Traktory Starjet



host - 65.110 (?)
22.5.2018 11:03

No to je prave otazka, co bude stacit. Challenge ma mensi vyhozovy tunel nez P2 a P4. Uz jsem se s jednou masinkou spalil, takze si asi priplatim za P4 at je masina trosicku predimenzovana. Budu sekat a sbirat cca 30cm travu, takze kazda vyhoda se bude hodit. Jen ta cena docela naroste... 

Mam dokonce moznost sehnat novou P6 za stejnou cenu jako P4. Takze nakonec se asi rozhodnu pro P6. Ale traktory P4 a P6 jsou temer identicke...

jeste nekdo, kdo by byl tak hodni a sdilel zkusenosti o modelech P4 nebo P6?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 251.121 (?), 20.5.2018 22:11

P2 bude dostačovat nebal bych se i Challenge MJ 102-22 který ma starou dobrou mechanickou uzaverku diferenciálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.110 (?), 22.5.2018 11:03

No to je prave otazka, co bude stacit. Challenge ma mensi vyhozovy tunel nez P2 a P4. Uz jsem se s jednou masinkou spalil, takze si asi priplatim za P4 at je masina trosicku predimenzovana. Budu sekat a sbirat cca 30cm travu, takze kazda vyhoda se bude hodit. Jen ta cena docela naroste... 

Mam dokonce moznost sehnat novou P6 za stejnou cenu jako P4. Takze nakonec se asi rozhodnu pro P6. Ale traktory P4 a P6 jsou temer identicke...

jeste nekdo, kdo by byl tak hodni a sdilel zkusenosti o modelech P4 nebo P6?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.186 (?), 24.5.2018 9:02

Už včera jsem psal, ale nějak se to neukázalo, tak znova:

Před zimou jsem koupil novou P6...takže teď mám cca 10 Mth... je sucho moc toho nenasekám. Zatím mohu jen pochválit. Je to perfektní, robusní stroj. Jen ty bezpečnostní prvky jdou trochu na nervy, ale už si pomalu zvykám. Jediné doporučení: Pokud sekám trochu vlhčí trávu, nebo jsou krtiny, tak po každém 3-4 koši vezmu škrabku o očistím spodní náběhovou hranu do tunelu. Když to neudělám, tak si potom myslím, že sekám a zatím mulčuji.Takže doporučuji.

P.S. Připravte se na to, že návod k použití psal asi člověk, který sice zná předpisy EU, ale stroj nikdy neopravoval a možná ani neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.186 (?), 24.5.2018 9:20

Ještě doplním můj předchozí příspěvek. Pokud se rozhodnete pro novou P6 doporučuji si připlatit za čtyřplátnové pneu OFF-ROAD PROFI a nechat si tam dát motor VANGUARD. Než jsem já kupoval, tak jsem sháněl spoustu informací a tento motor doporučoval téměř každý, včetně obchodního zástupce SECO. Honza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.202 (?), 26.5.2018 21:34
Dekuji moc za rady. Nakonec jdu do P6' . Motor klasika 24hp ale ne Vanguard. Traktor je uz na prodejne takze zadne upravy nejsou mozne. Snad masinka nezklame. Jak vysokou travu posecete a posbirate? Myslim tim kdyz pojedu pomalu. Jake noze mate? Klasika nebo ty zvysene high lift? Diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.186 (?), 28.5.2018 14:31

Zatím s vysokou trávou moc zkušeností nemám, ale domnívám se, že všechny traktůrky tohoto typu jsou určeny převážně pro pravidelnou údržbu velkých ploch. Tzn. max.výška trávy 10-15cm... sekání každých cca 14 dní.

 Co jsem zkoušel tak P6 tka si poradí i s metrovou trávou, ale určitě jen vyjímečně a malé plochy. Už podle zvuku poznáte, že na to není určená... ale když je potřeba někde něco doseknout, nebo proseknout, tak to dá. Pomalu, třeba na polovinu záběru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.111 (?), 28.5.2018 14:37

Tak 10 - 15cm dava kazdy trakturek to neni problem ani pro ty predchozi co jsem mel. Metrova trava uz je prilis, ale pokud to vzalo metrovou travu tak 40cm musi davat levou zadni.

Uvidim, snad neudela P6ka ostudu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.186 (?), 29.5.2018 11:49

Prosím berte to jen jako můj názor. Rozdíl mezi P6 a ostatními traktůrky(většinou z číny nebo itálie) za 40 000,- není ve výšce posekané trávy, ale v kvalitě a materiálech. Tzn. že až budete vyhazovat už třetí čínskej tak P6tka bude sotva zaběhnutá. Ale jestli si myslíte, že budete sekat velké plochy s 40cm trávou... obávám se že budete sklamán.

Vemte to 2x po 20cm a bude to supr... ale opravdu je to jen moje krátká zkušenost. Při první garančce (15mth) prý zvýší otáčky motoru, tak se to možná zlepší... ale teď bych nechtěl sekat velkou plochu s půlmetrovou trávou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.232 (?), 29.5.2018 23:24

no uvidime ve ctvrtek, potom dam vedet, jak jsem dopadnul, snad to nejak poboucham a posecu, klidne i nadvakrat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.110 (?), 1.6.2018 12:32

tak jsem P6 vyzkousel a musim rict, ze je to uplne neco jineho nez "bezna masovka". Jde videt, ze stroj je daleko masivnejsi a propracovanejsi. Daleko vice detailu je dotazeno do konce. velmi hustou travu cca 30cm pri pomale jizde posekal a posbiral docela dobre. Obcas zustalo nejake steblo travy neposbirane, ale vzhledem k tomu, ze se zahrada promenila skoro v louku je to krasny vysledek. Zatim jsem sekal jen kratce, takze jeste nemohu uplne hodnotit, ale doufam ze budu spokojeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika