Výběr křovinořezu



host - 182.202 (?)
4.8.2010 20:41

Rozhodl jste se investovat cca 15 000Kč do křovinořezu. Mám na mysli Stihl FS 100. Nebylo by lepší si cca 3000Kč přidat a koupit si první profi křovinořez Stihl FS 350? Srovnejte si technická data obou strojů a posuďte sám. Z vlastní lesnické praxe vám mohu potvrdit, že křovinořezy od Stihlu jsou opravdu držáci. Pracovní komfort, poměr výkon-váha, spolehlivost,nízká spotřeba paliva(dle druhu práce),robustní převodovka, lepší antivibrační systém oproti Fs 100. Zvažte sám, který typ je pro Vás lepší a dostupnější.   Roman.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 14.58 (?), 4.8.2010 13:44, zobrazeno: 11410x

Dobrý den,

zvažuji koupi křovinořezu, na občasné posekání trávy kolem plotů, zídek a stromků, mezi dlažbou - pozemky 300 m2 a 1200 m2, nic náročného, Měl by mít řidítka a dobré popruhy. Důležitá je pohodlnost obsluhy a práce a tky samozřejmě spolehlivost. Zvažuji Honda UMK 425 E1 UEET nebo Stihl FS 90 nebo FS 100. Z diskuzí tady vychází lépe zřejmě Stihl. Díky za názory!

Jakub

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.202 (?), 4.8.2010 20:41

Rozhodl jste se investovat cca 15 000Kč do křovinořezu. Mám na mysli Stihl FS 100. Nebylo by lepší si cca 3000Kč přidat a koupit si první profi křovinořez Stihl FS 350? Srovnejte si technická data obou strojů a posuďte sám. Z vlastní lesnické praxe vám mohu potvrdit, že křovinořezy od Stihlu jsou opravdu držáci. Pracovní komfort, poměr výkon-váha, spolehlivost,nízká spotřeba paliva(dle druhu práce),robustní převodovka, lepší antivibrační systém oproti Fs 100. Zvažte sám, který typ je pro Vás lepší a dostupnější.   Roman.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.202 (?), 6.8.2010 18:06

Zdravím, často tady čtu diskuze o nářadí a technice, ovšem jsem úplný amatér a teď sem si koupil křovinořez a mám pro někoho možná až trapný dotaz. Může se křovinořez skladovat tak že žací hlava je na zemi a krovinořez stojí opřený o zeď?? Nebo musí ležet aby nebyl na žací hlavu tlak???

Děkuji Zdeněk O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.50 (?), 6.8.2010 18:20

Správně by se měl pověsit za řidítka, když to nejde tak je dobrý ho položit nádržkou dolů ale rozhodně bych ho neskladoval hlavou dolů není tak zaručeno že se mu nic nestane maximálně ho postavit motorem dolů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 229.91 (?), 6.8.2010 19:06

A prosím vás co se mu může stát? No já se ptám, protože už je tak skladuju od 89r. a nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.50 (?), 6.8.2010 19:36

Může se zřejmě poškodit hřídel ale jinak nevím co jinak, to pověšení za řidítka doporučuje výrobce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.91 (?), 6.8.2010 19:55

Víte, já s tím dělám v lese a i přesto, že to už mám za ty roky v ruce tak by jste nevěřil co ta hlava s hřídelí vydrží. Ale nejsem žádné prase, ještě nic z toho jsem nezdemoloval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.50 (?), 6.8.2010 20:14

Já ho taky neskladuji tak jak to má být ale pokládám ho nebo ho opřu motorem dolů a taky žádný problémy nemám tak když se k tomu chováte rozumě tak se vám tomu nic nestane a máte s tím zkušenosti.Já bych ale měl strach opírat ho hlavou dolů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 6.8.2010 21:14

Zajímavá diskuze Že už nějaký ten pátek pracuju jako lesník.ale tohle by mě nenapadlo řešit. Spíše křovinořezy skladuji podle místa v dílně, kdybych je oba měl mít položené vedle sebe, tak se v dílně nehnu, co tam je strojů a nářadí. Stavím je o zeď žacími noži dolů, pod kterými mám koberec ze starého auta, abych si neotupoval ostří. Křovinořez nůž spolehlivě udrží a struna také, i když né tolik, jako nůž. Léta takto skladuju křovinořezy a pracujou bez sebemenších potíží. Myslím, si.že je to jedno, jak křov. skladujete. V jedné prodejně je mají nožem nahoru a v druhé nožem dolů.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.202 (?), 17.8.2010 15:36

Děkuji všem za názory, nenapadlo mě že se rozpoutá taková diskuze kolem takové amatérské otázky, jinak vzhledem k výšce stropu dílničky nelze pověsit za řídítka. když je opřený je přesně až po strop. doufam tedy že mi vydrží vše OK jako ostatním tady co opírají žací hlavou dolů.

Zdeněk O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika