Způsob čištění molitanového vzduchového filtru v křovinořezu



host - 182.202 (?)
30.7.2010 22:29

Nechci se s Vámi dohadovat o oleji v molitanu a ani nechci, aby nikoho trefil šlak Můj křovinořez takto mnou čistěný molitanový filtr funguje bez sebenších problémů denně v lese čtyři roky a to jej půjčuji. Jen jsem za ty roky vyměnil startování.  Dnes jsem se bavil s několika mými zaměstnanci (živnostníky),kteří křovinořezy Husqvarna s molitanovými filtry používají. Olej na filtr nekape nikdo. Věřte, nebo nevěřte, závady na křovinořezech, co se týče nesprávnou údržbou vzduchového filtru nemá nikdo. a že některé křovinořezy jsou skoro v odpisovém stavu. Spíše mají problémy s pomocnou startovací pružinou "start smart",která jim praská, ale to je jiné téma. Každý máme své odzkoušené a své názory. Od toho je dizkuze. S pozdravem   Roman.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 182.202 (?), 30.7.2010 22:29

Nechci se s Vámi dohadovat o oleji v molitanu a ani nechci, aby nikoho trefil šlak Můj křovinořez takto mnou čistěný molitanový filtr funguje bez sebenších problémů denně v lese čtyři roky a to jej půjčuji. Jen jsem za ty roky vyměnil startování.  Dnes jsem se bavil s několika mými zaměstnanci (živnostníky),kteří křovinořezy Husqvarna s molitanovými filtry používají. Olej na filtr nekape nikdo. Věřte, nebo nevěřte, závady na křovinořezech, co se týče nesprávnou údržbou vzduchového filtru nemá nikdo. a že některé křovinořezy jsou skoro v odpisovém stavu. Spíše mají problémy s pomocnou startovací pružinou "start smart",která jim praská, ale to je jiné téma. Každý máme své odzkoušené a své názory. Od toho je dizkuze. S pozdravem   Roman.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 31.7.2010 0:25

Pročetl jsem si starší návody ke křovinořezům Husqvarna. V některých návodech se píše "...Promýt jej v čisté a teplé mýdlové vodě. Před zpětnou montáží se přesvědčte o tom, že je vložka čističe dokonale suchá. Čistič vzduchu, jenž byl užíván po dlouhou dobu, není možné očistit zcela dokonale. Z toho důvodu je nutné jej čas od času vyměňovat za nový. Poškozený filtr vyměňte však neprodleně. Pokud pracujete se strojem v náročném prašném prostředí, je zapotřebí filtr napustit olejem" (návod k obsluze křovinořezu z r. 1996). Vážení diskutující, já se bavím o standartních podmínkách používání křovinořezu, nikoliv o nestandartních! Proto, jak jsem se zmiňoval já a ani moji zaměstnanci nemají a ani nemohou mít problémy s poruchovosti křovinořezů, kvůli nenapuštěnému molitanovému filtru olejem.  Na naše jihočeské standartní podmínky používání křovinořezů v lesnictví bohatě postačuje molitanový filtr omýt v teplé vodě s vhodným saponátem, nebo jej ofoukat stlačeným vzduchem. Ano, beru,pokud budu pracovat s motorovou rozbruskou při řezání betonu, tvárnic a jiných stavebních materiálů, filtr si olejem napustím, ostatně je to i doporučeno výrobcem, který však nepoužívá jednoduché molitanové filtry, ale speciální k této práci v extrémě prašném prostředí. Je to jako alfa a omega, jestli mazat ložisko vodícího kolečka na liště Roll-top, nebo nemazat, ale to by bylo téma jiné dizkuze.   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.78 (?), 31.7.2010 8:07
To je vše pravda, ale zde se jednalo o odpověď na dotaz a srovnání odpovědí. Podstatné a už několikrát uvedené je to, že molitan se zamastí stejně od karburátoru, u 2T více než u 4T, že mastný molitan lépe - účinněji filtruje, že se musí používat orig. filtr, že u takových strojů je menší prašnost, takže se filtr rychle nezanáší, že to někteří výrobci přímo uvádějí v návodech (hlavně u 4T, neboť z čistého benzínu se molitan olejem neošetří).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.63 (?), 31.7.2010 10:04
Nevim co se tu pořad řeší? Pan J.S. to snad napsal jasně ne?! Ja tedy moc motoru s molitanem nemel, ale kdyz tam byl, tak byl vzdycky napušteny olejem. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.247 (?), 31.7.2010 18:11

Neviem ako ste prišiel ku kategoprizácii prostredia kde podľa Vas je štandard práca v lesnom poraste a všetko ostatné je extrém. Dnes má už krovinorez snáď každý majitel rodinného domu alebo chalupy a nekosí s ním v lese, kde je zvýšená vlhkosť a o prašnosti je zbytočné diskutovať. Podstatné percento takýchto vlastníkov kosí okolo domu kde praží slno a tá prašnosť tam je. Nie je na obale napísané, tieto sú pre Čechy a tieto pre Slovensko atď., sú pre klimatickú triedu Európy. Je len na vlastníkovi ako bude ďalej špecifikovať svoje miesto pôsobenia. Prečo keď si niekto zakúpi výrobok z presvedčenia TOP kvality, vzápätí odmietne rady výrobcu ako sa starať o výrobok. V púríspevku uvádzate "Lesáci povedali že to robia takto a všetko je v poriadku". V jednom príspevku profesionálny pilčík na otázku aký olej miešajú do benzínu uviedol M2T, ale akonáhle sme si mohli píly odkúpiť dávame už len doporučený olej výrobcom píly. Ja som doporučil olej do filtrov, krovinorez som kupoval súkromne, neživí ma, neodpísal som ho z daní. Podľa životnosti predchádzajúceho plánujem najbližší nákup o minimálne 10 rokov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 31.7.2010 18:54

Molitanové filtry se na výkonných profi strojích nevyskytují a jsou tam většinou nylonové, nebo kombinace. Molitanový filtr je vyhovující na menší objemy a stroje, které jsou určeny na občasné používání. Je fakt, že v lese jsem viděl sečení trávy kolem stromků, ale u domu kolikrát nebylo majitele vidět, jak mydlil trávu kolem prašné cesty, políčka, nebo v suchu až na hlínu. Celkově je ten molitan na dané podmínky dobrá filtrace, protože co kolikrát prošlo motorem motorové pily, to je jako by se sekalo bez filtru.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika