Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ospravedlňujem sa, ako som sa niekoho dotkol tými chcíplinami, ale tak bohužiaľ vyzerajú všetky štepené meruňky u mňa, po jednom až dvoch rokoch pestovania v pôde. Možno je problém, že zo škôlok sú tie stromky vyorávané s osekanými koreňmi, čiže je ľahšia infekcia patogénmi a podobne... takto som sadil semenáč meruňky priamo z kvetináča, takže žiadne poškodenie koreňov a žiaden problém s rastom. a dúfam, že aj životnosťsemenáčov vzhľadom na vitalitu rastu bude dlhšia ako pri štepených šľachtencov. určite mi nebude vadiť ani keď nebudú mať prvotriedne chuťové vlastnosti, pre mňa bude úspech, keď sa podarí meruňky dopestovať v mojej lokalite. podľa mňa by sa meruňky mali predávať vzhľadom na citlivosť koreňov len v kvetináčoch, nie voľnokorenné...

kdesi som čítal, že meruňka a moruša patria medzi najmenej náročné ovocniny na vlahu, možno preto sa im darí v suchších oblastiach.

mimmo

ďakujem za rady, uvidím ako to bude s plodmi v prvej sezóne, aj keď by sa semenáču nepodarilo udržať plody, určite počkám ďaľšie sezóny a až potom budem hodnotiť vlastnosti semenáča. slivoniam sa u nás darí, ale väčšinou na myrobaláne alebo wengenheime, netuším ako sa bude meruňka správať na slivkovom podpníku, ale za pokus to stojí. žiaľ tých smutných pokusov už bolo pomerne dosť...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika