Výběr zahradního traktoru



host - 221.64 (?)
10.5.2010 6:42

zdravím,

jsem ve stejné situaci - chci koupit zahradní traktor  - cena okolo 100t. Jestě minulý týden byl favoritem zmíněná Honda, ale poté co jsem si mohl na vlastní oči porovnat a ošahat :-)  Hondu a Starjet (p2) 18HP s Vanguard motorem (stali vedle sebe) tak jsem se rozhodl pro Starjet - věnujte trochu svého času a zajděte do nějaké prodejny a omrkněte na vlastní oči, pobavte se s prodejcem, proberte servis, vyzkoušejte.. Vždyť kupujete docela drahou "hračku". Mimojiné i ceny v obchodech jsou trochu jiné - lepší než na netu (ten Starjet ted za 89t)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 200.49 (?), 16.7.2010 6:47

Zahradní traktůrek AlkoT1000 HD nebo T750 jsem měl vybraný a začal shánět.Výhradní dovozce rakouské značky Alko v Písku, však již je neprodává.Doporučil profi řadu T15,nebo T20-92HDE Power line.Převodovka hydrostatiská, elektrické vysypání trávy, což je dobré.Jen mám dilema, jak se bude traktůrek chovat s kopce a do kopce při zastavení.U mechanické převodovky je to jasné.Traktor při zařazené rychlosti stojí, jakoby zabržděn.Jak to bude u převodovky hydrostatické?Po vrstevnici bohužel jezdit nelze.Musí se jezdil v zahradě do elipsy dolů a nahoru.Máte někdo zkušenosti s hydrostatickopu spojkou v kopcovitém terénu? Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 16.7.2010 14:07

Petře, ve Vašem případě je důležité, jak moc prudký kopec na zahradě máte.

Pokud je to opravdu sešup, potřebujete na traktoru převodovku která má uzávěrku diferenciálu nebo pohon 4WD. To nejen pro zlepšení trakce na vlhké trávě ale hlavně proto, že lepší modely hydropřevodovek mají filtry oleje a hlavně možnost výměny pracovního oleje. Levnější typy hydropřevodovek nemají žádnou možnost výměny provozní náplně a takovéto převodovky (používané i věhlasnými výrobci této techniky) nemají na kopcovitém terénu žádnou velkou životnost.

Nejsou výjimkou případy nefunkčních hydropřevodovek po 2 letech provozu ve svažitém terénu, nejdéle po 5 letech provozu odcházejí v kopečcích téměř všechny(záleží na počtu pracovních hodin ročně).

Berte to jako důrazné varování -  a pokud byste před svým dotazem nejen na tomto fóru trochu pohledal, dočetl byste se to sám a ušetřil si čas a případné naprosto vyhozené peníze.

Co se týká obsluhy, pokud nešlapete na pojezdový pedál, neměl by se traktor vybavený takovýmto typem převodovky pohybovat samovolně ani z kopce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.236 (?), 16.7.2010 19:34

Mám v traktoru hydro Tuff Torq K46, dneska jsem si to ověřil - v prudkém kopci - bez sešlápnutí plynového pedálu a bez brzdy :-) se traktor z klidu sám pomalu rozjíždí - vpřed i vzad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 16.7.2010 21:40

Tady nastává ještě potíž v tom, že alespoň dobrá polovina strojů vybavených hydrem nemá plynový pedál, ale dva pedály (případně nepohodlnou kolébku špička-pata) ovládající každý samostatně směr jízdy vpřed/vzad a plyn je pouze ruční u volantu. Dokud se nedotknete nohou jednoho z pedálů pojezdu vpřed-vzad tak se traktor nepohybuje, po sešlápnutí sílou přítlaku na pedál regulujete rychlost jízdy(a zde ještě existují stroje s tzv.tempomatem udržujícím zvolenou rychlost pojezdu bez nutnosti stát na pedálu).Pak je tam ještě samostatný brzdový pedál.

Naprosto odlišně je ovládání hydra řešeno koncernem HQ, kde je ovládání směru a rychlosti pojezdu pákou na pravém blatníku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.38 (?), 16.7.2010 22:23

Já tam mám pedál jež je kombinací brzdy a spojky na rozjezd /napnutí řemenu/ a bez problémů funguje.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.1 (?), 9.5.2010 19:43

Já uvažuji o koupi zahr. traktoru Honda HF2417K2 HME. A to hlavně pro jeho přídavné ventilátory - prý seče bez problémů mokrou trávu a sbírá mokré listí.

Chci záběr cca 1m. 1,2m už je dost (horší průjezdnost mezi keři).

Jako alternativu bych viděl nějaký typ Starjet z Jičína či Wisconsin z Prostějova.

Tak jaký je váš názor? Doporučíte mi Hondu, nebo mi ji budete rozmlouvat? Díky za názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pampeliska - (3) - 64.126 (?), 9.5.2010 22:13
No, když já mám na traktůrka max. 50 000,- :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.64 (?), 10.5.2010 6:42

zdravím,

jsem ve stejné situaci - chci koupit zahradní traktor  - cena okolo 100t. Jestě minulý týden byl favoritem zmíněná Honda, ale poté co jsem si mohl na vlastní oči porovnat a ošahat :-)  Hondu a Starjet (p2) 18HP s Vanguard motorem (stali vedle sebe) tak jsem se rozhodl pro Starjet - věnujte trochu svého času a zajděte do nějaké prodejny a omrkněte na vlastní oči, pobavte se s prodejcem, proberte servis, vyzkoušejte.. Vždyť kupujete docela drahou "hračku". Mimojiné i ceny v obchodech jsou trochu jiné - lepší než na netu (ten Starjet ted za 89t)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.1 (?), 10.5.2010 12:58

A ten Starjet (p2) taky umí dobře sbírat mokrou trávu? Mě se na Hondě líbí ty přídavné ventilátory!!

Vanguard je asi lepší motor, když má "jen"18 hp a je dražší než typ Starjet 22hp.

Mě jeden prodejce chválil Karsit. Prý je lepší než Starjet či honda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.64 (?), 10.5.2010 13:48

Podle prodejce se "hyper" sací efekt u Hondy projeví jen při sečení mokré a dlouhé trávy. Při normálním pravidelném (~10 denní) sečení, popř. sběru listí prý rozdíl není. Od Karsitu se mi líbil model K 22/102 HX - má lepší hydro K62 s uzávěrkou - ale proti byly nedostupný prodejce + servis a nemožnost mulčování (nutno měnit nože).

A jestli tedy můžu pár postřehů AGS x Honda: celkově AGS robustnější kontrukce a rám, litinová přední náprava oproti plechové u Hondy, normalizované díly/řemeny.., jednoduchá elektronika, jednoduché sejmutí žacího zařízení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika