Zahradni traktor Top nebo pomer vykon/cena



host - 201.250 (?)
7.2.2013 13:46

Používáme rok mimo jiných i 2 stroje SXG 19 k sekání městské zeleně a pokud na nich nesedí úplný pitomec, který jezdí přes obrubníky se zapnutým sekacím zařízením a pod., je pravdou, že opravdu jen doléváte naftu. 

Asi 2x jsme měnili hřídel pohonu sekacího zařízení jelikož sem tam ze země čumí nějaký kus armatury, či nějaký kamen, ale pokud se vyvarujete těchto chyb, budete naprosto spokojeni. Až neuvěřitelná je malá spotřeba. Používáme třeba i Stigu Park 20hp 4x4 na mulčování, či zametání, která žere cca 2 - 2,5 x tolik co ISEKI.

Používáme i KUBOTY GSD 15 a u té musím pochválit manévrovatelnost, ovšem to je asi vše. Ale na upravené zahrady by byla Kubota jistě dostačující a pokud máte na sekané ploše více překážek, které musíte objíždět je tou pravou volbou.

Když to shrnu - pokud budu obměňovat strojový park, první na koho se obrátím budou prodejci ISEKI wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 150.104 (?), 10.2.2009 9:24

Co říkáte na RIEDRY od Husqvarny? Máte s nimi někdo zkušenost? Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.197 (?), 11.2.2009 17:07

Ridery od Husqvarny jsou - podle mne - trochu jiná liga, řeč tu byla o celoročně použitelném stroji, se kterým můžete tahat vozík, připojit k němu aerátor, na zimu radlici atp. Vím, že různí výrobci riderů (Stiga, Husqvarna) tohle příslušenství také nabízí, ale zdá se mi to poněkud znásilněné.

Zajímavé v HOBY kategorii mi příjde nastupující nabídka traktůrků s 4WD, nová Stiga a min. další dva (jména mi vypadly, jeden byl z koncernu MTD, ten druhý pro mne neznámý výrobce z německa). Jsem moc zvědav, co na to AGS

Iseki 19, JohnDeer X748 i Kubota s dieslovými motory je ale přeci jen jiné kafé... (ale i cena ).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.55 (?), 11.2.2009 18:24

Kdybych měl dost peněz, tak se vykašlu na sekání trávy (ztráta času) a najmu si na to firmu či živnostníka, který se sekáním trávy zabývá a nemusel bych řešit žádný nákup drahého stroje, údržbu, servis, reklamace atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.118 (?), 14.5.2009 21:59

Taky nazor, ale... Pokud koupite drazsi stroj, tak udrzbu, servis a reklamace temer nemusite resit. Pouze lijete naftu. To jedna vec. Druha... Sekat se doporucuje 2 x tydne a prijede Vam firma i v odpolednich hodinach a nebo o vikendu, kdy Vy budete chtit? U Vas treba ano, ale u nas ne. Vy to berete jako ztratu casu a jini, vcetne mne, treba jako fajn relax po celodenni praci ve firme. Jasne ze cas je drahy, ale s kvalitnim traktorem je posekano celkem rychle a pak mate cas i na jine aktivity, kterych i ja mam celkem dost. A konecne treti - cena. Az to bude opravdu odpovidajici cena, tak ano, ale nyni???  Muj znamy na Floride ma rovnez svuj trakturek a doposud si sekal sam, ale stari ho jiz donutilo traktor "zazimovat" na vecne casy. Nyni mu zahradu sece pravidelne 1x tydne firma (muj odhad plochy je 600-800m se stromy ) za neuveritelnych 20USD(coz byla jeho cca 2 hodinova mzda, pokud jeste chodil do prace ). Tomu bych rozumel i tady u nas...

Jinak Iseki SXG 19 uz stoji v garazi a byl take poprve v akci. Po prvnim sekani zatim naprosta spokojenost. Radlici jsem prestal resit vzhledem k male plose na otaceni traktoru a take proto, ze jsem v tolik diskutovanem Mountfieldu koupil v zime v akci frezu Hondu HS 550 E za neuveritelnych cca 11500Kc (nyni 34900Kc)  tusim s 60% slevou. Nekupte to :-). Osvedcila se super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.197 (?), 24.11.2010 19:11

Jaké máte po roce zkušenosti s Iseki SXG 19? Mám možnost koupit nový stroj za neuvěřitelných 190.000,- bez DPH. Jen to všechno příslušenství, co mám k malému traktůrku, bych musel předělat/vyhodit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.118 (?), 24.11.2010 22:09

Pokud opravdu mate moznost koupit novy za ty penize a neni to nejaka leva, tak nevahejte ani minutu. Ta cena je naprosto super a ten traktor je oproti ostatnim konkurencnim modelum v cene okolo 150000Kc uplne nekde jinde. Me zkusenosti, i kdyz ne velke (2 sezony na male zahrade a minimum motohodin )  jsou jen kladne. V podstate jsem jen sekal a lil naftu. To prislusenstvi (ani nevim jake mate ) musite zvazit sam. Ja s nim jen sekal, takze to nemohu ohodnotit ... Zimu jsem vyresil malou snehovou frezou Honda k plne spokojenosti a na tahani voziku (byt kouli mam original ISEKI) jeste nedoslo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.214 (?), 24.11.2010 23:35

To by taky bylo, aby jste při minimu motohodin po dvě sezony a ještě navíc na malé zahradě dělal něco jiného než lil naftu a sekal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.250 (?), 7.2.2013 13:46

Používáme rok mimo jiných i 2 stroje SXG 19 k sekání městské zeleně a pokud na nich nesedí úplný pitomec, který jezdí přes obrubníky se zapnutým sekacím zařízením a pod., je pravdou, že opravdu jen doléváte naftu. 

Asi 2x jsme měnili hřídel pohonu sekacího zařízení jelikož sem tam ze země čumí nějaký kus armatury, či nějaký kamen, ale pokud se vyvarujete těchto chyb, budete naprosto spokojeni. Až neuvěřitelná je malá spotřeba. Používáme třeba i Stigu Park 20hp 4x4 na mulčování, či zametání, která žere cca 2 - 2,5 x tolik co ISEKI.

Používáme i KUBOTY GSD 15 a u té musím pochválit manévrovatelnost, ovšem to je asi vše. Ale na upravené zahrady by byla Kubota jistě dostačující a pokud máte na sekané ploše více překážek, které musíte objíždět je tou pravou volbou.

Když to shrnu - pokud budu obměňovat strojový park, první na koho se obrátím budou prodejci ISEKI wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.76 (?), 12.2.2013 3:45
Tak s trochou do mlýna také přispěji.Po zkušenostech s traktůrkem, jsem věděl, že rozhodující je tunel, motor,převodovka.Wisconsin odpadnul hned, pak stiga, cubcadet a vše podobné.Např. kawasaki motory s hydrogyrem převodovkou byl největší protichůdný extrém kvalit.Takže kanzaki převodovka, japonský motor.Johndeer to docela splňoval(k46 a kawasaki),výhoda-totálně nadupaný koš, pěkné sekání, má ho soused.Zbyla honda-svoje motory, K46,rozšířený tunel,"přídavné ventilátory"-jediná pochopila kde odstranit slabiny sběru.Posilovač u těchto modelů není nutný, nad nápravou je jen motor, většina váhy je nad a poté za zadní nápravou-obsluha, koš.Kouknul jsem i výše, kubota nepoužitelný tunel, iseki super, ale to už bylo kolem 200tisíc a povídám si, vždyť je to jen parkovka-tak jsem došel k rideru, tam bylo jen HQ a stiga.Chci stále sbírat?Nechci! Vyhrál profi rider 4X4,K10,čelní sečení bez poježděné trávy před sekáním, možnost řádkování trávy, nakonec ještě dokoupen cepák-ten vezme travičku i louku 2xza rok, plus radlice a vozík a využití je celoroční.Nejvíce mě dostalo to cepákové sečení, to asi rozhodlo.A příležitostný sběr řeším taženým sběračem, tam jedině to není ono, mám ten levnější s pohonem od kol.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.76 (?), 12.2.2013 4:19
Ještě dovětek, mám se stigou parkem přes 300mth a jen měním olej a dolévám benzín, klíňáky jsou původní a na výměnu se nechystají, což mě udivilo, je to o kvalitě dílů.Jinak honda měla s větším sečením i větší koš, což je logické, škoda byĺo kuboty, ikdyž jsem viděl protažený tunel až na vozík s nástavbou v jedné vsi, ale to je na větší plochy a malou průchodnost tunelu to neřeší.Iseki je pro mě jednička ve sběru v dostupné ceně(jestli to jde ještě uznat, ono cena fábie, nevím,nevím, ale když mají lidi na mountfield, mají i na iseki).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika