Už jste si někdo postavil Profi Holder?



PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?)
4.3.2009 19:53
Vím, že sváry jsou slabé místo, svářel mi to příbuzný, který si 1x za rok něco svaří pro svoje potřeby, ale pořád je na tom se svářením lépe než já, elektrodou nepolíbený. Na druhou stranu sváry sice nejsou jako ze svařovacího robota, ale drží. Hrany a ostré výstupky jsou zabroušené a nátěr to z estetického hlediska dost vylepší. COčko nemáme k dispozici, vařili jsme to půjčeným invertorem. Na komaxit mrknu která bije, neznám.

edit: našel jsem si ten komaxit, ale obávám se, že nám v domě chybí stříkací pistole a vypalovací pec.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 4.3.2009 19:34

Pedro, zdravím,beru upřímnou snahu vydělat si nějakou tu kačku navíc, ale zároveň musím přiznat, že bych si takto vyrobenou věc nekoupil.Svařuji občas podobné konstrukce z materiálu jekl metodou Mig (Cóčko) a za ty sváry jaké jsem viděl na obrázcích bych se musel hodně červenat.Rovněž bych si nedovolil nabídnout zákazníkovi jinou povrchovou úpravu, nežli komaxit.Jinak proniň můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 4.3.2009 19:53
Vím, že sváry jsou slabé místo, svářel mi to příbuzný, který si 1x za rok něco svaří pro svoje potřeby, ale pořád je na tom se svářením lépe než já, elektrodou nepolíbený. Na druhou stranu sváry sice nejsou jako ze svařovacího robota, ale drží. Hrany a ostré výstupky jsou zabroušené a nátěr to z estetického hlediska dost vylepší. COčko nemáme k dispozici, vařili jsme to půjčeným invertorem. Na komaxit mrknu která bije, neznám.

edit: našel jsem si ten komaxit, ale obávám se, že nám v domě chybí stříkací pistole a vypalovací pec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 5.3.2009 7:43
Pedro, komaxit je, dle mého, pro holder zbytečný. On sice kráně drží, ale je drahý, takže by zbytečně vyšponoval cenu. Jinak musím říct, že za mně líbí. Věc, kterou bych změnil já, by byla asi ta horní čelist. Přijde mi, že ty hroty se do dřeva nezakusují tak dobře jako u originálu. (PS stojan pošlu příští týden, teď mám frmol).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 5.3.2009 14:41
se zubama ukáže čas, tohle byla první a zatím jedinná kláda, která v holdru byla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zklatil - (5) - 30.188 (?), 5.3.2009 20:43
hallo kolegove, precetl jsem si diskuzi, stahnul navod od pedra a urcite si toho pomocnika na pripravu krmiva pro krb a kachlova kamna udelam.dovedu si predstavit, kolik casu to pedrovi zabralo. a jakl to u nas byva, najdou se i taci, kteri se jeste stale drzi rceni, ze kazdy dobry skutek musi byt nalezite potrestan. ja chci pedrovi touto cestou podekovat a vam vsem nabizim namet doma postavenou pasovou brusku na drevo. je skoro cela ze dřeva, jen nekolik soucastek je z oceli a k tomu el. motor. v obchode by stala castku s e ctyrmi nulami a da se poridit velmi lacino.mam jeste namet na upravu horni frezky na sikovnou dlabacku, velmi presnou, take cela z desek ze dreva a spojovacich kovovych elementu. na pasovou brusku se muzete podivat na http://resize.imagevenue.com/editpicture.aspx. neni to muj vynalez, namet pochazi z kalifornie. dekuji vsem, kdo si muj prispevek prectou a kdyz nekdo bude neco potrebovat, kdo vi, treba budu schopen pomoci. Trossau
Pasova bruska na drevo
Pasova bruska na drevo
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 5.3.2009 21:00

Zdenku zdravím tě-ale ten odkaz mi nefunguje-jinak foto pěkné!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zklatil - (5) - 30.188 (?), 5.3.2009 21:36
Hallo Jendo, na tom odkaze jsou pouze tyto dve fotky.kdyz nejde otevrit je to smula.jsem mezi vami ostrilenymi debatery na netu novackem, nemam jeste softwer pod palcem. Da se to postavit z vyhozenych drevotriskovych desek, ze starych skrini, zkratka z materialu, ktery je za babku. povrchova uprava obvykla, brouseni napousteni, zakladni nater a nekolik dalsich nateru mezi brousenim a vypada to jako z litiny od stareho pana wolmanna.prumery kotoucu na smirkovy pas se voli podle otacek a rozmery, tim myslim roztec valecku a sirku pasu si muze kazdy zvolit podle vlastni potreby.dela se s tim pekne. Drevotriska je tezka.takze je to i stabilni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.219 (?), 7.3.2009 9:41

Komaxit - na podobných výrobcích pro venkovní prostředí není moc vhodný, pokud není pod ním nanesen žárový, nebo alespoň galvanický zinek. Stačí totiž malé narušení komaxitu a koroze pod ním bude rozkvétat jako mor. Také se stává, že někteří výrobci nechávají komaxitovat jemně zkorodované díly, které se před lakováním neotryskají a výsledek je po několika málo měsících rovněž katastrofální - pod lakem se tvoří puchýřky, které časem odprýskají. A komaxit se opravovat nedá - jedině znovu s problémy otryskat a znovu nanést. Proto nářadí, které po použití neukládáme pod střechu, je vhodnější natřít klasicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.1 (?), 30.3.2009 19:04

Pedro smekám, nejde jen o to, že jsi stojan vyrobil a řekl bych obstojně, ale o ten podrobný návod, rozbor a fotodokumentaci.. Zabrousil jsem do této diskuse náhodou při hledání profiholderu za účelem objednání. Originál mám půjčený od kamaráda a byl jsem tak nadšen jednoduchostí a funkčností, že objednávám. Nepustím se do výroby vlastního stojanu. Na svary a komaxit se můžu vykašlat, ale čas a nejistý výsledek mých rukou mi nedovollí pouštět se do vlastní výroby. Za ty prachy si ho koupím. Přesto jsem nadšen, že z obrázku si ho někdo vyrobí a bezúplatně poskytne podrobný návod k výrobě. Bezva.

Lotr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.33 (?), 11.12.2010 18:20
tak toto je to " NAJ " čo som ako návod na výrobu niečoho čítal!! neskutočné! toľko času čo ste tomu museli venovať... použijem vaše rady a poznámky pri výrobe svojeho modelu. som strojár takže mne stačí len rozpis materiálu, no obdivujem vašu nezištnú obetavosť v prospech tých ktorí nemajú na rozhadzovanie a snažia sa urobiť život sebe jednoduchší a lacnejší. jedinú vec čo budem meniť je hrúbka dám tam asi 2,5 alebo 3,0 mm. mám toho dreva viac...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika