Vari převodovka DSK 317



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 116.16 (?) 
4.3.2015 22:37
Ale ale, pana fon, to nějak chytlo. Přestěhoval bych se, nemuselo by to být někde okolo Labe, nebo na Hané. Stačilo by mi těch pár arů, cca 1/2ha někde na rovině, protože ty naše hrby mi tak trochu vadí. Pořád aby jeden něco hlídal, ale při svém věku to již vydržím. Nějaké sáknutí maziva při svém naturelu obyvatelé Afriky neřeší. Nepsal jsem o repasu převodovky šroubovákem a „kladivem“, ale jen o možnosti výměny těsnicího kroužku „pomocí šroubováku a rysjehly“. Jestli nevíte co je rysjehla, tak vysvětlím. Je to zahrocený kousek doré a dobře tepelně zpracované oceli, kterým se rýsuje tvar tovaru na výchozí kovový materiál. Nejlépe se k tomu osvědčilo RADECO o průměru 4 až 6mm.No a kde je ta synchronní převodovka, když ke každému přeřazení musím zastavit. Když to neudělám tak může jít chudák do servisu, protože bude mít vydlážděný chrup.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 252.11 (?), 4.3.2015 22:53
Ještě k tomu RADECU, je to podle ČSN ocel 19 810, k témuž použití je levnější varianta v podobě nelegované nástrojové oceli ČSN 19 192. Obě byly produktem hutě, kterou zpěvný ptáček stehlíček přivedl do stavu, který milují „nepřízpusobiví“. Nevím, ale jestli tyto normy ještě platí, protože jsem mimo již čtvrt století.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 4.3.2015 23:13

hmm, tak jsem kouknul do servisních manuálů a ejhle - k výměně O kroužku stačí kleště na demontáž segerovky, šroubovák č.3 a rysjehla! Pokud ovšem chcete vizuelně zkontrolovat. jestli osička řazení nemá důlkovou korozi v místě O kroužku, pak musíte vyjmout řadící kulisu a to bez půlení nejde. Na nahrubo se to dá ohmatat tou rysjehlou či vlásenkou bez půlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 5.3.2015 7:17

Alespoň,vidíte, co se tu řeší za problemy.Kolik se toho o ničem napsalo.I kdyby tam byla ta důlková koroze, tak to nepoteče.Takže mi vychází, že by to mohlo někomu téct, pokud tam bude mít tlak.Jak jsem se dočetl tak tlak se vyřešil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 5.3.2015 7:57

Mně bylo od začátku divný, že by to nešlo vyměnit zvenku, taková nicotnost. Ale stroj v paneláku nemám, jinak bych se asi podíval. Koroze uvnitř skříně v místě bohatě zalévaném olejem je možnost just teoretická i když ji nelze vyloučit. Prostě se kolegovi sešlo několik faktorů. Větší tolerance otvoru, menší o-kroužek, blbě namíchaná směs - vysypal se jim tam kýbl sazí a nepřidali gumu, horší jakost povrchu hřídelky a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.140 (?), 5.3.2015 11:23
Nevydržel jsem to. Zvědavost mne donutila se na to jít podívat. Je to zvenku, přesto bych pod segerovku dal přesnou podložku. Mně pšouklo horní gufero, zřejmě zvýšením tlaku v převodovce po zahřátí bez možnosti tento přetlak odstranit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 5.3.2015 11:37

Takže původní tazatel jen viděl hodně převodovek, ale jako strojař je kopýtko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.3.2015 12:01

U některých modelů a u T20 tam je přesná podložka a případně i vymezovací podložky, aby to nemělo vůli mezi pláštěm a segerovkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 4.3.2015 21:33

Jenže to není jen o tom vidět hodně převodovek. Je to o znalosti průmyslové sériové výroby, kalkulacích, zisku a cenotvorbě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 4.3.2015 21:51

máte pravdu pane PP, je možné že v okruhu působnosti jednoho servisáka všechny 317ky tečou, protože nemění O kroužek a pokud teče, nechá jej téci se slovy, že deci oleje stačí na 2 roky s poruchou a stojí jen XX korun. (zatímco cena hodiny práce začíná na částce CLXX korun). Tak prostě tečou, některé 5 let a jiné i déle (protože tak dlouho není potřeba kvůli něčemu jinému půlit skříň).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika