Test motorových kos - křovinořezů na itest.cz



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?)
30.5.2008 20:33

2 Vojta: Ano, vyhrál křovinořez komatsu a minule vyhrála sekačka, tuším, John Deere. Na druhém místě byl vždy, za nižší cenu, stroj od Bédi.

K testům. Jak již bylo řečeno, nebyla měřena a naměřena žádná hodnota, pouze sepsány jakési subjektivní pocity, aniž by se testující snažil alespoň o jakousi porovnatelnost dat.  Já nevím, jaký křovinořez je lepší, ale vím, že takovýto test je naprosto na draka. Kdybych takto odváděl svojí práci já, tak se mnou nadřízený brzy vyběhne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 11.107 (?), 30.5.2008 16:56

Podívejte, pokut se u jednoho stroje posuzují třeba ložiska (kvalita či nekvalita), pak by se to mělo objevit i u ostatních testovaných strojů a tak by se mělo postupovat komponent po komponentu či skupina po skupině. Oni skáčou pátý přes devátý, co chtějí to napíšou, co ne tak "jen" nenapíšou. Ne, vážně toto je "test", kde se ví jak kdo dopadne před jeho začátkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.254 (?), 30.5.2008 16:57

Pozrite sa no to takto pan Jiri.. Tu ide o princip ako vznikaju tieto testy. Dotycny pan co ucast v tychto testoch vykonava obchadza firmy  a zastupenia s tym, ze za uhradu budu zaradeni do testu ako urcity druh skrytej reklamy. Skuste si vsimnut preco uz neuvadza vitaz testu, vyhodna kupa a pod.  Este raz vam to tu uvediem, viem zodpovedne prehlasit,  ze je to po konflikte z minuleho roku kde naraz dvom firmam slubil vitazstvo v teste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.5.2008 18:04

Vážený p. Jiří. Naprosto chápu Vaše dotazy / to, že vlastníte zrovna výrobek, který se podle většiny přispěvovatelů umístil lépe, než měl. Nebudu polemizovat kolik máte zkušeností s touto technikou. Podívám se na problém z jiné strany, snad pochopíte, co jsem tím chtěl vysvětlit. Nejprve - k čemu testy vlastně jsou. Je to určení vítěze v dané kategorii výrobků, nebo ověření údajů deklarovaných výrobcem. Podle mě je to ověření údajů, které uvádí výrobce daného výrobku. Když budou výsledky testu podobné s údaji uvedenými výrobcem, tak si každý, i technický antitalent dokáže určit pořadí sám. Protože se na trhu vyskytuje hodně výrobků různých značek, někdy je to stejný výrobek, ale jiný kabát, dochází ke značné dezorientaci spotřebitele. Proto je test pomůcka, zda nějaký, zejména nový výrobek na trhu je srovnatelný kvalitou a v dalších ukazatelích. Já z těch známých testů uznávám zejména testy německé státní zkušebny KWF a DLG. Proč? Tyto testy totiž obsahují konkrétní údaje, které byly naměřeny. Pomocí speciálních přístrojů bylo měřeno vše, co je důležité měřit. Tyto instituce za testy ručí a nejsou zpochybňovány. Když jsem zde poprvé testy uvedl, nebo některé pasáže, bylo to i napadeno. Ale v návodech pil je uvedeno - testováno, nebo podobně dle DLG, KWF a pod. Toto jsou testy, které o něčem vypovídají. Přesto se netýkají ložisek, subjektivních pocitů testerů, ani neopisují výkony, které deklarují výrobci. Na testu, který je zde kritizován není jediný údaj, co bylo naměřeno.   Je to pouze subjektivní popis, přitom dost údajů je navíc použitých z katalogů. Jinak by stroje museli demontovat, aby mohli napsat, jaký je např. hřídel. Chcete konkétní výtky proti testu: 1. žádná naměřená hodnota, 2.rozdílné posuzování parametrů(někde je uvedeno, jaká jsou ložiska, jinde ne) 3. rozdílné podmínky prodejců(u někoho anonymně koupili, jiný mohl doseřizovat na testovací zahradě), 4. toto je zásadní - posouzení závad a jejich vliv na hodnocení(např. flexibilní hřídel/pevná hřídel, vibrace - posouzení, hlučnost), zde je markantní rozdíl jak byla která závada zvýrazněna, resp. přehlédnuta, 5. nebyla vůbec hodnocena spotřeba - emise / výkon / plocha, kterou stroj poseče na třeba 0,5ltr benzínu, protože jednoduše toto bez přístrojů nelze. Já nejsem v pozici, že potřebuji obhajovat model MS260U, který v modré barvě vlastním. Já tomu celkem rozumím, a před nákupem přesně vím, co chci. Jak jsem uvedl dříve, tak z testovaných strojů mám nejvíce vyzkoušené modely MS260U a HQ323R. Když jsem naklonil HQ na stranu, - struna se dostala do kontaktu s terénem, tak se mi několikrát stalo, že proklouzla spojka. MS260U jsem ještě takto neutavil. Klesnou otáčky, ale jede se dál. Přesto byl toto parametr, který byl negativně hodnocen, stejně jako akcelerace, která mě příjemně překvapila a motor se chová velmi pružně a má nízkou hlučnost a vynikající spotřebu paliva. Vytažení bovdenu jsem popsal, jako možné, ale spíše teoreticky. Stejně, pokud k tomu dojde, pouze se zvýší - přidá plyn, což je při práci, tedy tam nemá v okolí nástroje nikdo co dělat a obsluhu to neohrožuje. Tolik konkrétně co se mě nelíbí. Jestli tomu testu věříte, tak se nejprve podívejte na to, jak má test vypadat - www.kwf-online.de, nebo www.dlg.org/de/ueberuns/dlgde.html. Jinak si takový test můžete udělat, domluví se třeba 5 majitelů různých křovinořezů , a tím se z nich stanou tzv. testeři a můžete porovnávat. K povykládání potom u piva je to výborný námět. Ne ovšem pro člověka, který podle toho bude kupovat. Každý totiž vnímá hluk jinak a je jinak citlivý na vibrace, o zjištění přesných parametrů nemluvě. Snad jsem Vám to vysvětlil, mě opravdu nevadí vítěz, ani pořadí, kde je moje oblíbená značka, ale toto má s objektivním testem málo společného, tedy s takovým testem, který byl zveřejněn. Tím je neznalou částí spotřebitelů považován, jako měřítko výběru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 30.5.2008 19:10

Pane J.S.,nebylo by jednodužší napsat, že takovéto testy vedou pouze k tomu, aby dezorientovaný zákazník, byl opět dezorientován, nic jiněho v tom nevidím.Test provedli lidě, kteří nemají o testované technice ani představu a dle toho hodnotí, nic víc, nic míň.Není to tak poprvé, ani naposled, škoda času!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.5.2008 19:20

Ano, je to škoda času, ale jedna věta nevystihne téměř nic, navíc vede k dojmu, že víc není co dodat. Lidem, jako jste Vy se to to určitě jeví, jako zbytečně obsáhlé, ale každý tolik neví, nebo nemá takový přehled, jako Vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.125 (?), 30.5.2008 20:01

Moc tomu nerozumím. Test jsem si přečetl. Vyhrála ho značka Komatzu, která je známá především díky svým skvělý motorům. Druhá v testu byla Husqvarna spolu s Oleo-Macem. Tak jsem to aspoň pochopil já, jako uživatel-amatér. Takže kdo si podle vás zaplatil tento test?

Občas si přečtu některé diskuse. Některé jsou velmi dobré a dozvím se z nich spoustu technických detailů, které se (tu s větším či menším úspěchem) snažím uplatnit v kutění na zahradě. Nicméně je tu několik témat, která se neustále opakují a z diskusí ční jako pěst na oko.

Mountfield špatné, Mountfield nekupujte, hlupáci co naletí. Víte, mám doma sekačku a strunovku od Mountfieldu, křovinořez od Sola a nějaké další drobnosti od Fiskarsu (koupeno od Mountfieldu v Kole štěstí, sleva myslím 30% - a ano, opravdu jsem ji dostal). Většina internetoých diskusí je žumpa a témata o kterých hovořím také tak. Kdykoliv se objeví jméno Mountfield, snese se smršť těchto výlevů. U ostatních značek to tak není. Proč tomu tak je?

Ano, jakobych slyšel odpověď - lidé jsou hloupí, nechají se nachytat reklamou. Mountfield prodává šmejdy a ještě k tomu drahé. Já nejsem žádná ovce, nesvéprávný hlupák. Podle mého skrovného názoru si tady léčí mindráky z velké většiny prodejci ostatních značek. S jendou výjimkou, o kterém bych si toto nedovolil v žádném případě tvrdit, a to je prodejce firmy Jonsered, který se dokáže pod své názory podepsat (doufám, že jsem nenaletěl a opravdu je to tak).

Milí přátelé, jestliže jsou vaše výrobky o tolik lepší než Mountfield a o tolik levnější, nebude problém jej porazit ve férovém boji na trhu. Kdo kydá špínu, ten se ušpiní nejvíce. Jestli takoví lidé prodávají Stihl, Husqvarnu (což jsou jsitě značky hodné respektu) a jiné tak já s klidem můžu prohlásit - příští sekačku si koupím raději u Mountfieldu (i když nemám rád jejich styl reklamy.

Vojta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 30.5.2008 20:33

2 Vojta: Ano, vyhrál křovinořez komatsu a minule vyhrála sekačka, tuším, John Deere. Na druhém místě byl vždy, za nižší cenu, stroj od Bédi.

K testům. Jak již bylo řečeno, nebyla měřena a naměřena žádná hodnota, pouze sepsány jakési subjektivní pocity, aniž by se testující snažil alespoň o jakousi porovnatelnost dat.  Já nevím, jaký křovinořez je lepší, ale vím, že takovýto test je naprosto na draka. Kdybych takto odváděl svojí práci já, tak se mnou nadřízený brzy vyběhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.5.2008 20:54

Klidně si kupte, co uznáte za vhodné. Já jsem proti Mountfieldu - jeho přístrojům snad nenapsal ani řádek. Když to přesně vystihnu, tak jsem se zdržel vyjádření. Ale mohl bych napsat několik stran, taky jsem opravil asi 15 zadřených pil v 7 leté záruce a 9 křovinořezů(Oleomac). Vše bylo ohodnoceno, jako chyba majitele. Tolik zadřených mašin jsem u jiných značek neopravil za 20 let. Nedělal jsem to pro výdělek, ale tito lidé měli už pouze 2 možnosti. Zaplatit vysokou cenu za opravu, nebo koupit nové. Přitom ale stroje si na sebe ještě nevydělaly. Když opravujete takový křovinořez, nebo pilu, tak si uděláte obrázek o kvalitě výrobku a zákonitě to nutí srovnávat. Ale kupuje nakonec stejně ten, kdo platí, já tady mohu psát a vysvětlovat a stejně je to na budoucím majiteli. Proto mě mrzí, že je to stavěno do roviny, že se pomlouvá. Já vidím rozdíly. Kdo si myslí, že je to na jedno brdo, tak ať si jde třeba koupit pilu, přitom se může ale těšit i na batoh, který k ní dostane, nebo si udělá výlet za kolem štěstí a těší se na slevu. Potom je to v pořádku, já kupuji pilu a těším se na pilu, kterou jsem si vybral podle technického hlediska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 17.6.2012 15:24

Zadnou spinu nehodlam kydat.V Moutfieldu jsem si koupil travni sekacku a tj.15-let a od te doby jsem nemel odvahu si nic dalsiho tam koupit, ano byla to sekacka, ta z tech za malo penez tam.Ale nestacil jsem resit po zaruce jednu zavadu za druhou.Startovani-utrpeni, teple nestartovalo, teple nechytalo, zapalovani odeslo, nadrz prestala tesnit ve spoji, klika v haji a pak uz jsem to vzdal.Po secteni penez do oprav se mi nevyplatilo to dati znovu opravit.Tedy, kdyz jdu kupovat sekacku, nejde mi o kolo stesti, ale o kvalitni sekacku.Pak jsem koupil Hondu, startuje,pracuje bez nejmensiho problemu radu let, cim to, asi je?Je tedy faktem, ze jsem u Hondy zadnym kolem stesti pri koupi netocil a sekacka stala ta obycejna o 2-tisice vice, nez ta drivejsi u Mountfieldu.Mountfield velka reklama, kola stesti, verim,ze ma nejvice uzivatelu sve techniky, proti jinym znackam, vtip je v tom, ze rada uzivatelu ma nejakou zahradecku o par metrech 2.Zeptejte se nekoho, kdo sece velke plochy, nebo,kdo to vyuziva-sekacku, jako profesionalni nastroj, jestli nakoupil v Mountfieldu.Je to na kazdem.Ja tam 10-let nebyl a vim proc.Kdybych byl spokojeny, nemel bych duvod se tam nevratit.U mne ta firma ztratila.absolutne kredit, z meho pohledu lacine, neseriozni naradi, alespon nektere, ta moje, konkretni sekacka.At mam Husqvarnu, Dolmar,ci Fiskars s tim, co jsem nakoupil u Mountfieldu, to se absolutne neda srovnavat, z meho pohledu.Soused tady ma krovinak z Mountfildu, pilu Oleo-Mac, osobne dekuji pekne.Kdyz vidim, jak ta pila startuje, maze,jak se drzi, jake ma vibrace, kdyz vidim ten utrapeny krovinorez, ne fakt, diky nechci, dal tj.na kazdem.Co pisi, to neni vymysl, to neni zamer hanet znacku, tj.osobni zkusenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 19.6.2012 21:02

Každý má asi jiné zkušenosti, kamarád měl křovinořez Husqvarna asi stejně starý jako Oleomac, který dostával záhul u firmy skoro jako profi, Husqvarna už měla druhý karburátor s výměnou a prací za 3 tisíce a stále kašle jako dýchavičná oslice a Oleomac jede pořád.Stihl zase měli na obecním úřadě a byl slabý jak čaj, ale takhle to umíte porovnávat Vy, ono totiž každý stroj má jiný výkon a je stavěn na jinou zátěž, když si koupíte nejlevnější sekačku na 100m2 a chcete po ní hektary tak se nedivte že ji zlikvidujete.Vemte rozum do hrsti a kupte si kosu ta vás vyjde nejlevněji a uděláte něco pro zdraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika