Traktorek Starjet nebo Wisconsin?



host - 144.29 (?)
1.6.2009 11:01

jedině Starjet je ta správná volba

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 44.150 (?), 1.6.2009 10:01, zobrazeno: 32289x

Prosím o radu, který zvolit. Vybírám mezi Starjet 102 - 20 a Wisconsin Riviéra 2939/102. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.29 (?), 1.6.2009 11:01

jedině Starjet je ta správná volba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.36 (?), 1.6.2009 12:05

Důležité je pro jakou plochu a práce stroj potřebujete. Měli jsme Starjet na fotbalovém hřišti a celkem se činil, jen byly potíže se servisem a ND. Horší to bylo v terénu, kde dostával sice zabrat, ale poruchy byly dosti časté, malý koš a celý den ho ručně vyklápět není hračka. Oba stroje jsem viděl na výstavě a u Wisconsinu si cením velikosti koše a elektrické vyklápění, motor Kohler je profi stroj.

František Horák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.150 (?), 1.6.2009 14:47

Chtěl bych sekat 7000 m2. Polovina pozemku ve svahu cca 15%, tady je potřeba trávu nějak posekat - na výsledku moc nezáleží. Zbytek trávy kolem domu je třeba sbírat do koše a odvézt, aby nezůstávala na ploše a nenosila se domů.

Běžné ND předpokládám každý slušný prodejce drží skladem. Ostatní snad má k dispozici český výrobce - doufám, že nežiju v omylu.           El. vyklápění koše asi ulehčí práci, ale zase se s ním nedá zatřepat, možná to není potřeba. Motory v téhle kategorii budou porovnatelné,  Vanguard je údajně taky profi. Jakou má Wsconsin převodovku?

Díky Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.249 (?), 1.6.2009 18:24

Sekám přesně Vašich 7000 m2 Rivierou a jsem s ní plně spokojen, ND žádný problém, z Prostějova zašlou co třeba, kromě probroušeného klínového řemenu hlavního pohonu po 5 letech pouze běžná údržba, výměna oleje, mazání a broušení nožů.

Pozemek mám na rovině. Když část pozemku přeroste, není problém nadvakrát posekat. Košem není třeba při vyklápění nijak třepat. Dobré jsou mulčovací nože,. mají větší křidélko a neucpává se kanál.

Jediná vada, po čtyřech letech totálně orezlo žací ústrojí, brousil jsem od rzi celý víkend. Baterie původní,  startuje na cvrnknutí, ale pozor,  Kohler chlastá jak motor od žigula, ale taky odvádí práci.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.150 (?), 1.6.2009 22:02

Mulčovací nože taky zvažuju, asi se to vyplatí. Rivieru dělají i s motorem Honda, ale je o 10 tisíc dražší a nakonec když zabere tak si možná hltne stejně jak Kohler. Se rzí počítám u všech traktůrků. Díky za zkušenosti.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.14 (?), 2.6.2009 16:29

Riviera je dobrá volba.Zvažoval jsem ji a když stála vedle starjetu, který nebyl bez zajímavosti, byla každopádně lepší, detaily asi máte už pročtené.Větší koš je na úkor vyššího posedu, ale kdo nejezdí svahy a pod stromy jako já, tak si toho ani nevšimne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.40 (?), 7.6.2009 14:37

Na jaře jsem měl úplně stejné dilema. Stejně velká zahrada, polovina ve svahu 13-15 stupňů. Vybíral jsem mezi těmito stroji. Nakonec jsem se rozhodl pro Starjet. Jestli jsem vybral lepší stroj to nevím, Wisconsin měl bytelnější konstrukci, větší koš a motor Honda, ale u mně převážil fakt, že Starjet má převodovku s uzávěrkou.(chci ho využívat i v zimě). Letos už mám natočeno 25 mth a Vanguard 20Hp spolykal 51 litrů. Spotřeba je pro mě příjemným překvapením. Kosení se sběrem do koše včetně ručního vysypávání - naprostá pohoda (zvládají to i mé děti). Mulčování mě nijak nenadchlo, radši používám deflektor.  Slabší stránku stroje vidím v horším dílenském zpracování (na stroje z dílen CG, JD apod. ve stejné cenové relaci) nemá ani náhodou. Poruchovost prověří až čas.

D.N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.221 (?), 7.6.2009 22:03

Nevíte jakou převodovku má Wisconsin?  Nikde jsem se to nedočetl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.40 (?), 15.6.2009 16:56

Je to hydrogear.

D.N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika