Bigred, Sweetred



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
22.11.2017 18:02

U nás v práci se říká už po mnoho let: Nikdy není tak špatně, aby nemohlo býti ještě hůře a platí to stále a pořád i při totálním nedostatku pracovních sil, což je zvláštní. Naopak jsem si vždycky myslel, že horší meruňky než ty s Escande už nejsou, ale to platilo jen do doby, než jsem poznal ještě horší. A to ty dvě italské, co mám. Proto se mi dnes zdají tyto meruňky z Escande docela slušné. A pro hezké vybarvení ovoci ledacos odpustíte. Konkrétně třeba Bigred ve vlákně Big Red měla krásné plody, které nebyly ani tak špatné a dokonce vydržely i jarní mrázy. Možná to byla náhoda. 

Big Red

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 184.133 (?), 22.11.2017 8:34, zobrazeno: 4756x

O těchto odrůdách už se tu psalo. Někdo o nich slyšel, ale už před několika lety se u nás sázely. Máte je někdo v zahradě a už jste je ochutnali? Jsou tak rané? To by se jim snad dalo něco odpustit... 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 22.11.2017 18:02

U nás v práci se říká už po mnoho let: Nikdy není tak špatně, aby nemohlo býti ještě hůře a platí to stále a pořád i při totálním nedostatku pracovních sil, což je zvláštní. Naopak jsem si vždycky myslel, že horší meruňky než ty s Escande už nejsou, ale to platilo jen do doby, než jsem poznal ještě horší. A to ty dvě italské, co mám. Proto se mi dnes zdají tyto meruňky z Escande docela slušné. A pro hezké vybarvení ovoci ledacos odpustíte. Konkrétně třeba Bigred ve vlákně Big Red měla krásné plody, které nebyly ani tak špatné a dokonce vydržely i jarní mrázy. Možná to byla náhoda. 

Big Red

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.9 (?), 24.11.2017 21:20

Naopak jsem si vždycky myslel, že horší meruňky než ty s Escande už nejsou, ale to platilo jen do doby, než jsem poznal ještě horší. A to ty dvě italské, co mám. Proto se mi dnes zdají tyto meruňky z Escande docela slušné.

V roku 2007 som mal možnosť ochutnať plody odrody Pincot dovezené na Slovensko z Francúzska. Tieto plody boli vynikajúcej chuti. Chuť dovezených plodov bola o niekoľko tried lepšia ako chuť plodov Pincotu vypestovaných na hornom Považí. Preto si nemyslím že sú zlé odrody marhúl. To len my ich sadíme do polôh do ktorých nie sú tieto odrody vhodné a potom sme sklamaní ich chuťou a malou odolnosťou na mráz a choroby.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 150.193 (?), 24.11.2017 22:43

Konečne super príspevok Jano, bolo načase dať niečo výstižne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.11.2017 23:14

Jako, že ostatní příspěvky Jana nejsou super?indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 25.11.2017 9:28

Ve Francii je spousta kvalitnějších odrůd než jsou ty od Escandeho.Já nedám dopustit na Bergeron a Milan dostal dostal dobré reference na Luizet.Takže je treba viacej skúšať, sadiť,polievať a hnojiť!wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 25.11.2017 10:32

Ano, ve Francii mohou být Escandeho meruňky výborné a odolné, ale to je nám tady houby platné. Stejně tak jako specifická skupina kalifornských, nikoliv žížal, ale broskvoní, s kterými se tady už nějaký rok trápíme, jen kvůli jejich hezkému zbarvení. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 25.11.2017 16:10

Nedávno jsem někde četl, že se Escande zapojil do toho velkolepého a megalomanského tažení proti PPV s odrůdami Adriana, Betinka,Candela a Sophia!surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 25.11.2017 18:59

To je určitě dobrý typ pro toho, kdo nemůže meruňky díky PPV pěstovat. Pro mě to nemá moc velký význam. Stále chybí na trhu co nejodolnější meruňky proti mrazu v květu. Zvýšená odolnost proti moniliovému úžehu by taky nebyla k zahození. Co se týče toho Pincotu, tak protzatím v květu vždycky zmrzla, zcela něco jiného je meruňka z Escande s názvem Kioto. Big Red letos taky přežila, ale to mohla být náhoda. Tam kde mrzlo více, nepřežilo nic. Například u pana Vysloužila, jestli si teda mohu dovolit vyslovovat jeho jméno. Nebo u Jirky FM a jiných. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 25.11.2017 21:05

Možná by stálo za to zajet do Želešic pro Želešickou, pokud je ten údaj -7°C v květu pravdivý pak je to mistryně světa v mrazuodolnosti.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika