Zátěž křovinořezu



host - 118.44 (?)
28.5.2010 19:24
Dík za cenné rady, je to fakt i o řezných nástrojích jak je vidět.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 229.109 (?), 27.5.2010 22:04

To je napsáno trefně, no já mám OM 735, taky už léta OK, jenom letos výměna prošoupané hlavy od země. Také dostává nárazově co proto a při kvalitní směsi no problem. Nebál bych se ho vzít někdy znovu, ale kapku silnější. Sekám 3mm strunou kulatou, je to na jeho hranici, ale jde to pěkně, vezme i slabý nálet nebo 1cm malinu apod. S nožem je to trochu víc práce korigovat, aby člověk nebral zem, nerovnosti. Pokud s ním něco pevného vezmete, je to drba pro součástky nad ním. Strunu mám nejraději. Taky mi přijde, že to po ní vypadá nejlépe. S nožem jsem likvidoval akorát staré suché maliny, pomalu, kolem 10 cm nad zemí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 239.112 (?), 28.5.2010 16:40

Tak to já u OM 746T používám strunu cca do 30 cm délky trávy a nad 30 cm používám kotouč. Nechce se mi ho trápit na plný plyn do vysoké a husté trávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.6 (?), 28.5.2010 17:28

Tak já myslim že při sečení 2000m2 trpí především obsluha stroje... ale pokud je to ve svahu asi neni zbytí... je pravda že strunoví adaptér je větší zátěž než vyvážený nůž, ale pokud nožem seknete do kamenu je to mnohem horší než strunou. navíc pro vaše učeli struna trávu přeci jen víc rozmydlý. špatně vám neradil ale spíše mnohem víc záleží na vašem stroji a potřebách, pokud máte něco silnějšího min 40ccm a více, se strunou to zvládne hravě, a jestli vám vydrží spojka např. 5a nebo 6 let je celkem zanedbatelné, stejně se tak nebo tak musí vyměnit.. spíš bych vzal v potas ře plocha nad 1000m2 je už plocha pro traktor a křovinořez je jen na obsekávání a dosekávání težko přístupných míst...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 28.5.2010 18:34
Kdo si koupí křovińák tak asi ví kolik má metrů zahrady a v jakém svahu a nebo jestli by to zvládl bez něho.Tyhle rady šlo by to i bez něj, mám strašně rád.To víme všichni že když se na práci vykašlem tak to půjde i bez strojů.Ale většina z nás si to koupí proto aby to nárazově mohl použít a nemusel se spoléhat na někoho druhého a nebo jinou firmu když to zvládne sám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.82 (?), 28.5.2010 19:19

Každy rok pokosím křovákem 1hektar protože mám pole situované v prudkém svahu.Za těch 11-12 roku co kosím už jsem vyzkoušel kde co, tahže bych to schrnul asi takle ze začátku jsem taky použival strunu 3mm, spotřeba při zátahu na jeden den byla +-12l benzinu na 0,5ha, pak jsem začal požívat trojcípý kotouč spotřeba na stejnou plochu je +-9l a je to hodně znát že jde lehčeji do pokosu, asi před 3roky jsem začal používat čtyřcípý kotouč od Hq 275mm a musím říct že je to asi zatím to nej co jsem měl vrukou a že těch kotouču už pár doma bylo.Do pokosu jde tento kotouč naprosto hladce bere jak vysokou tak nízkou trávu a spotřeba znova spadla na +-7l na těch uváděných 0,5ha dá se to za jeden zmáknout když ráno včas začnu a večer skončím.Snad tyhle moje zkušenosti někomu pomužou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 28.5.2010 19:24
Dík za cenné rady, je to fakt i o řezných nástrojích jak je vidět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.154 (?), 30.5.2010 18:18

Jaký máte křovák a kolikrát jste už měnil spojku na tokové ploše, to je dost.A kolikrát ročně to sečete?Ve svahu takovou plochu za den, to si nedovedu představit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika