Stroje danske značky Texas. Zkušenosti?



host - 26.219 (?)
20.7.2009 12:31

14.151 : Jste prodejce, takže vím, že jinak psát nemůžete. Já nejsem žádný prodejce, mám doma různou zahradní techniku od různých výrobců v různých kvalitativních třídách. Vlastním i křovinořez VeGA, který je podle fota stejný, ten samý se rovněž prodává pod značkou ABG CG 430. Je známou věcí, že čínské fabriky chrlí jeden model v minimálních kosmetických úpravách pro více obchodních partnerů a to nejen v zahradní technice. Takže vaše vysvětlení je logické. Co mne ale namíchlo je nápis PROFI KVALITA u tohoto typu křovinořezu. To je přímo klamavá reklama! Vždyť se jedná o výrobek té nejnižší kategorie! Já jsem s ním spokojený, poněvadž s ním seču občas a málo. Když si vezmu do ruky 2x dražší sousedovu Stihlku, tak je to úplně o něčem jiném a to se jedná o běžnou farmářku. A na to, abych identifikoval typ stroje podle obrázku, nemusím být odborník, to zvládne každý průměrně inteligentní běloch.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.184 (?), 20.7.2009 14:30
Zmenšete vzduchovou mezeru mezi modulem na 0,20 až 0,15 mm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 249.60 (?), 20.7.2009 21:46
TEXAS TS 450-18 má nově jiný design. Technické parametry Hecht 945 neznám. Vím ale, že s TEXAS 450-18 pracují i dřevorubci denně v lese. Bez problémů i v dlouhodobém provozu. TEXAS je znám především na severu ve Skandinávii, Německu, Holandsku. Motorovými pilami se zabývá již bezmála 50 let a zakladatel pan Petersen kdysi zakládal i firmu OREGON.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 20.7.2009 22:20

To asi těžko, protože jestli jde o firmu Oregon, která vyrábí řetězy do pil aj., tak tu založili ve 2. polovině 40. let v Portlandu ve státě Oregon Američané Cox a Gray.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 249.60 (?), 20.7.2009 11:44

Firma TEXAS A/S Odense Dánsko, stejně tak jako jiní výrobci, některé produkty sama vyrábí a jiné si nechá vyrábět v zahraničí. To je běžné. Výrobky jsou prodávány pod její značkou a na výrobcích je výrobní štítek TEXAS. Výrobky jsou dodávány v převážné většině ve žluté, firemní barvě TEXAS..

Jsou-li výrobky podobně, neposuzujeme. Nás zajímá především to, zda jsou spolehllivé, tedy cena/užitná hodnota. A ta je vysoká. Navíc jsou výrobky v prodloužené, tříleté záruční lhůtě. Zákazník má jistotu, že za výrobkem stojí velká dánská firma, která exportuje do 25 zemí světa a má tradici 50 let, že mu nebudou chybět náhradní díly.

V následujícím období by měly být nabízeny jiné designy křivinořezů firmy TEXAS. Zda však budou na našem trhu k dostání, bude záležet především na zájmu prodejců.

Soudy o tom, že dovozce dělá z lidí hlupáky není pravdivé. Nevím, jaký je pán odborník, že dokáže určit technické parametry a kvalitu podle obrázku. Spíše se zdá, že se jedná o člověka z konkurenční firmy, který se těžko smiřuje s úspěchem výrobků značky TEXAS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.219 (?), 20.7.2009 12:31

14.151 : Jste prodejce, takže vím, že jinak psát nemůžete. Já nejsem žádný prodejce, mám doma různou zahradní techniku od různých výrobců v různých kvalitativních třídách. Vlastním i křovinořez VeGA, který je podle fota stejný, ten samý se rovněž prodává pod značkou ABG CG 430. Je známou věcí, že čínské fabriky chrlí jeden model v minimálních kosmetických úpravách pro více obchodních partnerů a to nejen v zahradní technice. Takže vaše vysvětlení je logické. Co mne ale namíchlo je nápis PROFI KVALITA u tohoto typu křovinořezu. To je přímo klamavá reklama! Vždyť se jedná o výrobek té nejnižší kategorie! Já jsem s ním spokojený, poněvadž s ním seču občas a málo. Když si vezmu do ruky 2x dražší sousedovu Stihlku, tak je to úplně o něčem jiném a to se jedná o běžnou farmářku. A na to, abych identifikoval typ stroje podle obrázku, nemusím být odborník, to zvládne každý průměrně inteligentní běloch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 249.60 (?), 20.7.2009 15:37

To, že se strojem sečete občas je Vaše záležitost. S TEXAS CG 430 B sečou ale několik let i silničáři okolo cest od jara do podzimu. Bez problémů s běžnou údržbou. A u práce se střídají brigádníci. Sečou s ním i jiní. Nevím podle čeho Vy posuzujete profi kvalitu, ale my vycházíme z údajů firmy TEXAS a doposud nemáme důvod pochybovat. O nejnižší kvalitě nemůže být vůbec ani řeč.  

Posuzujete stroj podle obrázku. Ale jak z něj vyčtete, že má stroj 2 pístní kroužky, několikrát v ložiscích uložený hřídel a další? Nevím detailní technické parametry ABG, avšak Vámi jmenovaná ABG CG 430 váží 7,8 kg, náš TEXAS CG 430 váží 8,2 kg. A to je bezmála půl kilogramu materiálu navíc!! Někde se asi projeví, nemyslíte? Takže již v tomto srovnání se jedná o rozdílné stroje. TEXAS jste v ruce ani nedržel a již vydáváte soudy. Zajímavý postup.

TEXAS CG 430 B má navíc dvouramenný pevný plastový oranžový popruh. ABG má podle obrázku obyčejný popruhový.  Zkoušel jste pracovat s takovým popruhem? Přitom TEXAS CG 430 je podle srovnání internetových cen levnější a má tříletou záruku.

Ke Stihlu. Stihl i Husqarna je velmi drahá značka. Má svůj design a své technické provedení. Nebudu psát o kazivosti, jelikož to je záležitost především to, jak uživatel s technikou zachází a jaké do ní dává palivo a olej. Avšak vysvětlete, jak je možné, že se dá v USA koupit stejná Husqarna za podstatně nižší ceny než v ČR? Není to náhododou něčím jiným, než kvalitou?

Naše firma si za kvalitou strojů TEXAS stojí. Samozřejmě se může vyskytnout vada. Od toho jsme tady, abychom ji vyřešili. Nemáme nejmenší důvod klamat zákazníky. Proč? Na trhu jsme od roku 1991 a to snad o něčem svědčí, nemyslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.151 (?), 20.7.2009 17:02

Tak jsem se podíval do návodu k použití mý VeGA GC 430B a parametry jsou až na malé odchylky stejné. Myslíte si, že stejné označení je náhoda? Rozdíl ve váze je věc přesnosti údajů (s jakým vybavením bylo měřeno). Zkrátka to je kopie starého japonského stroje,  a vaše argumenty nic nemění na tom, že se jedná o stejný výrobek jako Texas GC 430B. Konstrukce strunové hlavy je rovněž stejná (a odlišná od evropských značek). Doporučený poměr mazání 1:25 u obou strojů je také náhoda? Tento poměr se používal před 20 lety a svědčí o zastaralosti konstrukce. Neříkám, že je to špatný stroj (za ty peníze), ale horší na trhu v této kategorii skutečně nenajdete. Vysoké exhalace (moc oleje), vyšší spotřeba a vibrace oproti opravdovým profi křovinořezům stejného výkonu jej řadí do nižšího podlaží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.60 (?), 20.7.2009 20:49
Z Vašeho příspěvku je vidět zaujatost. Nebudu s Vámi napříště diskutovat, nemá to smysl. Stroj jste ani jednou nedržel v ruce a děláte soudy. Ani nevíte, že poměr oleje 1:25 se uvádí u minerálního oleje, u polosyntetického je to 1:50. Stroj splňuje vvibrační a hlukové evropské normy nyní platné. Pokud jsem se dočetl na internetu, AVG je kopie TEXAS, jak tam píší a uvádí váhu dokonce o více jako kilogram nižší. Kdybyste se podíval, stroje jsou dost odlišné, TEXAS má větší a jinou spojku atd. Náš technik je vyškolen u Stihlu, léta je i jiné značky opravuje a klidně TEXAS 430 srovnává s renomovanými značkami. Tak se mějte hezky, již nebudu na Vaše příspěvky reagovat, je to zbytečné. Vy prostě všechno znáte líp a stačí na to jen pohled na obrázek, že?. Ale zodpovědně říkám, že TEXAS CG 430 patří k tomu nejlepšímu, co lze v dané kategorii mít. Na rozdíl od Vás máme s tímto strojem mnohaleté zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.60 (?), 20.7.2009 21:40
Ještě mi to nedá... VeGA pokud jsem měl možnost vidět, řeší vyvážení stroje jen objímkou, kdežto TEXAS CG 430 má lištu, kde lze těžiště jednoduše a rychle měnit podle potřeb obsluhy, má kožené polstrování úchopu atd. Přiznám, že to z obrázku není moc zřejmé. Nyní je stroj poněkud jiný, než je obrázek na netu. Fotografie se bude měnit. Se strojem VeGA nebyl ale podobný ani předtím ani teď..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.Elner - (3) - 230.100 (?), 29.5.2011 15:44

Vážený pane, uvádíte... když si vezmu do ruky 2x dražší sousedovu Stihlku..je to o něčem jiném.Jste-li odborník, prozradťe nám laikům dovod Vaší ódy.Spolehlivost nepoznáte "vzetím do ruky... Pominu-li, že nelze soudit podle foto, poradím Vám co mnozí chalupáři ví, tj.jak se sousedovic Stihlce nejméně vyrovnat a mít navíc radost z ušetřené nemalé fin.částky.

Když jsem u křovinořezu Texas CG 330B potřeboval vyměnít sekací hlavu, v obchodě mi přelisovali lze i doma a umí každý kutil  původní matici ze staré sekací hlavy na sekací hlavu používanou firmou Stihl.Lze však použít i hlavy jiné-univerzální.Má dle mého vhodnější sestavu, vedení i odběr struny.Předpokládám, že není sporu o tom, že chléb se lépe krájí ostrým nožem, než-li tupým.Proto strunu 2,4 mm delší dobu používám čtyřhrannou místo kulaté. Kulatá trávu otáčkami"přeráží", ale hranará struna trávu vždy jednou ze svých čtyř stran doslova "uřízne".Občas do hlavy stříknu před sečením trochou silikon.oleje ve spray.Struna se krásně odvíjí15m, pracuji s menšími otáčkami a poseču více. Výměna sek.hlavy je výměna zaměnitelného ND.Nejde o stroj.Jako "fintu" mohu dodat, že se čtyřhrannou struhou a spoužitím patentované hlavy, kterou nemusíte ani při výměně žací struny otevírat, jen strunu prostrčíte; budete sekat ve větší pohodě nežStihlkou.Jinak, nadšení nad sekání Stihlkou je pravděpodobně v používané sek.hlavě, kterou lze použít i pro Texas, a v odborné prodejně koupit.Je jen asi o 500Kč dražší oproti klasické. J.Elner 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika