Zahradní traktor Wisconsin W2939



host - 128.10 (?)
14.4.2008 17:16

Dobrý den,

jsem dva roky majitele W 2939 Kohler Command a jsem zatím spokojený, mám téměř hektarovou zahradu s částí proměněnou v sad a v části má žena vyrobený lednicko-valtický areál plný keřů záhonů etc.

Poznatky : úplně vysokou trávu pokosíte také, ale nejméně nadvakrát a bez koše, ucpává se kanál. Lépe je tedy si přikoupit deflektor, pokosenou trávu nechat zavadnout na místě a pak sebrat, jinak mokrá zelená hmota bude i u sousedů na prádle a fasádě, tráva lítá min 10 m daleko.

Mokrá tráva se obecně kosí špatně i nízká, ucpává kanál, to je největší a bohužel dost protivný poznatek v momentě, kdy máte pocit na sedačce, že jste vítěz.

Nutno věnovat pozornost seřízení nožové jednotky, aby jste si na trávníku nevyrobil zuby.

410 l koš s el. vysypávaním je dobrý, ale kdyby byl dvakrát větší, bylo by to lepší, vím že to je nemožné. Pozor při couvání u různých plotů, za vámi je látkový koš, protrhnete jej jak malinu.

Motor je dostatečně silný, když nechcete vletět do zeleného pekla, jak Američan do Bagdádu.

Motor má relativně vysokou spotřebu, odvádí práci, není to spotřeba malé ruční sekačky.

Stroj je obratný, naučíte se za chvilku poloměry otáčení a jakousi logiku otáčení na souvrati, což je na zemědělské universitě celá věda.

Provedení s hydraulikou je velmi příjemné, plynule zvyšujete rychlost za chvíli máte cit pro tu správnou rychlost při určité výšce a vlhkosti trávy.

Nekoste po ránu s rosou a po dešti, ztráta benzínu a času.

Brušte nože!

Protivné je vypínání motoru při sesednutí ze sedačky, je to protiúrazové opatření, trochu pro blbce, dá se obejít.

Nejtěžší prací je tedy hromadu pokosené trávy naházet na kompost, pozor na to, ta přijde vždy na závěr.

Cena málo přes 100 tis Kč je za dobrý amatérský stroj, vyšší kategorie jsou řádově jinde.

A hlavně, není to Mountfield!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 146.177 (?), 11.4.2008 9:43, zobrazeno: 9516x

Uvažuji o koupi zahradního traktoru pro plochu cca 10.000. m2. Rozhoduji se mezi Wisconsinem W 2939/102, W2939/122 s motory Kohler 20 HP a zahradním traktorem Starjrt P3 s motorem Vaunguard 18 HP záběr 102 cm. Potřeboval bych informace o zkušenostech uživatelů těchto zahradních traktorů a možností kosit i vyšší travní porost. 

Děkuji za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.10 (?), 14.4.2008 17:16

Dobrý den,

jsem dva roky majitele W 2939 Kohler Command a jsem zatím spokojený, mám téměř hektarovou zahradu s částí proměněnou v sad a v části má žena vyrobený lednicko-valtický areál plný keřů záhonů etc.

Poznatky : úplně vysokou trávu pokosíte také, ale nejméně nadvakrát a bez koše, ucpává se kanál. Lépe je tedy si přikoupit deflektor, pokosenou trávu nechat zavadnout na místě a pak sebrat, jinak mokrá zelená hmota bude i u sousedů na prádle a fasádě, tráva lítá min 10 m daleko.

Mokrá tráva se obecně kosí špatně i nízká, ucpává kanál, to je největší a bohužel dost protivný poznatek v momentě, kdy máte pocit na sedačce, že jste vítěz.

Nutno věnovat pozornost seřízení nožové jednotky, aby jste si na trávníku nevyrobil zuby.

410 l koš s el. vysypávaním je dobrý, ale kdyby byl dvakrát větší, bylo by to lepší, vím že to je nemožné. Pozor při couvání u různých plotů, za vámi je látkový koš, protrhnete jej jak malinu.

Motor je dostatečně silný, když nechcete vletět do zeleného pekla, jak Američan do Bagdádu.

Motor má relativně vysokou spotřebu, odvádí práci, není to spotřeba malé ruční sekačky.

Stroj je obratný, naučíte se za chvilku poloměry otáčení a jakousi logiku otáčení na souvrati, což je na zemědělské universitě celá věda.

Provedení s hydraulikou je velmi příjemné, plynule zvyšujete rychlost za chvíli máte cit pro tu správnou rychlost při určité výšce a vlhkosti trávy.

Nekoste po ránu s rosou a po dešti, ztráta benzínu a času.

Brušte nože!

Protivné je vypínání motoru při sesednutí ze sedačky, je to protiúrazové opatření, trochu pro blbce, dá se obejít.

Nejtěžší prací je tedy hromadu pokosené trávy naházet na kompost, pozor na to, ta přijde vždy na závěr.

Cena málo přes 100 tis Kč je za dobrý amatérský stroj, vyšší kategorie jsou řádově jinde.

A hlavně, není to Mountfield!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.137 (?), 24.5.2008 19:48

Uvazuji o koupi obdobneho traktoru z rady W2900. Pokud jsem zatim slysel, jsou zkusenosti dost pozitivni. Rad bych koupil jiz pouzity stroj 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika