Výběr sekačky - elektrická nebo benzínová, i s mulčem - moje mýty



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?) 
22.5.2009 20:55

Ještě mohu doplnit zkušenosti s tímto druhem sečení. Před zobrazeným typem jsem měl 3 roky podobnou ale těžší. Vážila 37 kg a to již člověk pozná. Byl tak elektromotor 1,5 kW a ten je větší a těžší a zjistil jsem určitý přebytek výkonu. Novou jsem vyrobil z větší čáti z hliníkových slitin a zredukoval jsem hmotnost na 27 kg a to je paráda.  Kola jsou nafukovací 12´´ na kuličkových věnečkách jako u běžného byciklu. Nožíky používám z konců opotřebených strojních pil po úpravě a jedna sada vydrží po přeborušování cca 1 rok. Ty se opotřebovávají nejrychleji ze všech součástí. Talíř ten tak 7 až 10 let. To jisté platí o řemenech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 22.5.2009 21:28

Dobrý den, jestli se nemýlím, tak Vaše sekačka odpovídá typově takzvané sekačce bubnové, která se používá právě pro občasné sekání vyšší trávy. Jak jsem ale pochopil, zakladatel příspěvku uvažuje i o vřetenové, tudíž asi hodlá sekat častěji, než 4x do roka - pravděpodobně každý týden (nebo v podobném intervalu, který preferuje okrasný trávník). Bubnová sekačka je asi ideální řešení travních ploch typu sady či louky. Vřetenové a rotační pak na okrasně-užitkové trávníky. Ale jinak pěkná práce s Vaší sekačkou!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika