Traktor nestartuje



host - 84.190 (?)
11.12.2017 7:12

Myslím, že příčin proč to nestartuje může být několik.Já měl třeba stroj že nestartoval při zařazení rychlosti.Teď mám auto, kde pokud nezmáčknu spojku tak nestaruje.Jednou jsem si na moje nestartující auto půjčil zátěžák.Výsledek? Šel jsem koupit novou baterku, protože naměřené hodnoty podle majitele zátěžáku tomu napovídaly.Ani potom to nebylo úplně dobré, to se pozná.Jednou to zas netočilo vůbec, to když se starter zastavil u toho špatného vinutí na rotoru.Na to přišel elektrikář když ho dal na stolici.Tyto starosti máme všichni.Někdy je odstraníme hned, někdy nás to něco stojí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 89.8 (?), 9.12.2017 18:22, zobrazeno: 24117x

Ahoj lidi

Mám traktůrek Starjet 102 záběr sečení a motor Vanguard. Nejde nastartovat. Při prvním otočení klíčku sice cvakne relé, ale v další poloze klíčku se neděje nic. Baterka je nová. Myslím si že může být špatná spínací jednotka (klíček). Jde nějak spojit dráty a obejít spínací skříňku a tím ji vyloučit? U volantu za palivovou nádrží jsou tři relé. Mají se startem něco společného? 

Díky.

PS: MOhu odvézt traktůrek do servisu ale jako důchodce to vidím jako poslední možnost.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 9.12.2017 18:28

i když píšete, že baterka je nová, vypadá to právě na problém s ní. Nebo zaoxidované kontakty. Zkuste nastartovat s jinou baterkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.8 (?), 9.12.2017 18:42

Díky to už jsem zkusil a je to stejné. Baterku jsem koupil včera, přes noc jsem ji dobil. Původní baterka se chová stejně, při přeměření mi bylo sděleno že je na 28%, čili skoro mrtvá. Asi zkusím stroj nastartovat přímo baterkou na startér - baterky na kostru a + na kolík starteru z kterého předtím odmontuji kabel, abych vyloučil starter.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.70 (?), 10.12.2017 21:00

Pokud chcete vyloučit starter, tak čím to chcete nastartovat? Roztlačením?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.64 (?), 10.12.2017 21:21

určitě by to mělo mít startovací relé. Většinou by mělo stačit ho proklemovat třeba klíčem nebo šroubovákem nebo třeba kleštěmi a tím se dostane proud přímo do startéru. Je to nejrychlejší zkouška jak vyloučit poruchu právě tohoto relé. Pokud by ani toto nerozběhlo startér, tak hledat problém ve startéru nebo kabeláži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 233.88 (?), 10.12.2017 21:25

Mám stejný traktůrek i motor Vanguard a měl jsem i stejnou závadu, po otočení klíčku do polohy start se ozvalo jenom cvaknutí. Závada byla ve vadném akumulátoru, totiž dodávané akumulátory výrobcem jsou docela zmetky. Sice jste dal nový aku a nabil ho, ale i tak může být vadný, doporučuji proměřit pod zatížením, aku odvézt někde do autoservisu kde vám ho změří pod zatížením. Pokud bude v pořádku, tak důkladne zkontrolovat připojovací svorky aby byly čisté a řádně dotažené, jak uvádí i výše pan Walter. Napište potom pro zajímavost a poučení nás ostatních kde byl problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.117 (?), 10.12.2017 23:49

Mám sice traktůrek od Alka, ale zkusil bych zkontrolovat relé zapnutí sekání- elmg spojka a stavy či funkčnost spinače sedačky či brzdy.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.190 (?), 11.12.2017 7:12

Myslím, že příčin proč to nestartuje může být několik.Já měl třeba stroj že nestartoval při zařazení rychlosti.Teď mám auto, kde pokud nezmáčknu spojku tak nestaruje.Jednou jsem si na moje nestartující auto půjčil zátěžák.Výsledek? Šel jsem koupit novou baterku, protože naměřené hodnoty podle majitele zátěžáku tomu napovídaly.Ani potom to nebylo úplně dobré, to se pozná.Jednou to zas netočilo vůbec, to když se starter zastavil u toho špatného vinutí na rotoru.Na to přišel elektrikář když ho dal na stolici.Tyto starosti máme všichni.Někdy je odstraníme hned, někdy nás to něco stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.8 (?), 1.5.2018 12:47

buď ta baterka, dal to mohou byt relatka, v manualu je schema zapojení, pokud ne tak vám ho ze seca zašlou (je potžeba vědět číslo svazku),ty vyřadíte připojením bateky přímo na startér.Traktor nenastartuje se zaplím sečením, i tam může být problém

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika