Zahradní traktor MTD 160/92 H nebo Husqvarna CTH 126



host - 14.3 (?)
23.4.2011 22:45
U Husqvarny co objednám to sedí, a většina dílů je na krámě do tří dnů. Máte pravdu mezi dovozcem a zákazníkem je prodejce, ale když ten nemá kde brát... A objednat si do foroty traktory dva, jeden prodat zákazníkovi a ten druhý mi bude sloužit na ND mi nepřijde jako prodejci 2x rozumné. Zopakuju to srozumitelněji, neříkám že MTD je horší nebo lepší, od té doby co MTD neděláme uběhlo spousta času abych soudil současné modely a porovnával s Hsq, jen mi přijde rozumější doporučit "horší" CTH126ku.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
honzali - (14) - 220.220 (?), 21.4.2011 17:14, zobrazeno: 39981x

Rozmýšlím se mezi těmito stroji - prosím o názor či radu. Zahrada je cca 2.500 m2  v rovině. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.107 (?), 21.4.2011 20:32

Kdybych volil já mezi těmato dvěma traktory, tak MTD.  To, že to MTD má dvouválec by mj. mělo být dost pádný argument. Navíc dnes pro mne HQ v traktorech není lepší "značka" než MTD. A servis? To je spíše o lidech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.3 (?), 23.4.2011 13:44
No já teda nevím, taková zvěrstva na traktorech jaká sem viděl na MTD, to budu raději dál používat a doporučovat "horší" Husqvarnu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
honzali - (14) - 220.220 (?), 23.4.2011 13:54

Nemohl byste to prosím trochu konkretizovat, ty věci kolem MTD? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.3 (?), 23.4.2011 17:51
Víte visí mi v garáži na zdi několik let pět řemenů do převodovky tuším že se jmenuje Variomatic? V Garlandu mi garantovali dle v.č. traktoru že tento je ten správný, kdyby jeden nestál bratru 3.500,- a já jim ho mohl vrátit (což jak jistě sám víte že nelze). Později jsem se dozvěděl že v tom roce proběhlo kvůli velice častému praskání řemenů cca 5 modernizací. a bylo toho mnohem mnohem víc. Celkově spolupráce s Garlandem stála za prd. Děkuji, ale o spolupráci nemám zájem. Je mnoho jiných značek a jejich dovozců kde neexpedimentují na lidech se zahradní technikou a používají jen co si dlouhodobě ověřili. Na druhou stranu musím říct že MTD není jen jeden nekvalitní traktor, že vyráběných řad traktorů je povícero a ty dražší opravdu nelze srovnávat s traktory pro trošku jiné účely vyrobené než traktory od Husqvarny, ale taky už se bavíme o jiné pořizovací ceně. Na daný požadavek tazatele je dle mě Husq CTH 126 plně dostačující. Tazateli jen doporučím rozhodovat se dle vzdálenosti servisu a jeho vytíženosti. Např. jeden nejmenovaný Ostravský servis MTD třeba měsíc v sezoně nebere stroje na servis páč dělá všechny ty Baukrámy a je jimi zavalen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.3 (?), 23.4.2011 17:52
Jen doplním že Garland je dovozcem MTD.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.107 (?), 23.4.2011 20:29

Jestli se nepletu, tak Vriomatic je variátorový způsob změny převodu a tím pádem i rychosti. Tyto řemeny opravdu nejsou nejlevnější a že má Garland zvláštní způsoby jednání je více méně taky pravda. Mezi garlandem a zákazníkem je většinou prodejce, ne? Toto celé ale nic neřeší, protože oba zhora poptávané stroje mají Hydrostatickou převodovku a já bych dal, kvůli dvouválci, přednost stroji MTD.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
honzali - (14) - 220.220 (?), 23.4.2011 20:43

Děkuji Vám za sdělení vašich zkušeností. Je to pro mě důležitá informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.3 (?), 23.4.2011 22:45
U Husqvarny co objednám to sedí, a většina dílů je na krámě do tří dnů. Máte pravdu mezi dovozcem a zákazníkem je prodejce, ale když ten nemá kde brát... A objednat si do foroty traktory dva, jeden prodat zákazníkovi a ten druhý mi bude sloužit na ND mi nepřijde jako prodejci 2x rozumné. Zopakuju to srozumitelněji, neříkám že MTD je horší nebo lepší, od té doby co MTD neděláme uběhlo spousta času abych soudil současné modely a porovnával s Hsq, jen mi přijde rozumější doporučit "horší" CTH126ku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.70 (?), 7.6.2011 20:44

Mám naprosto stejné zkušenosti s traktorem MTD 180 Automatik, tak i s dovozcem Garland.cz. Už mám jednou měněné klínové řemeny. Ten nejdražší stál 2.200,-Kč - ten samý vyrábí v Roubeně nad Labem a stojí 275,- Kč a jeho kvalita je minimálně stejně srovnatelná s těmi od Garlandu. Jinak celkové provedení traktoru je hrůza. Jen se divím, že německá kvalita je jíž srovnatelná s tou čínskou. Nechal jsem se ke koupi tohoto traktoru zlákat silným motorem B - S a to je na tomto traktoru asi všechno co je dobré. Jinak uchopení bovdenů od lanek jsou plastová jak na dětském kole a po roce boivden projede uchytem jak nůž máslem. MTD je prostě šunt. Po pár motohodinách vůle je na řízení, čepech a všem možném. Po dvou opravách z traktoru vypadávají šrouby kapotáže a další problémy. Traktor jsem za rok dvakrát reklamoval a vždy mi záruku neuznali. Je mi jasné, že jsme naletěli. Jen co mi skončí záruka tak traktor předělám na hydrostat a řemeně s automatickou variační převodovkou pošlu Garlandu ať si to dají na poličku, protože k ničemu jinému to není.  

Jinak jednání při reklamaci traktroru jde přez dovozce Garland.cz a je to děs. Dělají zvás pitomce. Jak budu mít čas tak naskenuji opravarensou zprávu a vyvěsím to zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika