Zahradni traktory



mobil567 - (2) - 69.238 (?)
19.1.2011 13:21

Uvažujeme s rodinou o koupi Zahradního traktoru.

Myslíte si, že by byl tento dobrý - MURRAY hydrostat 14koní pěkný traktor,102cmzáběr?

Nebo bychom měli z tohoto portálu vybrat nějaký jiný.

Cena nám přijde OK, výkon taky, celkově nevypadá vůbec špatně...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 66.131 (?), 19.1.2011 7:27, zobrazeno: 36119x

Spotřeba paliva u benzínových zahradních traktorů (jednoválec nebo dvouválec?).

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mobil567 - (2) - 69.238 (?), 19.1.2011 13:21

Uvažujeme s rodinou o koupi Zahradního traktoru.

Myslíte si, že by byl tento dobrý - MURRAY hydrostat 14koní pěkný traktor,102cmzáběr?

Nebo bychom měli z tohoto portálu vybrat nějaký jiný.

Cena nám přijde OK, výkon taky, celkově nevypadá vůbec špatně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.21 (?), 6.2.2011 15:32

Na 14koní je šířku 102 moc. Jo najdete to na Partnerech a podobných marketových strojích, ale za sebe nemohu tuto kombinaci doporučit. Spotřeba bude v v2 určitě o fous vyšší, ale pružnost motoru a vibrace to vynahradí. Vůbec nepíšete jakou plochu chcete sekat ani jak často, jak pozemek vypadá, zdali je uválcovaný, nebo prostě časem tak nějak srovnaný.

Kdo vám ho opraví? Uvědomte si že to není el. vyžínač za tři stovky v akci v Peny, ale poměrně komplikovaná mašina za desítky tisíc. Traktor není jen kvalitní motor B&S. A není nic zábavnějšího než traktor pokaždé dopravovat sám do servisu 50km a dál vzdáleného, místo aby si pro něj přijel prodejce sám z vedlejší vesnice. Nejlepší je navštívit právě toho prodejce co se vám o traktor bude i starat a jelikož je opravuje bude vědět co se kazí a co ne a podle toho vám může stroj doporučit, ikdyž to nebude za tu cenu jak jste si ho našel, myslím si, že se navíc vynaložené peníze teprve potom začnou pěkně vracet. Nemluvě o zvýhodněných cenách servisu na vlastní stroje a přístup servisů k "cizím" strojům.

Šťastný výběr

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.112 (?), 6.2.2011 15:58

Přesně tím jsem se při koupi travního traktorku řídil. Servis mám 2 km a přijedou si pro něj sami. To je paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.166 (?), 6.2.2011 20:15
Mám mnohem staršího MURAYE s motorem 12hp a záběrem 102cm a v pohodě sekám i velmi prudké kopce, jediná vada je neevropské rozměry ložisek na sekacím ústrojí takže jsem musel upravovat při výměně ložisek hřídele, tot´ byla jediná závada, mám ale mech. převodovku, hydru nefandím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 164.21 (?), 6.2.2011 23:33

gratuluju,

1. jste šikula co si hodně udělá sám, to ale jaksi každý nemůže nebo jednoduše neumí...

2. máte štěstí.

Murray je značka vlastněná korncernem briggs&stratton, proto v nich najdete výhradně tyto motory. Stroje vlastně žádné sami nevyrábí, ale pouze zadávají zakázky dodavatelům co chtějí. Vy máte v případě potřeby opravy tři možnosti buď vyhledat autorizovaný servis který vám traktor bude servisovat, nebo si zjistíte s čím je to stejné a budete si v případě potřeby servisovat s jejich díly sám, popřípadě si díly vyrábět a přizpůsobovat jak jste to udělal s ložisky hřídelí nožů. Ano taky sem na podzim prodal několik fréz Murray, mám na ně díly a vím kam se za pár let obrátit protože jednostupňová byla naprosto stejná s Partnerem a dvoustupňová s předraženými Canadianami. U traktorů kdo ví co bude za pár let... Velký dvouválec 20hp s intekem pro ně vyrábí SECO (dříve AGS model Excelent), ale zbytek sortimentu kdo ví... Jak píšu výše, traktor to není jen motor a dvě kladky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.243 (?), 7.2.2011 9:41

Ta poslední věta mě překvapila.  AGS aliaz SECO vyrábí motory B&S? To jsem nevěděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.57 (?), 7.2.2011 13:53

To jste opravdo špatně pochopil, traktor s 20hp motorem u seca označený excelent se prodává v marketech taky pod značkou Murray, motory Seco opravdu nedělá.

najdi pět rozdílů, snad půjde menší Murray aspoň trošku vidět
najdi pět rozdílů, snad půjde menší Murray aspoň trošku vidět
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.166 (?), 7.2.2011 16:17
ANO, traktor to není jen motor a 2 kladky ale ten motor je základ a Brix je dlouho známá kvalita, vy zřejmě ty stroje jen prodáváte, já ho využívám několik let v hodně náročných podhorských podmínkách a už jsem ho koupil jako starší, je z roku1986,jinak vážnější poruchu u sekacích traktorů lze čekat právě jen u motorů nebo u převodovky, zbytek traktoru je dětská hračka, jinak na dotaz v opravně HUSKY OPRAVÍ BEZPROBLÉMU COKOLIV protože ten zbytek je právě jen o těch pár kladkách a ložiskách, nejsem si zcela jist původu fy.MURRAY ale myslím že je to USA a k moji úpravě hřídelí jen tolik že originál ložiska se dají bez problému sehnat ale jejich hodně vysoká cena mě odradila a proto jsem to nechal přetočit na euronormu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.57 (?), 7.2.2011 18:27

Opravujeme traktory již řadu let, naopak neříkám že jich byly stovky, ale konkrétně agsu v profi nasazení místní zahrádkářské firmy jsme měli neustále skladem pět řemenů a dvě sady nožů. Talíř co tahá za tyče řízení v jejich extrémních podmínkách provozu vydžel 800mth, táhla, čepy měnili po cca 200mth a po asi 1.700mth se jim zozpadl skelet co drží hřídele nožů na svém místě. jestli si říkáte co s traktory dělali tak sekali trávu po kolena (na příkaz šetřícího starosty) a občas jim nějaká dobrá duše hodila do trávy řetěz a dívali se z povzdálí co to udělá... Takže vím že traktor opravdu není jen motor a převodovka, mimochodem u tohoto stroje původní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika