Výběr stroje pro ruční orbu



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 128.44 (?)
29.12.2009 12:33

Uz jsem Vam nazor napsal a citil jste se dotceny. Zvazte, zda MUSITE pestovat brambory. Zvazte, co vsechno skutecne MUSITE pestovat. Zvazte, zda pole teto velikosti budete schopen obdelat. Zvazte, kolik financi jste ochoten vlozit do reseni problemu zaorani hnoje.  Reseni je napriklad vzdat se pestovani plodin narocnych na orbu, zakoupit motorovy, nebo elektricky rotavator a centralu a podstatne zmensit obdelavanou plochu, zmenit zpusob hnojeni / misto hnoje kompost. Neberte to, ze Vas napadam, je to pouze racionalni uvaha jak v dane situaci ziskat optimalni reseni.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
hombre.amigo - (5) - 168.73 (?), 29.12.2009 9:38, zobrazeno: 65162x

Dobrý den.Po zvážení jsem upustil od myšlenky (poorat své dvě malé políčka navijákem).Políčka asi o rozloze 12x12m mám v zahradkářské kolonii kde není proud.Nevíte někdo o malém stroji tovární výroby, který by uměl zastat plnohodnotně práci rýče??Stroj by neměl být těžký, pro převoz do garáže na vozíku za autem.A měl by umět otočit zeminu dost hluboko.Pochopitelně bych si přál, aby byl v nižší cenové relaci, protože ho použiju jen jednou za rok.Na poli sadím jen brambory.Existuje něco?Dovede zaorat i pohozený hnůj??Díky za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 29.12.2009 9:50

Já bych to řešil rotavátorem. Současné postupy minimalizace práce v zemědělství to jasně ukazují. Navíc zemědělci se potýkají s utužováním spodní vrstvy půdy, což u Vás nebude problém. Rotavátor zapraví i zelené hnojení a využijete jej více než stroj, který umí jen orat. Samozřejmě se nabízí reakce, že rotavátor je množič plevelů, které přeseká a udělá spoustu dalších rostlin, taktéž hloubka zpracování půdy nebude s pluhem srovnatelná. Ale vycházím z toho, že máte kousky, které zvládnete snadno udržet bez plevelů. Pořád mě nutí nabídnout Vám možnost koupit starší Vari systém, jen s tím, co potřebujete. Ale to je využití tak 1% a snad jen ten rotavátor. Ale kam s tím, necháte jej v zahradním domku a budete se strachovat, jestli tam bude až přijedete. Budete jej převážet a nataháte se jako u rytí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 29.12.2009 10:13

pořád je to 10-20 tisíc za nový rotavátor, starší varik nebo obdoba by vyšla na stejné peníze, pokud hodláte přijet s vlekem, tak nevidím problém, jednou za rok přijet na vlečce s varikem a hnojem a zaorat to.na vlek vyjedete po fošně.rotavátor nezvládne hnůj a pokud je to pole bez odpočinku, potřebuje orbu s hnojem což s rotákem moc nejde.Asi volba pro vás je vari nebo obdoba s pluhem a přihrnovačem a vyorávačem, přijedete sice třikrát, ale práce udělá hodně.Tak šťastnou volbu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 128.44 (?), 29.12.2009 12:33

Uz jsem Vam nazor napsal a citil jste se dotceny. Zvazte, zda MUSITE pestovat brambory. Zvazte, co vsechno skutecne MUSITE pestovat. Zvazte, zda pole teto velikosti budete schopen obdelat. Zvazte, kolik financi jste ochoten vlozit do reseni problemu zaorani hnoje.  Reseni je napriklad vzdat se pestovani plodin narocnych na orbu, zakoupit motorovy, nebo elektricky rotavator a centralu a podstatne zmensit obdelavanou plochu, zmenit zpusob hnojeni / misto hnoje kompost. Neberte to, ze Vas napadam, je to pouze racionalni uvaha jak v dane situaci ziskat optimalni reseni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 180.2 (?), 29.12.2009 12:56

ono to nebude až tak o zemědělství, ale o radosti z toho, že na té zahrádce něco roste. pochlubit se sósedovi, jak má velký brambory a tak.

na takovej plácek bych vari nekupoval. pro amatéra je to moc velká těžká potvora a práce s ní není až tak úplně zábavná. osobně bych si koupil rýč, kdyby už mě zdraví nesloužilo, půjčil bych ho třeba synovi, ať mě to za peníze na pivo zreje.

ale pán se ptá na stroj a né na rýč,  tak to bych mu doporučil Hondu FG 201 DE. Vypadá to jako hračka pro děti,  ale má to dva koně a svoji práci (do hloubky cca 20cm) to odvede. Pracovat s tím je zábava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 29.12.2009 14:04

pořád je to rotavátor za 17,000,jedině vážně jen rotovat s kompostem a vybodnout se na hnůj a brambory, i těch peněz co člověk zainvestuje... kolik by bylo za to zeleniny ze supermarketu... za 10000 koupit brambory a pořád má člověk 7000 třeba na mrkev a benzín ještě zbude,ale o tom to není, že?Je to těžká volba, když zdraví neslouží a zahradničit se chce.Jedině dát litr ročně nějakému brigádníkovi, ať zaryje hnůj a zbytek už je na vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 180.2 (?), 29.12.2009 14:31

investovat 16 tisíc je hodně. našla by se i nějaká čína za polovic, ale u té bych měl strach, jestli přežije záruční dobu. Honda bude sloužit ještě za 10let třeba vnukovi na vertikulaci trávníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.166 (?), 29.12.2009 14:49
Zdravím, nebudu Vám radit jestli drahou hračku od Hondy nebo levnou Čínu ale mohu poradit jednoduchou technologi pěstování brambor dle našich předků.Ano.půdu potřebujete nějak ošetřit a na to by měl stačit základní rotavátor a podaří li se Vám sehnat universální na který je možno aplikovat i jiné nářadí jako je řádkovač tak je to ještě jenodušší, jelikož tady někdo tvrdí že rotavátotem nejde zapravit hnuj do země tak prostě jen zrotujte půdu a hnuj rozklepejte do brázd pod brambory a odpadne Vám starost jak ho kvalitně zapravit do země, jako malý kluk jsem takto brambory mnohokrát sázel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 29.12.2009 15:06

Kupte si toto a máte to vyřešeno. Na  internetu je to za 15000,-Kč. Určitě nebude problém to potom dobře prodat. Tak to je jenom podvozek, ale třeba byste to využil i jinak, možná by se karta obrátila a Vy byste oral v zahrádkářské kolonii :)). 

Vari Quatro asi domácí výroba
Vari Quatro asi domácí výroba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 29.12.2009 17:34

Ať vás to ani nenapadne kupovat!! Já to koupil už v roce 93, přesně 30.6 dle prodejky a byl jsem a jsem do dnes rád, že jsem to následující rok prodal. Je to zcela k ničemu a na orbu už vůbec ne. Leda tak na solo projížďky po té vaší kolonii. Když nic pár postřehů. Zkuste si na tento stroj sednout když je vjetý do brázdy. Moc dlouho se tam neudrčíte. Dál. Řízení je 1:1, moc fain na ovládání a tak bych mohl pokračovat. To monštrum bylo tak dobrý, že se na trhu udrželo celou jednu sezonu jak to šlo na dračku.Tento stroj může doporučovat jen ten,  co s tím nikdy nic nedělal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika