Výběr sekačky - Honda nebo Hecht?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?)
12.5.2008 9:02

Asi záleží na tom, oč je sekačka se šasím Hecht levnější než originál Honda stejných parametrů.
  450 m2 je poměrně málo, na takové ploše se menší spotřeba Hondy výrazněji neprojeví.
   Manželka by možná ocenila, že Honda mi přijde oproti B-S trochu tišší a lehčeji se startuje. Může to být ale taky tím, že z mých 2 motorů, je B-S silnější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 220.6 (?), 9.5.2008 22:41, zobrazeno: 16066x

Dobrý den. Rozhoduji se mezi sekačkou Honda (celá Honda), nebo jen motor Honda a šasi Hecht nebo pro sekačku s motorem Brigs. Je to na sekání cirka 350- 450 m2. Bude sni sekat i manželka. Zatím se mě jeví líp Honda. (HRG 415 C3 PDE) Tak jestli to bude někdo číst, uvítal bych nějakou radu. Děkuji        PS:   Napište své skušenosti

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 12.5.2008 7:05

S uvedenými sekačkami zkušenosti nemám, ale motor Honda který je na nich osazen vlastním - mohu potvrdit že spotřebu má opravdu minimální...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 12.5.2008 9:02

Asi záleží na tom, oč je sekačka se šasím Hecht levnější než originál Honda stejných parametrů.
  450 m2 je poměrně málo, na takové ploše se menší spotřeba Hondy výrazněji neprojeví.
   Manželka by možná ocenila, že Honda mi přijde oproti B-S trochu tišší a lehčeji se startuje. Může to být ale taky tím, že z mých 2 motorů, je B-S silnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
wiperek - (6) - 192.76 (?), 12.5.2008 11:12

Dobrý den, ještě před pár dny jsem byl ve stejném rozhodování a nakonec to rozhodla náhoda. Chtěl jsem Hecht s motorem Honda ale skladem bohužel neměli tak jsem vzal B&S a musím uznat že to nebyla špatná volba. Sekal jsem 6 hodin v kuse zahradu ve svahu cca 2000 m s půlmetrovou vlhkou trávou a sekačka šlapala jako hodinky ani jednou se nepřidusila prostě nádhera. Mohu jen doporučit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.187 (?), 31.5.2008 21:43

Dorý den,

mám sekačku zn.Hecht asi jeden rok.Zatím funguje dobře, ale co se mi nelíbí je funkce pojezdu.Hnané je pouze jedno zadní kolo a na vlhčí trávě prokluzuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 211.20 (?), 3.6.2008 14:41

Srovnáváte něco asi jako favorita s motorem z bmw. Detaily zpracování jsou úplně někde jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 3.6.2008 16:17

To tedy dobrý. Nejsem odoborník, ale séci v kuse 2000 m2 mokré půlmetrové trávy rotační sekačkou mi přijde jako koleda o nový stroj. Divím se, že se neucpával otvor výhozu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
wiperek - (6) - 192.76 (?), 14.7.2008 13:14

No ta tráva nebyla mokrá ale opravdu jen vlhká a vyhazovací otvor se mi zanesl jen jednou. Od té doby sekám zahradu radši každý týden a je to o poznání jednodušší.  Co ale můžu potvrdit tak motor běhá jako hodinky. Naskočí na první trhnutí a i pojezd funguje výborně. Jedinou závadu jsem si zavinil sám. Urazil jsem páčku centrálního nastavení výšky sečení. Je plastová a vyčnívá mimo obrys sekačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.29 (?), 25.5.2009 8:43

Vážený pane,

Prosím sdělte jaký typ sekačky máte na mysli k článku, na který se ozývám. Máme zahradu s plochou trávy k sekání asi 1000m2 a nemůžeme jezdit na Vysočinu každý týden, takže tráva je vysoká, když ji kosíme. Děkuji za brzkou zprávu.

stosd@volny.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika