A je po meruňkách



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
22.3.2020 16:01

Ještě kdyby ta Betinka byla "rezistentní" proti mrazu v květu, pane Waltere, to by bylo terno. Jinak při úvodní mrazové "ochutnávce", kdy to nejhorší je ještě před námi, jsou u mě nejvíc zasažené Veecot, Tomcot, Bebeco, San Castrese, Samourai. Už se k tomu nebudu vracet, ale ještě naposledy bych chtěl upozornit na ten způsob ochrany mlžením. Sám jsem tomu nevěřil, ale pán ze Senice ukazoval na straně 9, jak fotky po mlžení s rampouchy, tak fotky násady meruněk z května. 

Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 22.3.2020 12:44

já už mám spálíno taky. Alespoň mě nemrzí, že jsem před měsícem seřízl korunky dvou plodících 5letých meruněk a přerouboval je rezistentní Betinkou. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.3.2020 16:01

Ještě kdyby ta Betinka byla "rezistentní" proti mrazu v květu, pane Waltere, to by bylo terno. Jinak při úvodní mrazové "ochutnávce", kdy to nejhorší je ještě před námi, jsou u mě nejvíc zasažené Veecot, Tomcot, Bebeco, San Castrese, Samourai. Už se k tomu nebudu vracet, ale ještě naposledy bych chtěl upozornit na ten způsob ochrany mlžením. Sám jsem tomu nevěřil, ale pán ze Senice ukazoval na straně 9, jak fotky po mlžení s rampouchy, tak fotky násady meruněk z května. 

Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 52.247 (?), 22.3.2020 9:24

Dělám pokus.

Půl Viccotu(meruňka) jsem obalil jednou vrstvou netkané textílie. Druhou nechal neobalenou. Výsledek dám vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lubomir57 - (6) - 7.132 (?), 7.2.2023 16:12

Ahoj, ja používam ako ochranu proti jarným mrazom a) DARINA4 - chráni do -5 alebo b) CROPAID - chráni do -7...V zásade kľudne spím lebo všetko ochránim keď postriekam:) 

1.https://www.lacnepostreky.sk/hnojiva/biologicke.hnojiva/darina.4

2.https://www.odsuseda.sk/rady-a-tipy/cropaid-ochrana-proti-mrazu/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 7.2.2023 16:48
Já nemám nic tak narašeného, aby to těch dnešních mínus 12 ohrozilo. Kdyby byl sníh určitě by bylo mrazivěji. Aspon tedy doufám, že tyto teploty přibrzdí množící se populaci hrabošů a hryzců. Loni byla velká úroda, když letos nebude, nic se nestane a stromy si odpočinou. Jinak pro mě je "lepší" když ten rozhodující mráz příjde hned ze začátku než někdy na poslední chvíli do plůdků nebo i větších plodů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.23 (?), 19.5.2022 10:26
Slavkovsko 2 stupně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 23.44 (?), 19.5.2022 12:45
Ano, jitra jsou chladná. A navíc dnes bylo v počasí vydáno varování až na 2 cm velké kroupy. Pan Petr je asi hodně zabraný do probírky merunkových plodu, že není na příjmu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.139 (?), 22.3.2020 8:15

Tak dnes ráno na jihozápadě minimum -5,4 °C a to měl být dnes ráno lehčí odvar...indecision..nechci vidět, co přinesou další rána...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.106 (?), 22.3.2020 14:37
Včera jsem provedl postřik kvetoucí meruňky proti mrazu championem. Dnes jsem tady máme sněhové přeháňky, ale vždy to hned roztaje. Je potřeba v takovém případě postřik opakovat? Má to význam? Díky. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 22.3.2020 15:32

Postřik Championem se provádí přibližně 48 hodin před příchodem mrazů a při teplotě nad 8°C, ideálně nad 10°C.Opakovat postřik přI teplotách těsně nad nulou nemá význam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika