Zátěž křovinořezu



host - 118.44 (?)
27.5.2010 21:26

Dnes jsem opět vytáhl křoviňák na vysekání cesty přes zahradu, použil jsem strunu, je samozřejmé že je potřeba držet plyn skoro nadoraz ale sekl bez problémů, sekačka s košem už neměla při metrové trávě šanci.Ale veterán z války mountfield 740 t bez problému odvedl práci a chytl na třetí zatáhnutí, s tímto výrobkem od mf. jsem neměl nikdy problém i když někdy dostane pěkně na frak. :-))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 128.154 (?), 27.5.2010 17:00, zobrazeno: 16828x

Zdravím chlapi, v jednom obchodě mi mechanik řekl že na větší plochy mám používat nůž a ne strunu, prý křovinořez trpí.Co na to říkáte.Já seču asi 2000m2 strunou, protože trávu nesuším a nepotřebuju ji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.40 (?), 27.5.2010 18:39

Samozřejmě závisí to na výšce sečeného porostu a výkonu křovinořezu, jinak se bude síct tráva o výšce 15 cm a jinak 50 cm.

eda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.154 (?), 27.5.2010 18:53

No někdy valím i tu 50cm, ale jen místy kde naroste díky mokru a hodně kvalitní půdě.Jinak kolem 30cm.No ale myslím že to zase není taková plocha, mám profi stroj, tak snad to nějaký ten rok vydrží.Možná zkusím i víc používat ten nůž a trochu to pohrabat, zase taková práce to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.109 (?), 27.5.2010 19:17

Tak s profi strojem bych to mlátil jenom strunou, mám farm a také seču jenom strunou, s poloaut. hlavou-klepnu a prodlouží se. Je třeba poslouchat motor(samozřejmě přes sluchátka), aby se nepřetáčel, to by mohlo znamenat potřebu prodloužit strunu. Motor by měl být tak "zdravě" v záběru, neměl by se točit na max. mimo záběr. Je to o pohybu do řezu podle typu a velikosti a hustoty trávy. Někteří to natrénují i bez ubírání plynu, křoviňák to i když se tomu nechce věřit vydrží, možná je to pro něj i lepší(spojka, mazání =tření kapalinné). Musí být dobrá a čerstvá směs, o té už e tu napsaly romány.  Jinak nejlépe seče samozřejmě doleva proti smyslu otáčení hlavy. Prostě se strunou a slušným křoviňákem je to mazec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 27.5.2010 19:16

Pokud křovinořez "trpí" při sekání větší plochy trávy a práci se strunovou hlavou, tak je to asi stejné, jako trpění automobilu, jezdícího delší štreky po dálnici. A sekání vysoké trávy bych přirovnal k jízdě po slavné D1. Pan mechanik vás nabádá, abyste si místo auta osobního raději sedl do náklaďáku, který tu jízdu přetrpí lépe. Ono ale záleží, jaký máte k dispozici osobní vůz. Pokud jezdíte po dálnici třeba Octavií nebo Mondeem (příklad), či dokonce lepšími vozy, slova mechanikova moc nechápu. Pokud ale dlouhými dálničními přesuny mučíte třeba...(teď mě zrovna žádný vhodný kandidát nenapadá a taky abych nikoho neurazil)... Daewoo Matiz  (majitelé prominou), slova mechanikova asi chápu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.109 (?), 27.5.2010 19:21

Možná bych to přirovnal k Š 105/120:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.154 (?), 27.5.2010 19:23

Tak u struny ani moc neubírám, jen tak co pár minut polevím a dám mu oddechnout a pak zase naplno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 147.108 (?), 27.5.2010 19:38

Při sečení nožem se hlava lehčeji vede a lehčeji řeže. Tedy na slovech mechanika něco je. Zda stroj trpí asi nezjistíme, ale zátěž odhaduji u struny větší. S nožem se zas nesmí často drbat do země, nebo do kamení, to pak stroj opravdu trpí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.236 (?), 27.5.2010 20:00

Nůž beru to bordelu s náletem a bodlákama když du dělat břehy kolem rybníka, na trávu strunu. Mám pocit že výsledek je lepší, hezčí a snad ji i líp cítím v ruce. Přestávka po nádrži na napití je tak akorát.  j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.44 (?), 27.5.2010 21:26

Dnes jsem opět vytáhl křoviňák na vysekání cesty přes zahradu, použil jsem strunu, je samozřejmé že je potřeba držet plyn skoro nadoraz ale sekl bez problémů, sekačka s košem už neměla při metrové trávě šanci.Ale veterán z války mountfield 740 t bez problému odvedl práci a chytl na třetí zatáhnutí, s tímto výrobkem od mf. jsem neměl nikdy problém i když někdy dostane pěkně na frak. :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika