Výběr bubnové sekačky



host - 58.150 (?)
14.6.2009 17:43

Tak tomuto předchozímu příspěvku musím dát na 100% za pravdu. Můj motor Jikov 1453 kouří trošku než se mírně prohřeje a pak nekouří vůbec. Používám Mogul TS.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 74.122 (?), 18.5.2009 10:53

Mám velký, hodně zanedbaný pozemek. Sekám ho sekačkou Dakr Panter. Mnohokrát jsem narazil na velký kámen, nebo pařez. Už pět let mám původní žací talíř. Soused má starší typ DAKRa 15 let. Ani od něho jsem neslyšel, že by se mu roztrhnul talíř. Myslím, že se spíše zabýváte prodejem sekaček Vari a snažíte se lidem nalhat, že se u sekaček DAKR trhají talíře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 18.5.2009 11:15
U nás v rodině je jedna starší sekačka DAKR. 1. Talíř vydržel asi 6 let, ty novější jsou tenčí, a vydrží asi 3 - 4 roky. Sekačka seká opravdu velké svažité a členité plochy. Takže oproti vari, dle mého, opravdu odcházejí dříve, ale nevidím v tom ani velký problém, ani velké náklady. A vzhledem k užití mi to přijde adekvátní, je to jen spotřební materiál.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.50 (?), 14.6.2009 13:51

i když je to stará a pravděpodobně mrtvá diskuse, neodpustím si poznámku, kdyby někdo hledal.

Olejová náplň ve vzduchovém filtru není vůbec irelevantní, osobně bych si motor, který bude převážně sekat, obracet (tj. pohyb v prašném prostředí) bez olejového filtru nekoupil. Kvalitní filtr je základ a žádný papírový nebo podobný filtr/vložka ho nenahradí. Zeptejte se někoho, kdo jezdí např. s traktorem, u nich se při provozu v prašném prostředí (seno, sláma...) čistí vzduchový filtr (taky s olejem) častěji než když se jezdí v čistém prostředí.

A pozn. k dvoutaktům - pokud používáte kvalitní olej ve správném poměru, smrdí tak půl minuty po startu, pak není ani vidět že by kouřil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.150 (?), 14.6.2009 17:43

Tak tomuto předchozímu příspěvku musím dát na 100% za pravdu. Můj motor Jikov 1453 kouří trošku než se mírně prohřeje a pak nekouří vůbec. Používám Mogul TS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
marek555 - (6) - 71.145 (?), 19.6.2009 11:07

Dobrý den potřebuji poradit, mám bubnovku Samson a seka jakoby k jedné straně viz.foto da se s tím něco udělat nebo je to normální u bubnovky?Díky

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.148 (?), 19.6.2009 21:00

zkontrolujte na rovném podkladu jeslti spodní disk sedí rovně nebo nakřivo, při čelním pohledu a také jestli nemáte vůli v zajištovacím kolíku, adaptér by se neměl naklánět,  ¨pak jedině do servisu a zajistit přeměření, takové strniště by nemělo být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika