Výběr kvalitní sekačky



host - 233.122 (?)
21.2.2007 9:02
Nechci hliníkové nic na sekačce, plech je plech. Byla-li by sekačka kvalitou srovnatelná s jejich mot. pilami, prodává se pod jejich značkou :) Díky za radu, ještě uvidím, zatím je favorit HQ R152SV BBC
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 81.52 (?), 11.1.2007 13:41
Dobrý člověče, dám Vám dobrou radu: Veden stejnými pohnutkami jsem koupil Hondu. Má všechno co chcete, ale pozdě jsem si uvědomil tu podmínku ... a mám členitý terén... Kupte si sekačku s co největším průměrem kol. Pojezd je fajn věc, ale s malým kolečkem narazíte na zapadlé jablko a kde je celý pojezd? Místo jablka si dosaďte cokoliv, co náhodou můžete trefit v trávě. Větší kolo=menší sakrování zejména v případě, že to nesečete dvakrát do týdne jako můj soused a sem tam se v trávě něco podobného vyskytne. Stačí se zamyslet. Kočáry měly ze stejného důvodu kola jako hrom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 120.110 (?), 3.2.2007 11:29
Na takové ploše s členitým terénem budete sekat se záběrem 50 cm cca 3 hodiny. To Vás přestane brzo bavit, protože se z toho stane otročina. Potřebujete něco s větším záběrem - zvažte rider.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.9 (?), 4.2.2007 8:52
Často je chození za sekačkou jediný pravidelný pohyb, který člověk vykoná, tak proč ne?!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.154 (?), 16.10.2008 16:50

Tak to je pravda, taky to tak beru. Vůbec mi nevadí když svýho 1/4 Ha seču nadvakrát a nachodím se. Je to příjemná práce na čerstvým vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.6 (?), 7.2.2007 17:27

MV: Jaké máte zkušenost s cenou u sekaček Husqarna model R152SV jsem nalezl nejlevněji za 18490Kč a 19500Kč od distr. HQ v Praze. Znáte výhodnější obchod, nebo webshop.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.206 (?), 9.2.2007 12:55

Co takhle sekačka viking MB 6 řadu. Jsou to kvalitní sekačky známého výrobce Stihl. Sekačky se vyrábějí v Rakousku, mají hliníkové šasi 6hp motory Briggs+Stratton s ready-startem, pohon variátor nebo 3 rychlosti, nastavení výšky madla 3 polohy dále centrální nastavení výšky sečení atd.. S pozdravem Š. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.122 (?), 21.2.2007 9:02
Nechci hliníkové nic na sekačce, plech je plech. Byla-li by sekačka kvalitou srovnatelná s jejich mot. pilami, prodává se pod jejich značkou :) Díky za radu, ještě uvidím, zatím je favorit HQ R152SV BBC
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.22 (?), 28.2.2007 14:58
Opravoval jsem několik sekaček, které měli šasi z hlinikové slitiny. Zaujalo mě, že byly v některých místech prooxidované. Prorezavělé by asi nebyl správný výraz. Bylo to v místech, kde se asi bláto drží delší dobu vlhké. Při bližším prozkoumání, jsem zjistil, že slitina se začne měnit v bílý prášek.
Kdyby to obsluha vždy po práci očistila, nevzniklo by to, ale pokud očistíme kovovou, taky nám vydrží věky.
Možná to taky záleží na chemickém složení půdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.239 (?), 28.2.2007 17:41
 K hliníkovým podvozkům sekaček. Dnes jsou na trhu sekačky se systémem čištění vodou. Připojíte hadici s vodou na vstup a při nastartovaném motoru se celý pracovní prostor umyje.
Je několik solidních výrobců. V EU je hodně rozšířena původně švýcarská značka
IBEA. Je dostupná i na našem trhu včetně servisu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.39 (?), 28.2.2007 17:51
Očištění vodou není často úplné, záleží taky na tlaku vody. Mám zkušenost, i když sekačku nečistím, šasi mám z plechu, že než plech proreznul, dávno mi odešla  kola,pojezd,nakonec i motor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika