Už jste si někdo postavil Profi Holder?



PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?)
8.3.2009 12:56
Dobrý den, postavil jste ten samý? Podle mého návodu? Pošlete fotku "bráchy" :-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 246.177 (?), 8.3.2009 10:52

Dobrý den, dlouho jsem přemýšlel, jakou kozu n a řezání dřeva pořídit, pak jsem našel profi holder a zaujal mě.Tak jsem si jej udělal sám a už jej jen pořádně vyzkoušet a zatížit, ale je funční a myslím, že to bude dobrý pomocník na řezání dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 8.3.2009 12:56
Dobrý den, postavil jste ten samý? Podle mého návodu? Pošlete fotku "bráchy" :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.122 (?), 8.3.2009 17:16

Zdravím vás chlapi. Studuju Strojařinu a jsem stejně jako vy velký kutil. Koupil sem nedávno pilu a nad držákem dřeva už dlouho přrmýšlím. Tenhle vyrobek jsem našel na yuotube a diky tomuhle fóru a hlavně díky Pedrovi už vím jak ho přesně postavit a jak funguje. Jinak měl sem vymyslený trošku jinší držák - stejně účinný ale složitější na upínání. Takže se pustim do vyroby sveho vlastniho Profiholderu. Mohl bych ho koupit, ale radši si ho doma sám sestrojím. Nicméně přemýšlím ještě nad par vychytávkama. Vymyslel sem nejaké vylepšení ale ještě bych chtěl zvětšit max. průměr dřeva, který by se dal upnout, na 30 cm při zachování funkčnosti a hrubých rozměrů konstrukce. Myslíte, že by to bylo realizovatelné?  Dále by mohla být možná trošku větší pracovní výška než 60 cm. Co myslíte? Neviděl sem to osobně, jen z videa tak se chci ještě poradit, než se do toho pustím :-).. Kutilům Zdar

Hop

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 246.177 (?), 8.3.2009 19:16

Já pracuji ve strojírenství a práce s kovem mi nedělá problém, takže jsem si udělal hrubou představu z fotek na netu a vyrobil jsem si jej sám, Je taktéž skládací, ale jisté rozdílnosti oproti originálu tam jsou.Hlavně záleží na funkčnosti a jak tady pročítám, jakou povrchovou úpravu, kvalitu svárů atd, to jsou pro mě blbosti.Zručnej řemeslník s tímto výrobkem nemá za 5 hodinek co dělat a s korozí se netrápím, mám jej natřen základovkou a stejně se manipulací podře a než zrezne, to budu v důchodu.Přeji mnoho nařezaných metrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 8.3.2009 20:23

host - xxx.xxx.246.177 přesně tak!! Plně s Vámi souhlasím.Je to jako s kolečkem, pluhem,bránama atd. Po práci oškrabat umýt a uklidit! V základu to vydrží generace a co se sváru týče třeba vlaštovčí hnízdo ale pevnost..splní to k čemu to je určené a né na výstavy... ať to slouží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zklatil - (5) - 30.188 (?), 9.3.2009 17:09
Mluvite mi z duse... Ne u vseho to musi byt kdo vi jak in. ucel sveti prostredky a funkcnost na prvnim miste.podle mne je rozdil, kdyz natirate dvere od loznice a od kralikarny...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.168 (?), 9.3.2009 17:40

Problém je, že vlaštovčí hnízdo nemusí držet ;-) Pokud v holderu bude třeba 50 kg kláda a něco prdne, tak kláda vesele žuchne na zem a může to být průšvih.. Estetika je vedlejší, rozhoduje funkce. I vlaštovčí hnízdo v tomhle případě většinou bohatě stačí, ale moc se na to spoléhat nedá - lepší je odbrousit a ulepit znova atd., dokud to nebude vypadat líp ;-) Pomůže i test - pobouchat palicí - špatný svar upadne hned :-)

Pedro, svary jsem viděl jen na videu v mizerném rozlišení, z dálky a pod barvou. Ale na prodej to chce hooooodně vylepšit, kolega lepič by měl trošku pocvičit ;-) Pokud to drží tak je to v pohodě, ale vypadá to nehezky. Jo, některé svary jsou zatížené dost (těžší delší kláda uchycená za konec + vibrace od pily), takže kvalita není až tak od věci...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 12.3.2009 21:47

No já už mít holendr, tak sem tohle na něm už mohl dělat...

Tak tohle jsem řezal,ale 2x tolik,než je vidět..
Tak tohle jsem řezal,ale 2x tolik,než je vidět..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.31 (?), 11.12.2010 21:02

Ja jsem vyuceny kuchar, udelal jsem si rekvalifikaci na Co2, tento stojan jsem delal asi dva mesice po nastupu do prace se zelezem, pred nastupem jsem se zelezem nikdy nedelal ani s rozbrusovackou a jinymy nastroji. Celi stojan vcetne planku, narezani materialu, posvareni a obrouseni mi trvalo do 3hodin pri nocni, nenatiral jsem to, jelikoz to dle miho nema cenu, jelikoz to skladuju v dilne. Nic na tom neni a kdyz vezmu ceny zeleza, tak by me nikdy nenapadlo neco takoveho kupovat, kdyz uz by to clovek nezvladl sam, tak se vzdy najde nekdo, kdo by to za pakatel udelal, sikovny soused atd. Osobne, ale radeji pouzivam drevenou kozu, kam naskladam drevo v delce metru ci vic a pak jen rezu od zhora dolu na delku jakou chci, je to rychlejsi a i pohodlnejsi, nemusi se porad odkladat pila a nakladat po jednom dreve. V tomto drevenem stojanu rezu i 0-1 sudaky rovnou na polinka. Chce to jen mit fantaziji a pak to jde samo. Jinak clovek se porad jen uci a o tom je zivot, pred 6roky jsem neumel nic a kdyz si na to vzpomenu, tak jen kroutim hlavou za co vsechno jsem zbytecne platil, cesi jsou narod kutilu, tak proc to porad neni poradne videt...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.123 (?), 12.12.2010 10:31

Přesto, že je advetní neděle.tak budu možná trochu zlý.Jsem vyučený zámečník a jako rekvalifikace by se mi líbill kuchař.To myslím opravdu.Překvapil jste mě názorem, že raději než železnou kozu, na kterou to ještě musíte zvedat, používáte raději něco ze dřeva.Tahle železná blbost mě nikdy nenadchla.Mě opravdu připadá, že to chválí lidi, kteří řežou 4 polena za rok.Přeci to nemůže být lepší, než když řežu v úrovni kolen dřevo na dřevě.Máte pravdu v tom, co lidi zbytečně platí.Ano ten dřevěný stojan jsem si taky udělal na větve.Je to fofr.A přišlo to samo, jen jsem nechtěl pokládat pilu a stále se ohýbat.Všechno prý vymysleli líní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika