Tecumseh 3.5hp



host - 56.4 (?)
12.6.2007 19:08
Díky za upřesnění. Zkusím se mrknout. A.Z
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 56.4 (?), 10.6.2007 23:05, zobrazeno: 17532x

Motor na 3roky staré sekačce má nepravidelný chod a špatně startuje za tepla. 

Nerad bych ji hned vezl do servisu -poradí někdo možnou příčinu a odstranění?

Zkusím novou svíčku, ale kdyby to neklaplo, může tam být problém s karburárorem, případně ventilly?  Když jsem vyšrouboval svíčku byli na ní kousky karbonu.  Má někdo s tímto motorem zkušenosti?

Olej je měněný pravidelně, v servisu ještě nebyla. 

Díky. A.Z

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.29 (?), 11.6.2007 8:22

Nejsem zadny odbornik, ale takoveto stroje si dokaze sikovnejsi clovek opravit sam nac servis. Mam taky tento motor na sekacce , karbon na svicce mam taky ,ale je pravda ze jsem motor pridrel takze zere vice oleje. Vyčistit svicku zkontrolovat vzdalenost kontaktu nebo vymenit.

Taky me postihnul nepravidelny chod, doporučuji vyčistit pripadne vyměnit vzduchovy filtr. Ja osobne jsem tam narval molitan s matrace. Kazdopadne doporučuji rozebrat a vyčistit karburator je tam dost kanalku tak je zkusit protahnout nejakym uzkym silonem. Melo by to pak chodit.  JO a jeste se podivejte na sitko  v nadrzi jestli neni ucpane pripadne jestli vam tece s hadicky dost benzinu do karbecu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.4 (?), 12.6.2007 0:32
Děkuji za reakci. Vyřešila to zatím svíčka. Molitan udržuji čistý a info o karburátoru sa hodí. Sundal jsem i hlavu a karbonu tam bylo požehnaně tak co šlo jsem dal pryč. Ve svíčce byl vletěný kousek co se odloupl, ale i tak to nešlo -bylo po ní. Karburátor má jaké provedení -jsou tam membrány? Plovák asi ee... A.Z
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.29 (?), 12.6.2007 7:51
nejsem az tak velky odbornik, ale karbec je celkem jednoduchy teda alespon ten co mam ja myslim ze to je stejne, dole v misce je plovak s tycinkou ktera ma gumovy hrot a ten uzavira privod paliva. nic jineho se neda rozebrat jo vlastne jeste se da sundat klapka vzduchu a pak myslim uz nic. obcas je dobre i vycistit tu misku kde je plovak nekdy tam byva smeti.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.4 (?), 12.6.2007 19:08
Díky za upřesnění. Zkusím se mrknout. A.Z
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.34 (?), 1.10.2007 23:32

Dobrý den, rád bych požádal o radu. Koupil jsem starší sekačku AL KO s tímto motorem v dosti žalostném stavu. Uváděná závada byla únik oleje při sečení. Nebyla svíčka, takže nevím typ, který by se nejlépe hodil a olej neuniká kolem hřídele(jak jsem si myslel), ale z  "víčka" s otvorem mezi výfukem a karburátorem. Může mi někdo poradit, co by mohlo být příčinou, nebo kde ještě existuje servis na tyto motory, kde bych mohl vznést dotaz. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.55 (?), 3.10.2007 14:52

Asi vas moc nepotesim pricinou uniku oleje z mista ktere uvadite bylo to ze motor je u konce sveho zivota takze je vybehany nebo byl pridreny, doporucuji pouzit sasi a koupit jiny motor na tuto sekacku, protoze tento motor uz je za zenitem a ceny nd jsou vcelku drsne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.34 (?), 12.10.2007 21:31

Poradí mi někdo, kolik oleje patří do tohoto motoru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 12.10.2007 22:16
Mělo by Vám stačit 1 balení cca 0,6 l. Neplňte po horní hranici, těsně pod střed. Máte tento typ?
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 237.194 (?), 15.10.2007 13:56
zdá se, že je to stejný motor. Nevím, kterou horní hranici myslíte. V plnícím otvoru je něco jako odsazený otvor do skříně - to jsem si myslel, že by mohla být žádaná výška oleje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika