Uchycení unašeče na klikové hřídeli motorové sekačky



host - 11.107 (?)
24.4.2015 21:43

Konečně někdo kdo pochopil funkci výstupků a dokázal si po domácku poradit bez ztráty funkce "střižných" míst.  Píšu to proto, že někteří si taky dokáží poradit, ale jen tak, že unašeč provrtají, ale dají tam ocelové štroubky s matkama. Ono i moment utažení středového šroubu má vliv na ochranu kliky. Taktéž demontáž nože pro broušení má svůj význam, neb za léta nepovšimnutí obsluhou nepřioxiduje k unašeči a "funguje to".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 79.186 (?), 24.4.2015 11:39

Mám doma jen ten starý servaný unašeč, zbytek je v servisu.

Jinak šroub je cca 75mm dlouhý a má myslím 2 podložky, tu větší s vnějším průměrem cca 40mm. Žádná další příruba v systému uchycení klika - nůž není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.243 (?), 24.4.2015 11:53

To co popisujete jazýčkem ve tvaru půlměsíce se jmenuje WOODRUFFOVO pero a celá anabáze vznikla podle mne chybnou montáží nového unašeče. Je mi líto. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.186 (?), 24.4.2015 12:01

Jo, jo přesně tak se to stalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 160.171 (?), 24.4.2015 16:40

Mám tu samou sekačku i unašeč. Nový jsem koupil v servisu Mountfieldu, ale původní s ustřiženými výstupky a jen s dotaženým středovým šroubem jsem používal několik let, aniž by se nůž pootočil. Výstupky jsem utrhl, když jsem najel do kusu dřeva. Sekačku mám už nejméně 10 let a unašeč ani hřídel nejsou vydřeny. Domnívám se, jak to napsal někdo přede mnou, že se jedná o nedostatečně utažený (příliš dlouhý) šroub. Zkuste zašroubit středový šroub bez nože, zda je tam ještě rezerva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.1 (?), 24.4.2015 21:25

Mám sekačku od Moutfieldu s tím samým unašečem a ty nálitky na nůž jsem ucvaknul podruhém použití při nájezdu na krtinec.Při běhu se pak nůž utáhne tak že šroub nejde povolit-jedině šestihranem gola aby se nestrhly hrany na šroubu.Abych nemusel měnit unašeč je možno nasadit nůž, dotáhnout a vrtačkou provrtat v místě výstupků 6mm vrtákem otvory a přes podložku dát 6mm mosazné šrouby.Sekám takto 8let dvě zahrady 80 arů bez sběrného koše a nic se neděje.Pokud narazíte náhodou na kámen tak mosaz ustřihnete a vyměníte nové šrouby a klika se nehne.Teď jsem dával nový unašeč a klíňák po 9letech jelikož se probrousila příruba a unašeč praskl.Včera jsem sekal 40 arů a sekačka jede jak nová.Motor je Honda 5,5k.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 24.4.2015 21:43

Konečně někdo kdo pochopil funkci výstupků a dokázal si po domácku poradit bez ztráty funkce "střižných" míst.  Píšu to proto, že někteří si taky dokáží poradit, ale jen tak, že unašeč provrtají, ale dají tam ocelové štroubky s matkama. Ono i moment utažení středového šroubu má vliv na ochranu kliky. Taktéž demontáž nože pro broušení má svůj význam, neb za léta nepovšimnutí obsluhou nepřioxiduje k unašeči a "funguje to".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 25.4.2015 8:46

Zdravím, pokud se na unašeč pozorně podíváte, tak vidíte, že jedna z drážek je širší. Ta je přispůsobena pro montáž na širší pero. Pokud je vše dokonale smontované, tak žádné ustřižení klínku nehrozí. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.186 (?), 28.4.2015 10:49

Na unašeči je pouze jedna drážka pro zachycení jazýčku a to s dvojitou šířkou. Zpočátku je široká a pak se zůží. Nevím jestli je to jen z důvodu snadného navedení unašeče na jazýček nebo k možnosti použitíí širokého jazýčku do druhé široké drážky na klice.

Klikovka má, jak jsem již psal, jednu širokou drážku a pak o 180° dvě půlměsičkovité drážky z nichž se využívá pouze jedna pro tento konkrétní unašeč, resp. způsob uchycení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.150 (?), 24.6.2021 19:39

Jenomže unašeč takto nejde na hřídel ani nasadit bez pera... Jde nasadit jen dážkou v unašeči proti těm půlměsíčkovým drážkám.. Proti té dlouhé drážce nasadit nejde..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.47 (?), 15.8.2021 9:55
Mám stejnou zkušenost jako uvedeny níže. Nasadil jsem nový unašeč a zajistil jsem jej měsíčkovým klínkem. Po nastartování se ozvalo zarachocení. Zajišťovací výstupky (zabraňující otočení nože) odstřiženy a unášeč rozlomen. Stalo mi to dvakrát. V servisu mi sdělili, že nůž narazil na překážku. Zaplatil jsem cca 2000 korun za servis - odborná výměna unašeče. Po krátkém sečení na rovném terénu se výstupky na unašeči odstřihly. Do třetice jsem objednal nový unášeč, tentokrát jej zajistím obdelníkových klínkem (viz rada níže). Mám sekačku zakoupenou v Mountfieldu, cena 21000 Kč
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika