Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já rozhodně nepatřím mezi kritiky šlechtění. Naopak se domnívám, že šlechtění v ČR má světovou úroveň a díky tomu se některé z odrůd meruněk vyšlechtěné u nás pěstují i v zahraničí. Protože, ale pracuji v paměťové instituci tak se celkem přirozeně zajímám o původní "plané ovocné stromy" a staré odrůdy. S tím, že nyní mě hlavně zajímají staré odrůdy broskvoní. Především těch regionálních z Drahanské vrchoviny, Vysočiny, Hlučínska, Šumavy atd... U některých se dá vystopovat zahradník, který je vyšlechtil u některých se mi to zatím nepodařilo (viz. Hlučínsko)...Zajímavé jsou i zmínky z důvěryhodných zdrojů o stoletých meruňkových stromech. Nejnovější taková zmínka je obsažena dokonce i v diplomové práci z Lednice, která mimo jiné mapuje staré meruňky v selských sadech ve Velkých Pavlovicích z nichž ta nejstarší byla prokazatelně zasazena v roce 1915 a pravděpodobně stále ještě roste a bez chemického ošetřování a hnojení stále pravidelně plodí...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika