TK, TZ, MT, Holder sazeč brambor



Jakl Jaroslav - (24) - 4.100 (?)
3.2.2008 21:48

Sazeč je opravdu povedený a velmi pěkně zpracovaný. Stíháte brambory dávat do trubky? Nestává se vám že se shrnou brambory k jedné straně brázdy? Proč zakládáte nové téma klidně a byl bych rád jste toto mohl napsat do téma TK, TZ, MT, HOLDR. Tak třeba příště napište na toto téma určitě to bude zajímat lidi kteří tam pravidelně přispívají vždyť máme stejný koníček a zálibu. Děkuji J.J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Tékáčko - (1) - 148.50 (?), 2.2.2008 17:47, zobrazeno: 32924x

Zasílám do Vašeho fóra příspěvek, vlastnoručně vyrobeného sazeče brambor "babosedu" který  jsem vyrobil za malotraktor TZ 4K 14F.

Obr.1
Obr.1
Obr.2
Obr.2
Obr.3
Obr.3
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 2.2.2008 19:25

Franto, dobrý. Mám v podstatě to samé, ale ne tak luxus posezení, aby mi obsluha nechrápala při sázení. Musel jsem však řešit závěs sázím v kopečku, bude li zájem předvedu detail. Jsi šikovný, chválím Tě, protože vím, že Tě doma nikdo nepochválí (vlastní zkušenost)!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.50 (?), 3.2.2008 9:05

Jirko, děkuji za chválu a klidně sem vlož své fotky, rád bych se podíval jak jsou české ručičky šikovné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.20 (?), 3.2.2008 10:36

Na jakou rozteč máte nastavená kola u TK a radlice?? Předpokládám, že sázíte, oboráváte a vyoráváte se stejnou roztečí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.50 (?), 3.2.2008 12:27

Rozteč kol je původní z výroby, momentálně z hlavy nevím tu rozteč a jinak všechno děláme s jednou roztečí. Rozteč radliček mám 62 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jakl Jaroslav - (24) - 4.100 (?), 3.2.2008 21:48

Sazeč je opravdu povedený a velmi pěkně zpracovaný. Stíháte brambory dávat do trubky? Nestává se vám že se shrnou brambory k jedné straně brázdy? Proč zakládáte nové téma klidně a byl bych rád jste toto mohl napsat do téma TK, TZ, MT, HOLDR. Tak třeba příště napište na toto téma určitě to bude zajímat lidi kteří tam pravidelně přispívají vždyť máme stejný koníček a zálibu. Děkuji J.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.50 (?), 4.2.2008 16:57
Brambory stíháme házet, padají na střed rýhy, z těchto důvodů je rýha dosti hluboká, aby se brambory zkutálely na střed.S tím novým vytvořením odkazu jsem si to vůbec neuvědomil, ale původně jsem to chtěl přidat do toho prvního odkazu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.48 (?), 8.2.2008 12:11

Předpokládám, že pole před sázením brambor nakopete rotavátorem. Když jsem si prohlížel obrázky tak ty přední radlice bych dle mých zkušeností v naší půdě ohnul na prvním metru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.50 (?), 8.2.2008 13:44

Pole před sázením prokypříme kombinátorem, ale nemusíte se bát, přední radlice by jste určitě neohnul, ty jsou tak předymenzovány - 10mm silny plech. Ze zadní strany jsou přivařeny na plném čtyřhranu a zároveň na učku. To by se dříve zahrabal nebo zadusil malotraktor, než by jste je ohnul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.54 (?), 2.4.2008 10:49

Fakt dobrý! Rád bych si něco takového postavil, je možné získat nějaký náčrt nebo výkres? Dík Hugo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika