Záhadné jevy při řezání



host - 4.125 (?)
23.5.2006 16:24
Jiskry mohou létat i od zaprášeného dřeve, stačí sem tam nějaký malý kamínek v prachu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 157.105 (?), 23.5.2006 11:05, zobrazeno: 6828x
Ahoj, mám pár dotazů. Včera jsem řezal motorovkou dříví (stará suchá prkna) ve stodole. Je tam šero, takže bylo vidět, jak při řezání létají jiskry od řetězu. Je to normální? Řetěz byl ostrý jak břitva a ve dřevě žádné hřebíky nebyly.

Další dotaz. Ta stodola je uzavřená (bez oken) a vedou do ní jen malé dveře. Takže cirkulace vzduchu téměř žádná. Asi po půl hodině řezání, kdy to tam už bylo jak v plynové komoře pila začala dělat toto: když jsem dořezal a pustil plyn, tak se řetěz stále trošku točil a motor jel na trošku vyšší výkon (než na volnoběh).


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.130 (?), 23.5.2006 13:56
Doufám, že ste měl v té kůlně při řezání aspoň chrániče na uši. Jinak v uzavřených prostorech bych doporučil k řezání spíš elektrickou pilu. Ona ta motorovka je cítit i venku, natož v uzavřené kůlně. Navíc sám píšete, že tam bylo jak v plynové komořa a to je podle mne nerozum. Já rozhodně nejsem příznivec přemrštěných bezpečnostních opatření (např. viděl jsem jak člověk, řezající na koze elektrickou pilou laťky ze starého plotu si na to vzal těžařskou přilbu), ale myslím si, že by ste měl rychle zkontrolovat sítko u výfuku. Podle mě je propálené a jiskry létají z výfuku. Hlavně v kůlně, kde je spoustu suchého dříví, pilin a výparů pohonných hmot může dojít k maléru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.125 (?), 23.5.2006 16:24
Jiskry mohou létat i od zaprášeného dřeve, stačí sem tam nějaký malý kamínek v prachu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 23.5.2006 17:46
Jiskry z řetězu v přítmí, to není zase tak neobvyklý jev. Pokud Vám pila dobře maže, nezabýval bych se tím.
Co se týče zvyšování otáček , nedával bych příčinu nečistému ovzduší, neboť Vy jste přežil (bohu dík) a proto nemohlo být pro pilu ovzduší ovlivňující.
Příčin mohlo být hodně.  Nejčastější jsou : částečně ucpaný benzinový filtr (sací koš nebo sítko v karbecu)
Ztvrdlé membrány v karbecu většinou vlivem špatného benzinu.
Komprese, přehřátý válec. Dá se to laicky vyzkoušet tak, že až se Vám to zase projeví, vypněte motor, položte pilu na zem, uchopte pouze za startovací rukověť a zdvihněte asi do metrové výšky. Pokud se Vám bude pila „houpat na kompresi“ je to dobré. Pokud Vám ale pila „sjede vlastní vahou po šňůře dolů“- není to dobré.
 Většinou bývá příčinou špatná pohonná směs.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.60 (?), 23.5.2006 18:27
V přítmí vidíte co za světla není možné uvidět, také se rožhavuje výfuk, zejména při pohledu zepředu. Řežu často dřevo, které vytahuji navijákem, ve dne nic nevidíte, ale navečer je to ohňostroj.  Zvýšené otáčky byly proto, že pila byla více zahřátá, jak se ochladila, tak klesnou, to se projevuje zejména u menších kubatur a méně dokonalých konstrukcí. Možnost tech. závady zde byla popsána. Jinak na to bacha, otrava výfukovými plyny není v uzavřeném prostoru žádná zvláštnost. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.125 (?), 23.5.2006 18:47
Mě už se taky stalo, že lítaly jiskry od řetězu, řezal jsem vyschlé hodně tvrdé silné javorové dřevo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika