Zahradní traktor v ceně zhruba 50.000



host - 239.112 (?)
12.2.2011 9:21

Určitě to nejsou stejné traktory s jinou kapotou. Už podle komponent. Možná motor mají BriggsStratton, ale rozdíly třeba v převodovce - HydroGear - má Husqvarna, Jonsered - lidi řeší, že po zahřátí nefungují. AMA má TuffTorq, tu má většina traktorků, zase ale jaký model - alespoň K46? Na sečení 1.500 m2 zahrady, kde jsou stromy, keře a další překážky bych se s travním traktorem neobtěžoval. Normálně pořádnou sekačkou. Už jen manipulace s posečenou trávou v traktoru - vysypat koš na zem, pak ručně někam na kompost. A stejně detaily dodělat jiným strojem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 21.110 (?), 11.2.2011 11:28, zobrazeno: 24418x

Poraďte, rád bych koupil nějaký zahradní traktor do 50.000,- Kč. Docela se mně líbí AMA SG 130/92H. Cena je trošku vyšší (57.000,-), než bych požadoval (do 50.000,-) ale jinak si myslím, že dobrý. Porovnával jsem s traktory STIGA Estate Collector HST (57.800,-) - což je asi téměř stejný výrobek, MTD LE 135 (46.000,-), MTD 160/92H (57.600,-), MTD 185/92 (55.700,-) - poslední dva MTD jsou už asi zbytečně velké. Jonsered LT 2213 CA (45.000,-) x Husqvarna CTH 126 (44.500,-) - toto jsou alespoň podle foto a údajů stejné traktory s jinou kapotou. Zahrada k sekání je cca 1.500m2. Rád bych koupil menší traktor, ale samozřejmě také pokuď možno kvalitu za rozumnou cenu.

Děkuji za radu!!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.112 (?), 12.2.2011 9:21

Určitě to nejsou stejné traktory s jinou kapotou. Už podle komponent. Možná motor mají BriggsStratton, ale rozdíly třeba v převodovce - HydroGear - má Husqvarna, Jonsered - lidi řeší, že po zahřátí nefungují. AMA má TuffTorq, tu má většina traktorků, zase ale jaký model - alespoň K46? Na sečení 1.500 m2 zahrady, kde jsou stromy, keře a další překážky bych se s travním traktorem neobtěžoval. Normálně pořádnou sekačkou. Už jen manipulace s posečenou trávou v traktoru - vysypat koš na zem, pak ručně někam na kompost. A stejně detaily dodělat jiným strojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.166 (?), 12.2.2011 13:08
Prosím vy máte se sekáním s traktory nějakou zkušenost že je šmahem zavrhujete?Řekl bych že asi moc né nebo spíše teoretickou protože třeba obsekávání stromů není vůbec žádný problém a trávu z košů(je jichpár typů)se vyklápí převážně na určené místo pokud zrovna netrváte na skladování v patrovém kompostéru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.112 (?), 12.2.2011 14:39

Já a teoretik... Mám na starosti pozemek 50 arů.  Před 11 roky jsem sekl jen kosou. Pak křovinořez. Travní traktor mám 3 roky - ale jiné třídy, ne za 50.000 Kč. Normálně je za dvojnásobek + něco Kč. Mám dvouválec 22HP, 102 cm a koš 300l. Soused má jenoválec 18HP a je problém s ucpáváním tunelu při vlhké trávě. Traktorem seču většinou asi 30 arů pouze zatravněné plochy a výjmečně pozemky kolem domu se stromky, keři atd., např.jako když to loni v květnu při deštích přerostlo a nešlo už použít sekačku. Je problém při posedu na traktoru projet kolem menšího stromku. Ledaže máte vysokokmeny a ořezané stromy jako to nechal udělat můj tchán pro Zetor. Pak ale pro trhání ovoce potřebujete pořádný žebřík 10 m.. To chcete trávu z koše vyklopit a nechat za zemi jen tak? Aby to hnilo a smrdělo? Já nesypu posečenou trávu do popelnice či kontejneru. Používám ji na kompost. Nejde nacouvat stále na stejné místo a vysypat. Musíte vedle sebe sypat jednotlivé kupky z koše traktoru.Takže pěkně hrábě a vidle a naházet do kompostéru. To u sekačky odpadá - používám ji také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.166 (?), 12.2.2011 17:37
Je vidět že ty 3 roky je hodně málo aby jste měl vyzkoušeno co všechno a jakým způsobem lze s traktorem dělat, je jisté že vždy na nějaké dodělávky kosu nebo křovák je potřeba ale zastrašování že traktor je nepoužitelnější než sekačka není na místě, jinak do lonského roku jsem sekal s 12,5hp traktorem a 102cm záběrem pozemky přez 1ha, na traktoru mám dělený koš takže mohu trávu (ale nedělám to) sypat i do těch pater
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.101 (?), 12.2.2011 18:16

mám za těch 50 tis.  HQ s motorem kohler, který má plnoprůtokové tlakové mazaní, pozemek ve svahu cca 2500m2 za 50 min posekáno, trávu nesbírám jen mulčuji, sekám kazdý víkend, po pěti letech sekání nepoznáte, že se tráva nesbírá, traktor bez udržby jen kařdý rok olej a filtr, i aku drží,  ale přeci teď na jaře půjde na prohlídku k odborníkovi

yirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 239.112 (?), 13.2.2011 15:49

Zadní stěna traktoru, o kterou se opírá koš je od země vysoká 10 cm. Celý koš je zavěšen nad zemí cca 10 cm. Na první vysypání se udělá kupka trávy a na druhé vysypání, když na stejné místo nacouvám, tak ji košem rozhrnu, zůstane 10 cm a na to můžu zase sypat. Jak teda sypat do patra, tak to ani po těch 3 letech nevím. Jediná možnost je vysypávat trávu na kupky vedle sebe.Soused má traktor od jiné firmy ale stejný problém. Ručně to pak každý musíme naházet do kompostéru. Asi jsme oba blbí. Okopávat stromky dokola, aby šly obsekávat traktorem, tak to by se asi slepicím velmi líbilo.Sekat 1 ha strojem s jednoválcovým 12,5 HP a záběrem 102 cm musí být otrava. Asi každý týden, aby to nepřerostlo nad sekací možnosti síly motoru. Lidé ale dokáží ledaco, že i konstruktér stroje by se divil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.166 (?), 13.2.2011 20:04
To že jste blbí jste si určil sám, a opravdu o používání traktoru mnoho nevíte, pracoval jsem 30let v zemědělství tak o tom něco málo vím, jen taková obyčejná malá rada, nezáleží na výkonu motoru ale na tom kdo a jak ho ovládá, druhá malá rada, když máte stabylní kompost nenapadlo Vás udělat si jednoduchou nájezdovou rampu?Ale pokud Vám vyhovuje vidlování tak nic proti tomu ale alespon´ netvrd´te že ruční malá sekačka je výhodná investice jak na práci tak na cenu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.214 (?), 13.2.2011 23:07
Docela se divím panu 239.112,že Vás neodešle kamsi. Je sice pravda, že zavrhovat traktor proti sekačce šmahem nelze, ekonomickou stránku věci bych ale nechal na něm. Posekat 1500m dobře zkonstruovanou sekačkou jistě není takový problém, aby stál za urážky v podobných diskusích.To, že Vám vyhovuje na plochu přes 1ha stroj s motorem o 12,5 PS nemá smysl komentovat. Pochopitelně je výkonnější dvouválec lepší nejen co se týče hlukového projevu a vibrací, ale z mnoha dalších důvodů včetně životnosti a točivého momentu, který pak skutečně umožňuje spolu s ostrými noži sekat i přerostlejší trávu a neblbnout po takové ploše každý týden.Ale to by byla zbytečná diskuse.Záleží na mnoha věcech jako je šíře záběru, váha obsluhy... Kolem stromků, pokud se nejedná o zákrsky, sekat s dobře zkonstruovyným strojem samozřejmě lze. Sypat ale trávu z plochy přes 1 ha stále na 1 místo tedy rozhodně ne. Leda tak "hřišťovou směs".Normální luční porost vydá během sezony takové množství hmoty, že se v ní utopíte. Na takový kompost lze sypat z traktoru trávu pouze z jednotlivě oddělitelných košů jaké používají výrobci stavící modely pro USA a Kanadu (vč.HQ). Radit majiteli běžného traktoru se zadním výklopným košem aby najížděl nad svůj kompost po rampě do výšky je skutečně odvaha. Ono to stokrát vyjde a pak jednou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.166 (?), 14.2.2011 15:12
Nejvíce nedorozumění vzniká při tom že komentátoři příspěvků špatně čtou včetně VÁS protože já jsem psal o pozemcích a né o 1 pozemku tzn.že seču 4 menší plochy, pokud zminujete nějaké urážky tak těmi se tituloval pisatel sám na to jsem jen upozornil, sekám jednou za 14dní a mám ony Vámi zmíněné dělené koše a pokud máte představu kolik je trávy z 1500m třeba při každotýdení seči tak Vám je jasný že se nepotřebujete škrábat na 2či 3metrový kompost ale bohatě stačí max.do 1m což skoro ani nepostřehnete, ručně by jste to asi také výše nevidloval, mě se po 14 dnech navrstvená tráva smrskne o 2/3 takže žadný problém, zkusme ho hledat tam kde opravdu je ale v sekání 1500m traktorem určitě není
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika