Vysoká spotřeba struny pomoc



host - 127.232 (?)
21.9.2010 16:35

Moc tomu nerozumím, vy máte na ABG strunovou hlavu z Jonsereda?

Průměr 3,3mm je doporučený na mašiny s výkonem nad 2.0kW tj např Jonsered BC2255, dalo by se i na BC2145 ale tam je nejideálnější 3.0mm.

Pokud se struna láme zkontrolujte hliníkové průchodky hlavy jestli nejsou ostré.  Jak už sem psal výše doporučuji vyzkoušet celohliníkovou hlavu Oregon JetFix se zubatou strunou Flexiblade 4mm. Tato struna nejlépe funguje právě v těchto hlavách protože její tělo je k tomu optimalizováno a struna se podpírá na hodně velké ploše. Nepoužívá klasické kruhové průchodky (ve kterých se hlavně velké průměry 4mm velice rády v zoubcích ulamují) ale v hlavě jsou západky které strunu právě za její zoubky přidrží. Na ABG použijte jednoduchou se dvěmi vývody na strunu, u velkého Jonsereda můžete použít dvijtou (jakoby dvě jednoduché k sobě sešroubované) se čtyřmi vývody.

Pokud používáte na ABG originál hlavu slyšel sem něco (od zákazníka) že ji lze zaměnit i za hlavu jinou přímo ve VARI, tam tento proces dělají celkem běžně protože s orig. mívají problémy právě s lámáním struny.

Co se týče struny Jonsered Silent Duro, nevím, ale běžně používám na svou Hsq 235R se stařičkou mauálně vysouvanou strunovou hlavou 2.7mm klasický Silent a zatím sem v ní neměl lepší struny. Sekám příkopu s cca půl -metrovou trávou, občas mladý rákos, spíš kopřivy tráva a drny. Zkoušel sem kulatou Oregon Duoline a s 3.0mm se pořádně neroztočila naprázdno jaký měla struna odpor, 2.4mm se hrozně lámala, Bizon profi 3.0 mm malinko horší výdrž a stejný problém jako Oregon Duoline, stroj se měl problém pořádně roztočit, 2.4mm slušný, ale hrozně se lámala. Teď používám 2.7mm Silent a je skvělá! Křovák se krásně vytáčí struna se neláme, netřepí (to ani ta Oregon ani Bizon), vydrží docela dlouho než ji urazím o zdřevnatělý stonek, starý lopuch nebo ostrý šutr. Ale to asi každou. Na Hsq 245R používám silent 3.0mma taky super. Pokud je hlava v pořádku tak i klasická struna Silent vydrží hodně. Jo a tu Silent 2.7mm si hodně oblíbily služby města, dávají je do OleoMaců 740? Servis jim nedělám, tak typ křováku jen odhaduju.

Průměr struny doporučuju dodržovat podle doporučení výrobce. Už sem viděl spousty OleoMaců 753 (nebo jak se ty největší jmenují) sekáčů města s ukroucenou hřídelí, poničenými úhlovými převody, roztavenými nádržemi!!!, a kdo ví co ještě se strunou 4mm, která toho hódně vydrží a pracanti je pak nemusí pořád vytahovat a natáčet... Zaplaťpánbůh už ty krámy neděláme. U ABG bych se bál s větší strunou něčeho podobného.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 25.177 (?), 20.9.2010 1:18, zobrazeno: 19008x

Dobrý den

Prosím jakou používáte strunu na větší trávu (nebo na houževnatou) furt mně praská o po namočení struny do vody, spotřeba skoro 1metr čtverečný na metr struny (obráceně).

Průměr 3mm

Jak na tom jste vy jaké používáte?a máte spotřebu?Zdá se mně že automatická hlava sama při větším zatížení struny se sama vysunuje.

Větší kopřivy jsou problém, kupoval jsem strunu i tu nejlepší od oregon 15m zesílený střed 199,-Kč zdá se mně nejlepší podle fotek Jonsered 3,3 ta nejlepší šedivá.Ale cena je vysoká.

Děkuji za veškeré reakce

M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.219 (?), 20.9.2010 6:15

Co máte za stroj? Na tak silnou strunu to chce velký výkon. To samovysunování může být způsobeno málo napruženou pružinou. Moje hlava to dělala také - pružinu jsem vyndal, přiměřeně natáhl a tím ji udělal tužší. Od tý doby mám s vysokou spotřebou struny pokoj. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.207 (?), 20.9.2010 7:23

N takové sekání už struna moc ani není vhodná, jedině použít strunu a strunovou hlavu flexiblade od Oregonu, ta by si s tím mohla poradit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.162 (?), 20.9.2010 7:54

zkontrolujte výstup struny z hlavy, bývá tam hliníková vložka, jakoby dutý nýt a ten se časem šoupáním struny tak nabrousí že ji po chvíly uřízne, některé hlavy to maj výměnné, někdy stačí jehlový pilník a zabrousit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.177 (?), 20.9.2010 19:01

Dobrý den

děkuji všem za veškeré reakce pokusím se odpovědět v 1příspěvku všem.

Jedná se o stroj ABG přesné označení nevím cena cca 6-7tis.

Kupoval jsem 2,7 také úbytek, potom 3mm taky hrůza chtěl bych 3,3průměr ano máte pravdu to už chce silný stroj ale myslím si že tento křovinořez to zvládne nejedu na plný výkon a stroj to zvládá.Potřebuji posíct hustý porost a silnější kopřivy tam kde nůž není spokojivý.

Mám ještě velký jonsered výkon hodně přes 2KW na něm je 30cm nůž možná víc, a potom solo na tom je taky nůž ale já potřebuji strunu.

Ale hrozně mně vadí to lámání a úbytek struny, a vysouvání při větším zatížení více trávy najednou nebo silnější stonky plevelu a trávy (bez dotknutí země).

Jak natáhnu pružinu, nebo jak to rozdělám myslím si že je to automatická hlava jonsered s modrým víčkem zespod?

Máte někdo zkušenost s nejlepší Jonsered Vyžínací struna, Silent Duro
Vyžínací struna Silent Duro je vyrobena z nového materiálu a má stejné unikátní vlastnosti jako standardní Silent pokud se týká hladiny hluku. Silent Duro má velmi pevné vnitřní jádro a vnější plášť. Tato výrobní technologie umožňuje kombinací materiálů dosáhnout požadované úrovně trvanlivosti, zvýšení životnosti a menší náchylnosti k jejímu praskání.

Děkuji za reakce od vás uživatelů M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.168 (?), 20.9.2010 21:44

Problém nejspíš nebude u struny, ale v odvíjení hlavy = buď jí o/upravit nebo dát jinou lepší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.164 (?), 20.9.2010 16:52

Skuste nákej jinej nástavec trojzub nebo osmizub s tim se to dává i do řádku a pěkně se to uklízý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.219 (?), 21.9.2010 5:59

Mám podobný čínský výrobek jako je ABG, hlavu mám růžovou, typicky čínskou a ta mi strunu povytahovala, proto jsem (popsáno výše) pružinu natáhl a problém zmizel. Používám ovšem strunu 2,4. Velikost 2,7 se mi zdála moc silná. Tento křovák má tuším kolem 1.3 kW, takže nic moc výkon. Nevím, co máte za hlavu, ale u mojí se pružina zpřístupní při výměně struny. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.232 (?), 21.9.2010 16:35

Moc tomu nerozumím, vy máte na ABG strunovou hlavu z Jonsereda?

Průměr 3,3mm je doporučený na mašiny s výkonem nad 2.0kW tj např Jonsered BC2255, dalo by se i na BC2145 ale tam je nejideálnější 3.0mm.

Pokud se struna láme zkontrolujte hliníkové průchodky hlavy jestli nejsou ostré.  Jak už sem psal výše doporučuji vyzkoušet celohliníkovou hlavu Oregon JetFix se zubatou strunou Flexiblade 4mm. Tato struna nejlépe funguje právě v těchto hlavách protože její tělo je k tomu optimalizováno a struna se podpírá na hodně velké ploše. Nepoužívá klasické kruhové průchodky (ve kterých se hlavně velké průměry 4mm velice rády v zoubcích ulamují) ale v hlavě jsou západky které strunu právě za její zoubky přidrží. Na ABG použijte jednoduchou se dvěmi vývody na strunu, u velkého Jonsereda můžete použít dvijtou (jakoby dvě jednoduché k sobě sešroubované) se čtyřmi vývody.

Pokud používáte na ABG originál hlavu slyšel sem něco (od zákazníka) že ji lze zaměnit i za hlavu jinou přímo ve VARI, tam tento proces dělají celkem běžně protože s orig. mívají problémy právě s lámáním struny.

Co se týče struny Jonsered Silent Duro, nevím, ale běžně používám na svou Hsq 235R se stařičkou mauálně vysouvanou strunovou hlavou 2.7mm klasický Silent a zatím sem v ní neměl lepší struny. Sekám příkopu s cca půl -metrovou trávou, občas mladý rákos, spíš kopřivy tráva a drny. Zkoušel sem kulatou Oregon Duoline a s 3.0mm se pořádně neroztočila naprázdno jaký měla struna odpor, 2.4mm se hrozně lámala, Bizon profi 3.0 mm malinko horší výdrž a stejný problém jako Oregon Duoline, stroj se měl problém pořádně roztočit, 2.4mm slušný, ale hrozně se lámala. Teď používám 2.7mm Silent a je skvělá! Křovák se krásně vytáčí struna se neláme, netřepí (to ani ta Oregon ani Bizon), vydrží docela dlouho než ji urazím o zdřevnatělý stonek, starý lopuch nebo ostrý šutr. Ale to asi každou. Na Hsq 245R používám silent 3.0mma taky super. Pokud je hlava v pořádku tak i klasická struna Silent vydrží hodně. Jo a tu Silent 2.7mm si hodně oblíbily služby města, dávají je do OleoMaců 740? Servis jim nedělám, tak typ křováku jen odhaduju.

Průměr struny doporučuju dodržovat podle doporučení výrobce. Už sem viděl spousty OleoMaců 753 (nebo jak se ty největší jmenují) sekáčů města s ukroucenou hřídelí, poničenými úhlovými převody, roztavenými nádržemi!!!, a kdo ví co ještě se strunou 4mm, která toho hódně vydrží a pracanti je pak nemusí pořád vytahovat a natáčet... Zaplaťpánbůh už ty krámy neděláme. U ABG bych se bál s větší strunou něčeho podobného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.154 (?), 22.9.2010 19:54

Prosím upřesněte tu roztavenou nádrž... to nějak nechápu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika