Test motorových kos - křovinořezů na itest.cz



host - 212.195 (?)
31.5.2008 21:14

No nechci se OM zastávat, ale křovinořezy opravdu umí.Jeden používám už 8 roků(zakoupil to můj otec), a pro srovnání jsme v práci za tu dobu již vystřídali 2x HQ,1x Jonsered(tomu už ale také zvoní hrana)Také co se týká výměny strunové hlavy za nůž, tak je to u OM podstatně jednodužší, než u HQ.Další věc je ochrana obsluhy proti odlétavající trávě, ten kryt který má OM chrání vcelku dobře, to nebylo v testech u žádné značky uvedeno a přitom si myslím, že by to měl být jeden z hlavních ůdajů.Další věc-většinou kosím 8zubým kotoučem (první jsem kupoval, teď si je vyrábím sám z vyřazených pilových kotoučů-původně vidiových) u OM to funguje naprosto v pohodě, můžete kosit třeba v kraťasích, u HQ se to mrazí v jednom kuse, a jste od trávy od hlavy až k patě.Co se týká vibrací tak přes propagovaný antivibrační pokročilý systém u Jonsereda jsem ještě takovou nepokojnou hrůzu v rukách nedržel, horší to bylo snad jen u HQ! Osobně jsem si to vyzkoušel, přestože jsem kancelářská krysa, tak mne zajímají věci které koupím chlapům k práci a sám si je vyzkouším v provozu.Asi bych také dneska neměl odvahu si jít k béďovi něco koupit, ale ty jeho křoviňáky něco do sebe mají, možná bych uvažoval o Hondě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 30.5.2008 20:19

Tady snad ani není důležité, zda mám přehled, či ne, chtěl jsem říci jedno, je smutné, že obecnou veřejnost neustále zásobují svými moudry lidé, kteří se tváří jako fundovaní, ale skutečnost je zcela jiná.Platí to jak v rovině všeobecné, tak v oborech více specializovaných.,to je bohužel mé zjištění za posledních X let a těžko mne někdo přesvědčí o opaku.Markantní to je hlavně od té doby, kdy jsou peníze až na tom posledním místě.Veřejnost už je natolik těmito profíky (zmáknutá),že i Vy máte občas problém zděliti lidem pravdu, viz.rozsáhlá diskuse o pilách atd.A to je to o čem jsem se chtěl vyjádřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.68 (?), 30.5.2008 20:55

Naozaj chcete porovnávať Spartu s FS 55?Blahoslavený nič netušiaci.

Jani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jjiri - (23) - 24.83 (?), 30.5.2008 22:55

Ok v pořádku asi jste mě uplně nepochopili. Jsem sice majitelem onoho křápu, ale vždy jsem psal reálné věci a nikdy né pohádky. Jestli si pamatuju tak když jsem tu v jiném tématu popisoval můj šunt tak jsem neuvedl nic co není pravda a psal jsem i to z čeho jsem byl rozlazen... 7 let zaruka je blbost a ani s ni nepocitam a dokonce jsem se priznal i to ze me zlakalo kolo štěsti.. mimochodem závěre jsem dodal, že už bych k nim nešel.:) Motorovou pilu už jsem koupil jinde i když také tady docela pohaněnou. A pozor teď jako už zkušený harcovník odsud.:o) vybírám sekačku.:) To by jste mě asi také rozmluvili, ale opravdu mám pocit, že si umim brát odsud to dobré.:)  Ale všechno tohle nic nemění na tom, že jsem před hodinou a půl dosekal právě s tím šuntem a stále šlape výborně a nevidím tedy důvod proč to odsoudit jen protože nemá logo které se vám zamlouvá. Pokud jsou někde testy jak říkáte daleko lepší tak sem prosím hoďte link a podíváme se jak dopald šunt od bédi. A nebojte se jak budu mít problém hned vám napíšu jakej je to krám.:) Ještě využiji přítomnosti pana js (jeho odbornosti si vážím) a zeptám se je normální že u motorové pily vypotřebuji dříve nádrž s olejem na řetěz než s benzínem když obě naplním na začátku? Jinak se mi nezdá extrémní spotřeba oleje jen by mě vyhovovalo aby vydrželi stejně... je to vždy o fous.:)

děkuji jiri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 31.5.2008 9:05

Oleje by mělo v nádržce vždy trochu zůstat. Je to proto, že Vy to nepoznáte, kolik ho tam je a pracujete až dojde benzín. Limitním faktorem je tedy benzín, který ukončí řezání. Mělo by to ale být s mazáním řetězu až do spotřebování benzínu. Pokud to tak není - pouze uvedu okolnosti, které to ovlivňuji - velmi řídký olej, motor pily byl modernizován - snížila se spotřeba, ale ostatní bylo ponecháno - olej potom nevydrží na celou nádrž pily, regulace čerpadla, čerpadlo samotné jsou poškozené, nebo je max. otevřená - pokud tam je. Nevím typ pily, ale je vhodné to porovnat, případně se informovat v servisu. Snižovat nějakým způsobem průtok je cesta k trvalému namáhání čerpadla a zkrácení jeho životnosti. Z toho, co jste uvedl, není rozdíl velký a musí pomoci olej - jen to nepřežeňte. Stačí postupně zkusit. Potom zjistíte vhodný poměr, nebo druh oleje, který bude v létě vyhovovat, v zimě musí být řídký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.192 (?), 31.5.2008 11:30

 Mňa osobne nezaujíma logo na kosačke, viem povedať 5 značiek ktoré sa mi ako tak vidia a kde je možnosť rozhodovať sa podľa aktuálnej ceny na trhu.

V hobby triede sú to asi len 3 alebo 4druhy.OM celkom iste nepatrí ani do jednej skupiny.

V predchádzajúcich riadkoch so opisoval stav podľa technických riešení toho ktorého výrobcu z ohľadom na výdrž a "blbuvzdornosť"výrobku.

Ďalší filter značiek u mňa ako "profíka" predajcu a servisáka obnáša dostupnosť a cena náhradných dielov.

    To znamená že z každej opisovanej kategórie okrešem ešte aspoň 2 lebo nie je možnosť zohnať neakýsi nezmysel za 20SKK a stroj je nie je možné opraviť prípadne ND je tak neuveriteľne drahý že sa to jednoducho neoplatí.

  Mám jednoducho taký názor, zastreľte ma zaň.

Jani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.7 (?), 31.5.2008 21:17

Já osobně takovým testům moc nevěřím, ale neříkam že si je nepřečtu.V dnešní době je vše o penězích- úplatky atd.Jestli s těmi křovinořezy sekli pár hodin, popřípadě den, tak co chtějí psát za výsledky.Ona kvalita se pozná po několika letech práce v pořádném terénu, a né na malé zahrádce.A nevěřím tomu, že by každý křovinořez rozdělali do posledního šroubku a kontrolovaly všechna ložiska a ostatní komponenti jak uváděli.Ono prostě všemu se nedá věřit, a hlavně Mountfieldu, který v tom bulváru v kterém test vyšel má skoro každý den nějakou reklamu, tak že nenechají aby napsali, že jejich stroje stojí za prd.Abych to shrnul, plastové kryty má v dnešní dobe každý křovinořez krásny, podle kterých se myslím hlavně rozhodovalo o kvalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.195 (?), 31.5.2008 21:14

No nechci se OM zastávat, ale křovinořezy opravdu umí.Jeden používám už 8 roků(zakoupil to můj otec), a pro srovnání jsme v práci za tu dobu již vystřídali 2x HQ,1x Jonsered(tomu už ale také zvoní hrana)Také co se týká výměny strunové hlavy za nůž, tak je to u OM podstatně jednodužší, než u HQ.Další věc je ochrana obsluhy proti odlétavající trávě, ten kryt který má OM chrání vcelku dobře, to nebylo v testech u žádné značky uvedeno a přitom si myslím, že by to měl být jeden z hlavních ůdajů.Další věc-většinou kosím 8zubým kotoučem (první jsem kupoval, teď si je vyrábím sám z vyřazených pilových kotoučů-původně vidiových) u OM to funguje naprosto v pohodě, můžete kosit třeba v kraťasích, u HQ se to mrazí v jednom kuse, a jste od trávy od hlavy až k patě.Co se týká vibrací tak přes propagovaný antivibrační pokročilý systém u Jonsereda jsem ještě takovou nepokojnou hrůzu v rukách nedržel, horší to bylo snad jen u HQ! Osobně jsem si to vyzkoušel, přestože jsem kancelářská krysa, tak mne zajímají věci které koupím chlapům k práci a sám si je vyzkouším v provozu.Asi bych také dneska neměl odvahu si jít k béďovi něco koupit, ale ty jeho křoviňáky něco do sebe mají, možná bych uvažoval o Hondě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.61 (?), 1.6.2008 21:34

Honda... v jedne prodejne Oregonu mi rekli, ze vubec neumi krovinaky...

Jak nekdo pise, ze se to pozna po rocich a m2. Podivejte se, v jake je to testovano cenove kategorii, jedna se o hobby, proto tomu vsechny stroje odpovidaji. Ma- li za stejnou cenu jedno bowdenovy nahon, tak je to pro mne minus pro tento vyrobek. Napsali-li nejakou nepravdu, tak to mi verte, ze pravnici dotcenych firem podali na Dnes zalobu a uz se nemohu dockat, jak vyjde omluva :-))). To nejsou firmy typu "Pepa Garaz", ale se silou dobrych pravniku.

Subjektivni pohled je i na techto strankach: z mych zkusenosti, bych nikomu nedoporucil marunaku a tady ji nekolikrate vychvalovali. Zase mne tocila tento vikend... Notabene jak tady byl nekdo nadseny, jak je pekne zasvineny a ze to je ta kvalita. To mi pripada jizdu na kole- jsi li jako prase, neznamena to ze mas dobry kolo, ale ukazuje to na blby blatniky. Pepa K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.58 (?), 2.6.2008 17:35

Souhlasím s předchozím příspěvkem.OMkřovinořezy opravdu umí.Již 7let mám 740T, naprostá spokojenost, bez jediné závady.Spotřeboval jsem již více jak 2L oleje, takže asi 120Lbenzinu.Seču na vysočině takže meze a kolem potoka-dost silná tráva.V sobotu jsem spotřeboval 4Lbenzinu a to už si za celý den moc neodpočine.V zaměstnání jsem si po dobrých skušenostech koupil též OM ale 746T-již 5 rok a bez závad, pouze 2* výměna strunové hlavy.Též asi 150 L benzinu.Měl jsem si ale koupit též 740T, je lehčí, výkonem dostačující a lépe se s ním pracuje ve svahu.Kolega v práci již má druhou husqvarnu obě profi v ceně 18-24000kč.1 zadřel několikrát.již vyhodil, druhou zadřel 1*,a výkon nic moca časté opravy.Než jsem si koupil OM, obešel jsem husqvarnu i stihl, prohlédl si tyto rozebrané a v ceně tenkrát 16000kč neměl OM konkurenci a nelituji této koupě.Toto je ale od OM jediný výrobek který mám, jinak pily husqvarna a sekačky VARY motory JIKOV z duvodu svahu, ale již vice jak 25 let a naprostá spokojenost. Zdravím všechny kdo s těmito stroji musí také pracovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.58 (?), 2.6.2008 17:48

Ještě dodatek, jednou jsem výkon 746 využil naplno a to když jsem sekal asi 200 m pozemku který 7 let nikdo nesekal.Ale to už byl skoro bambus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika