Vari Hurricane F-550 - vyžínač křovin



host - 9.2 (?)
27.11.2013 19:55

To vypadá jako špatný kus nebo s tím někdo dělá to co nemá. Na fotce můžete vidět co s tím poměrně často sekám já, stroj je naprosto k neutahání a připadá mi naprosto nezničitelný. Aby se objevilo najednou tolik závad, to snad ani není možné. Je pravda, že nádrž je menší, ale s tím se musí počítat v rámci aplikování sekačkových motorů, které větší nádrž nemají. Podle mě to je převratný sekáč...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 110.80 (?), 27.11.2013 18:49

Přidám i já svou reakci.

F-550 máme asi od léta 2013, s tím, že primárně určeno na mulč bývalých polí co máme, kde je porost nízký a řídký. Vyjímečně tím bereme fakt vysoký humus. Po pár hodinách provozu začlo klepat/hučet ložisko hřídele (oprava odložena ze strany servisu i proto že jsem potř dál pracovat, prý ať přijedu až se to podělá úplně, což mi nevadilo), po dalších pár hodinách provozu přestalo jezdit, vypadl kolík jistící hřídel/talíř na řemen takže prokluzovalo, nevím co tam v originálu bylo, jestli kolík, pero či co, ale vypadlo to, dal jsem imbus s matkou viz kusovník, po dalších pár hodinách praskl svár na rámu kde je přidělaná převodovka pojezdu, takže kolo řemenu drhlo o rám a vybrousilo zářez - bylo opraveno na záruku prodloužení sváru na rámu - ten originál sváru byl asi o 2cm kratší než mohl/měl. Pak chtělo seřídit otáčky. Tím výčet "závad" končí neb přišla zima a stroj odpočívá. Co bude na jaře uvidíme.

Každopádně stroj bych si pravděpodobně koupil znovu, neb je nezmar, lehce se startuje, celkově je lehký a na ty naše hektary vyhovující. Jediné minus je malá nádrž na palivo, vydrží tak hodinu, což s ohledem na povinné přestávky stroje je asi účel.

Martin Horňák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.57 (?), 17.5.2016 18:16
Mam ji na chalupe a naprosta spokojenost. Jezdi seka funguje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.80 (?), 27.11.2013 18:51

Ještě dodám, že vodící ostruha je nepřekonatelná!!! S kolečkem jsem nikdy stroj neměl a ani bych ho nechtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.2 (?), 27.11.2013 19:55

To vypadá jako špatný kus nebo s tím někdo dělá to co nemá. Na fotce můžete vidět co s tím poměrně často sekám já, stroj je naprosto k neutahání a připadá mi naprosto nezničitelný. Aby se objevilo najednou tolik závad, to snad ani není možné. Je pravda, že nádrž je menší, ale s tím se musí počítat v rámci aplikování sekačkových motorů, které větší nádrž nemají. Podle mě to je převratný sekáč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.123 (?), 29.11.2013 12:13

Ano vodící ostruha je nepřekonatelná,

někde jsem zaslechl, že ten ohnutý kus tyče mají nějak právně chráněný. Ten člověk, který to vymyslel by měl dostat metál... i když v dnešní době jsou lepší peníze teda :) Hlavně aby nedopadl jako ten Rus, co vymyslel Kalašnikova... ten z toho měl víte co... :-)

J.S.

PS: Ještě dodám, že jsem měl předtím půjčenou sekačku, byla taky červená, ale vpředu to u mulčovacího deklu mělo po stranách dvě plastová kolečka a žlutej hadr, nevím jaxe to už jmenovalo. F-550ka je co se týče práce jiná liga. To že občas někde něco praskne chápu, svářeč se špatně vyspí, tu něco zapomene, tady to udělá kratší, pak je plech třeba zamaštěný a hned je průser na střeše. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.2 (?), 29.11.2013 19:05

Jo, oni mají chráněný celý design sekací skříně i ostruhu. A teď co se týká toho zakrytí hřídele - Bravo to má opravdu dobře udělané miskou vylisovanou z plechu. F 550ka používá ořezávací nožík a vzhledem k tomu, že F550 jsem si pořídil a měl s ní možnost sekat opravdový bordel, vím, že to řešení funguje taky. Hlavně mě opravdu přijde, že se u F550ky nikde nešetřilo - kovové řemenice, čelisťová brzda hřídele nože, litinové těleso převodovky. V tom jsou ostatní stroje pozadu, stačí si je jenom trochu více prohlédnout a člověk má jasno, kde dostává víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 238.203 (?), 29.11.2013 19:54

Zdravím, pokud to budu brát jako hobíka včetně ceny, tak je varina slušný mulčovač. V profi nasazení by tento stroj vydržel tak týden, možná ani tolik. Ostruhy nebo spíš plazy není žádná novinka, třeba Pubert to dělá minimálně třicet let, pokud chcete někdo profi mulčovač, tak to je právě asi to nejlepší co se dá sehnat. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.123 (?), 30.11.2013 17:00

Vážený pane Melago,

můžete definovat "profi nasazení" stroje? Týden má 40 pracovních hodin. Ten stroj vydrží mnohem víc. Ten sousedův má najetou dobrou stovku, brousil akorát 2x nůž a doléval jenom benzín.

Na jaře si ho jdu koupit.

J.S.

PS.: I profesionální stroj dokážete špatným zacházením zničit za týden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 234.138 (?), 30.11.2013 19:02

Zdravím, sám dobře víte co je profi nasazení a tak nevím proč se ptáte. Já jen porovnávám profi stroj od uvedené značky s varinou, obojí dobře znám a tak si za svým názorem stojím. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.123 (?), 13.12.2013 12:40

Podle čeho soudíte, že zrovna Pubert je profi? Cena nemusí vypovídat o kvalitě.
Máte pravdu v tom, že ližiny nejsou nic převratného, ale domnívám se, že VARI u F-550 použilo něco ohnutého, co zdánlivě připomíná ližinu, ale ve smyslu vodicího "kola". A v tom je ten vtip. Pokud se stroji pracujete, víte jak kola, hlavně jejich uložení, ložiska, pouzdra trpí.

J.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika