Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

V naší oblasti severní moravy jsme měli před cca 20 lety hojnost švestek, višní, třešní, rynglí a jablek. Nevěděli jsem co je monílie, puchrovitost, pilatka, obaleči, šárka, rez hrušní, mšice na stromech.

Postupně jen sleduji jak tady ubývají ty staré stromy napadené monílií, nové stromky obalené mšicemi, švestky na jaře jak fazole a když už nezpuchrovatí tak je dorazí pilatka.

Je mi 38 let a pomalu obnovuji to co můj děd vysázel před 40, zkouším nové "odolnější" odrůdy a sleduji jak se jim daří. Kdysi se tady ničím nestříkalo, dnes to bohužel už bez pomoci chemie nejde (zkouším i bio prostředky).

Mění se podmínky v kterých žijeme, bohužel. Je třeba se přizpůsobit a sledovat víc než kdysi. 

Měli jsme tady 30 let meruňku, nikdy se nestříkala, hodně mrzla v květu, plodů bylo poskromnu, nakonec padla při přestavbě plotu.

Loňi mi na jaře odešla dvouletá meruňka i přes 4 postřiky proti monílii, několik dnů taky pršelo zima, nakonec i mrzlo.

Letos zase koukám, jak frčí mravenci po stromech. Chemstopem obmazávám stromy, je to boj který nevzdávám smiley

Leto jsme stříhali mnoho mladých stromků právě podle rad pana Urbánka (videa na youtube) a v některých případech nám to vyloženě pomohlo a ukázalo jak se to dá řešit. Někdy pomůže jen malý detail, který třeba v knize nevyčtete a už Vám to mnohé napoví. Zkušení pardálové nad tím možná mávnou rukou, ale pro začínajícího laika to jsou cenné rady.

Stejně tak jsem vděčný za porady tady na fóru, víc lidí, víc názorů wink

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika