A přece není po meruňkách



host - 212.49 (?)
20.4.2020 20:19

Dneska ráno na severovýchodě mrzlo (jak jinak už víc jak měsíc mrzne nebo těsně nad nulou. Teploměr u domu -1,2°C, přesný teploměr v metr a půl na kraji koruny Leskory naměřil -2,5°C, PL Katowice bezvětří met. stanice -3°C ještě horší surprise 

Horní strany plůdků zčervenaly, vypadají jakoby lehce popálené, stačí zítra pozítří bezvětří a je sklizeno. Je to typický vyzařovák, mráz sjíždí do údolí, loni takto 90% plůdků zmrzlo. Kdyby už nemrzlo, tak násada je slušná, ještě na probírku i u VP. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.4.2020 14:48, zobrazeno: 15946x

A přece jen něco přežilo ty březnové mrazy do kvetoucích meruněk. Přece jen. Stále je naděje. U pozdně kvetoucích odrůd, to není žádné překvapení. U Veselky a Bergevalu musím konstatovat opravdovou zvýšenou odolnost květů proti mrazu. Jak říkám, zatím je naděje, a zatím stále žijem. Snad to nebude jen do zítřka. 

Kompakta
Kompakta
Leala
Leala
Bergeval
Bergeval
Bergeval
Bergeval
Lenova
Lenova
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.13 (?), 15.4.2020 16:06

U mne (Plzeň) to vypadá, že meruňka Bergeron je v pohodě. V sobotu večer jsem ošetřil Championem a v pondělí přišly mrazy -6°C. Dnes jsou vidět malé plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 181.39 (?), 17.4.2020 19:13
Jsem ze severní Moravy a příští týden tady hlásí nejchladněji. Leskora, Bergeval to po postřiku Championem zdá se zatím zvládly. Goldrich to schytal už předtím, ale něco přežilo. Pokud bude opět mrznout, uvažuji postřik Boraxem. Údajně je taky účinný v ochraně proti mrazu při květů a malých plodech. Nemáte někdo zkušenosti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.4.2020 15:28

Je to tam. smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek 2 - (7) - 248.253 (?), 18.4.2020 16:40
Pinkcot

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.68 (?), 18.4.2020 17:20

V dobrom závidím...

Mne zmrzli všetk mahrhule :(a vyzerá to tak, že aj niektoré slivky (jubileum).

Čo je horšie na pondelok opäť výstraha pred mrazom :(. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.4.2020 15:05

Už jsem to psal několikrát, že vidět meruňkové plůdky je takový malý zázrak, po těch všech problémech s jarním mrazem. Co se týče toho Pinkcotu, tak to je odrůda tak choulostivá, že s ní nikdy ani nepočítám. O boraxové ochraně se psalo mnohokrát, ale nevím, že by se k něčemu dospělo. Nikdo to dostatečně nevyzkoušel, jestli zůstane víc plodů na porostu po aplikaci boraxu, nebo na vedlejším porostu bez aplikace. 

Velkopavlovická
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.81 (?), 20.4.2020 19:32

Taky se mi zdá, že po meruňkách letos úplně není. Leskora, Vysočina 450 m/m, dnes. „Monča“ vidět není. JG

Leskora dnes
Leskora dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 20.4.2020 19:42

Chtěl jsem ještě přidat obrázek Bergeronu.

JG

Bergeron dnes
Bergeron dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 20.4.2020 20:19

Dneska ráno na severovýchodě mrzlo (jak jinak už víc jak měsíc mrzne nebo těsně nad nulou. Teploměr u domu -1,2°C, přesný teploměr v metr a půl na kraji koruny Leskory naměřil -2,5°C, PL Katowice bezvětří met. stanice -3°C ještě horší surprise 

Horní strany plůdků zčervenaly, vypadají jakoby lehce popálené, stačí zítra pozítří bezvětří a je sklizeno. Je to typický vyzařovák, mráz sjíždí do údolí, loni takto 90% plůdků zmrzlo. Kdyby už nemrzlo, tak násada je slušná, ještě na probírku i u VP. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika