:52
K mé zprávě o rubování   meruněk připojuji email.zdendukat@volny.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.12.2006 17:32
Velmi správný postup. Jen bych připojil, že zemina v jámě slehne a stromek se tak občas dostane do jamky. To je u meruněk náročný na provzdušněnou a nezamokřenou půdu velmi špatné. Proto doporučuji vysadit stromek meruňky (a nejen té) na cca 20 cm vysoký  kopeček. Logicky tím vyšší, čím je jáma pod ním hlubší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.12.2006 17:33
Tím velmi správným postupem ovšem reaguji na příspěvek p. Stanislawa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika