Zahradní traktor - rozprostření posečené trávy - deflektor



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.117 (?)
27.2.2016 21:36

Já řešil podobný problém, ale chtěl jsem posekanou trávu dostat do káry, protože objem koše je malý a neustálé vysypávání koše zdržovalo. Vyrobil jsem si tunel kterým se posekaná tráva fouká do káry. Pouze v zatáčkách se tunel dostane mimo káru, takže se na to buď vykašlu pokud není čas, nebo obvod, kde se otáčím poseču s košem. Do káry se vejde odhadem 5 až 6 kušů a tu pak vyhrnu na kompost.
IvanHorseman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 142.9 (?), 18.6.2015 8:39

Deflektor to je, ale rozptylovat trávu rovnoměrně po celé šířce záběru rozhodně nebude!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 18.6.2015 9:56
Souhlasím s panem Vysloužilem. Je to prostě výhoda dnešní doby, uspěšní si pořídí nemovitost s pozemkem, a relativní izolovaností od okolí a sousedu. Díky své uspěšné vytíženosti, ale nemají čas na udržbu pozemku, a svádí to na zásady eco. Blbost! - Vymstí se to. Navrhované kompromisní řešení, také není všespasitelné, lidé s málem času a zaneprázdněností nemají bunky na kompostování!!! Jediné řešení vidím v tomto případě pozemek zabetonovat a používat přenosnou kontejnerovanou zelen. - Čím bude delší interval v udržbě tím bude přírodní odpad vyšší, objemnější a náročnější na likvidaci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.9 (?), 18.6.2015 8:37

Tak už jsem si vyrobil svůj deflektor pro rozptýlení posečené trávy po celé šířce záběru a to rovnoměrně. Originál deflektor je nepoužitelný  - řádkuje! Dalo mi to dost práce (25 hod protože je tosamý radius), ale výsledek stojí za to. Pravdaou je, že žebra v deflektoru jsem musel předělávat znovu po prvním vyzkoušení. Tráva totiž vyletuje z tunelu do deflektoru více k jedné straně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.60 (?), 18.6.2015 23:51

Mám pozemek cca 2000 m2, sekám 1x za měsíc, bez koše i bez deflektoru, krásně se to rozptyluje a po krátké době nasadím koš a posekanou trávu do něj perfektně seberu. Pokud trochu fouká, tak jezdím po větru, takže za krk, ani jinam mi tráva nelétá. Případná maličkost se lehce smete. K čemu nějaká další pracná, anebo drahá zařízení. Podotýkám, že seču sám a pozemek je osamocený, bazpečnost je tedy zajištěna.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.9 (?), 19.6.2015 8:03

Jak se říká proti gustu žádný dišputát :D

Já jen doplním, že tráva odletuje bez deflektoru klidněi 10 m za traktor. Takže zomítáte ploty, nafoukáte to do záhonů a keřů, na terasy a i k sousedovi a ještě budete vždy přejíždět, abyste jel po větru. A rovnoměrně rozprostřené to rozhodně nebude...

Tak ať se dílo daří!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.60 (?), 19.6.2015 19:18

Každý holt víme své.

Mě se dílo daří. Tráva přerostlá a hustá, po jaru rychle rostoucí, nikdy nelétá až10 m. Já jsem nikdy nikomu nic "neohodil", ani nejsem nijak "znečistěn" trávou. Jde to opravdu v pohodě, mohu přiložit dokumentní foto. Podle mne to je opravdu jediný způsob, jak se s problémem na větších travních plochách vypořídat. Úplně rovnoměrně rozprostřené to samozřejmě nikdy nebude - záleží na větru a také se musí podle něj jezdit - to je vše. Uvadlá tráva se pak do koše velmi dobře sbírá.

Tak tedy zkuste, a ať se také dílo daří i Vám!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.82 (?), 22.6.2015 6:30

Každá liška chválí svůj ocas.

Určitě si malinko vymýšlíte.

 Sekal jsem bez deflektoru a měl jsem ohozené všechny stromy, záhony, složené metry dřeva, složené cihly, sousedovic stodolu a prostě všechno. To, že mi při otáčce proti větru padalo za límec, je to nejmenší.

Tento sport můžete provozovat na velké volné ploše, ale ne na zahradě mezi sousedy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.177 (?), 22.6.2015 21:13

Přesne tak, sečení bez deflektoru je nesmysl, tráva lítá po plotech, stromech, záhonech, sousedech, za krk ap., na foru se mudruje více jak je zdrávo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.204 (?), 27.2.2016 7:07

Ahoj

Deflektor je tam proto, aby vyhazovanou trávu od sekacího ústrojí srážel, především když fouká vítr a proto je takto tvarovaný.Řešení je jednoduché - zadní i boční části - ty které nejvíc sráží trávu k zemi si nech udělat stavitelné (na pantíky) a budeš si regulovat jak libo -  každý klempíř ti to udělá za 1-2 hodiny.Já si též nekupoval deflektor za několik tisíc a na koleně si jejj udělal z kusu staršího pozinkovaného plechu za pár korun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.117 (?), 27.2.2016 21:36

Já řešil podobný problém, ale chtěl jsem posekanou trávu dostat do káry, protože objem koše je malý a neustálé vysypávání koše zdržovalo. Vyrobil jsem si tunel kterým se posekaná tráva fouká do káry. Pouze v zatáčkách se tunel dostane mimo káru, takže se na to buď vykašlu pokud není čas, nebo obvod, kde se otáčím poseču s košem. Do káry se vejde odhadem 5 až 6 kušů a tu pak vyhrnu na kompost.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika