Vari GCV 190 vs. kopec



stanislav.b - (21) - 250.175 (?)
21.6.2011 9:07

Horné uchytenie páky je len v rýchlo upinacej plastovej páske.Páska nie je úplne stiahnutá len tak, aby prešla guľôčka.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 80.79 (?), 17.1.2012 19:23

Třmeny Tokico dvoupístkové jsou z motorky myslím suzuki SV 650.Kotouče průměr 190 mm jsou z Pitbiku (malá motorka čína).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.72 (?), 17.1.2012 20:06

Zdravím, konstrukce vypadá velmi pěkně, jistě bude přínosem pro bezpečnou jízdu. Napadly mě ale dvě otázky: nebude problém s čistotou kotoučů a třmenů např. při orání s hnojem? A jak máte řešené upevnění ovládací páky pro snadnou výměnu motorové jednotky na jinou převodovku? Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.79 (?), 17.1.2012 20:29

Snažil jsem se volit kotouče stejné velikosti jako je spodek převodovky.Motokrosové motorky a endura jezdí ve větší nečistotě a kotouče fungují bez problému.Myslíte brzdovou páčku na řiditkách? Ta je na dvou imbus šroubech.Vše se dá rozebrat a upravit třeba na rotavátor.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 18.1.2012 7:18

Zdravím, Vaše řešení brzdy je dobré v případě přestrojení Vari na dvouosý traktor, kde by jinak nebyla žádná brzda. Myslím tím vlastní výrobu, protože doplněk od Vari má brzdy vyřešené (mimochodem mnohem hůř než Vaše řešení). Ale toto řešení nemůže nahradit dobré brzdy na vlečce, která je obuta do šípových pneumatik. Klasické silniční pneumatiky na mokrém listí nebo trávě se při zablokování chovají jako sáně. Ještě připomenu to co Varisti určtě všichni vědí, kam nemohu vyjet popředu tam vycouvám na zpátečku. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
stanislav.b - (21) - 250.175 (?), 19.6.2011 10:59

Nie je to Agzat, ale stará dobrá Terka banujem, že som ju predal a kúpil si Jikov 1447 DV je to Čínsky nepodarok!!! To žive závažie používam len do kopca, takže pri tom slimáčom tempe to nie je nebezpečné.Neviem, čo sa Vám nepáči na radličkách sú originálne a čo je s riadiacou pákou.Tu poslednú vetu som nepochopil!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.140 (?), 20.6.2011 7:47
Zdravim p.Bryndza, co sa tyka mojej (asi mojej) poslednej vety, tak ide o nedorozumenie, ktore rad vysvetlim: V zmienke o uprave radliciek, tiez o uprave rychlostnej paky nie je ziadny posmech ani ironia. Podla mna tieto veci mate upravene sikovne a uzitocne. Pacia sa mi do takej miery, ze si podobne upravy ako mate na tej Terke (ako ju volate) urobim aj na mojom Vari. Ak tvrdite, ze su radlicky originalne, tak je to asi tak. Ovsem mne sa na nich zdaju predlzene spodne spice, viac ako som doteraz videl na vsetkych radlickach Vari, ktore som mal moznost vidiet. A tiez to zvysenie cinnej plochy vasich radliciek smerom nahor je fajn, lebo mne sa nezriedka presypa poda cez vrch mojich originalnych radliciek Vari. A co je s radiacou pakou? No ja tak pohodlne ako vy - teda na riaditkach neradim, mate to pekne urobene. ___pooh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
stanislav.b - (21) - 250.175 (?), 20.6.2011 13:47

OK.Čo sa týka tých radličiek, tak ich mám zvýšene AL plechom.Riadiaca páka je 8mm AL tyčka.Nebavilo ma neustále schádzať z vlečky a preraďovať.Vydel som vela úprav cez všelijaké tiahla no zdalo sa mi to moc zlož.a zbytočné, tak som si zvolil vlastnú verziu.Nech sa darí pri prerábke.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.140 (?), 20.6.2011 14:48
Diky za odpoved, aj za fotku. Uprava radiacej paky je ozaj jednoducha a elegantna. Mňa tiež nebaví ma neustále schádzať z vlečky a preraďovať. Bolo by fajn, ak by ste sem hodil aj horne uchytenie predlzenej radiacej paky, nech nevymyslam uz co jevymyslene. ___pooh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stanislav.b - (21) - 250.175 (?), 21.6.2011 9:07

Horné uchytenie páky je len v rýchlo upinacej plastovej páske.Páska nie je úplne stiahnutá len tak, aby prešla guľôčka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.140 (?), 28.6.2011 11:39
Pan Bryndza dakujem za obrazok. Je to jednoduche a funkcne. ___pooh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika