Stihl vs. Honda



RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?)
15.7.2011 7:58

Ano na klice má dvě ložiska většina těchto strojů, mimo lehké hobby vyžínače s jednostrannou klikou která končí čepem pro ojnici. (STIHL FS 44 má takový motor) Oním čepem kde je i tady jehlové ložisko a další je v horním ojničním oku pro pístní čep. Ta samá ložiska jsou i na tom vašem motoru, plus dvě valivá kuličková na každé straně kliky v místech průchodu skříní. Nevím kdo vám nakukal takovou hloupost, že 134ka má na klice 4 ložiska na uložení kliky, ale je to naprosto standartní motor jako každý jiný. Dříve se používala u některých motorů ložiska jehlová, nebo chcete li válečková (Dolmar 100). Ale vždy pouze dvě. Jednou, až se vám SOLO 134ka umře, na to přijdete sám. Nečekám však že to bude brzo. Nezlobte se, ale vaše tvrzení mi připomíná PR strategii Husqvarny když hlásá cosi o "třídílných kovaných klikách" oproti konkurenci. On totiž dnes již málokdo jiné kliky než třídílné, kované používá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
PetrJel - (5) - 106.48 (?), 11.7.2011 18:08, zobrazeno: 37462x

Prosím zkušené o radu výběru mezi dvěma křovinořezy Stihl FS 240 CE a Honda UMK 435 E UEET, cenově vychází obdobně, co jsem dočetl tak Honda má lepší výbavu, jelikož v ceně je i poloautomatická strunová hlava. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.85 (?), 11.7.2011 18:35
Na 800m2 bych doporučil oba nad cca 1000m2 bych zvolil model od Stihlu. Předpokládám, že chcete a budete naplno sekat, ne čekat na motor, co zvládne. Když dostanete kompot navíc k obědu, který Vám moc nesedl, tak budete s obědem spokojen? Nebo dostanete něco, co s kvalitou přístroje nesouvisí, tak máte dárek a ten sečení nezrychlí, ani nebudete mít při práci vyšší komfort.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 11.7.2011 19:16

Vlastním pouze jeden z nich - ten od Hondy. Jsem s ním maximálně spokojen, ovšem jako ryze amatérský uživatel.  Myslím, že oba stroje nelze porovnat. Stihl je podstatně výkonnější, těžší, asi i dražší. Taky se mi zdá, že oproti Hondě jsou všechny, co slyším v okolí, hlučnější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.15 (?), 13.7.2011 22:02
Záleží kolik toho budete sekat. Pokud bude dostatečně vytížený, šel bych do Stihlu. Ergonomie je dle mého subjektivního názoru někde jinde. Konkurencí pro Hondu je spíše FS 130. FS 240 C-E se blíží profi kategorii.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PetrJel - (5) - 64.202 (?), 13.7.2011 22:20

V současné době je to členitá parcela o výměře 1600m2 na které bude postupně probíhat výstavba RD.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.18 (?), 14.7.2011 0:14

Ked uz by ste sa rozhodol pre stvortakt Hondu tak radsej Solo 130H s tym istym motorom. Je rozhodne lacnejsie ako predrazena tzv. Honda skladana v taliansku a z dielov co EU ani nevideli. Cize budete mat Hondu a zvysok od vyrobcu co ma uz nejaku tradiciu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.15 (?), 14.7.2011 1:08

Osobně bych koupil přímo Solo. Mám ji už od roku 1994... první v profi řadě model 134. Motor je neskutečný držák, dva pístní kroužky, čtyři ložiska na klice (dvě kuličková a dvě jehlová)... to nemá žádný konkurenční stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 14.7.2011 8:06

Jsem rád napíše li sem spokojený uživatel strojů Solo. 134ka je základní profi stroj se Solo motorem, bohužel se již nevyrábí. Jinak to je opravdu kvalitní, výkonný stroj na 1600m2 jako dělaný.  Jedna chybička se ale panu 53.15 vloudila, nemá o nic víc ložsek na klice než ostatní stroje, no name nevyjímaje, tedy dvě kuličková na uložení kliky, dvě jehlová, 1 na ojnici a 1 na pístním čepu. Jako nástupce bych viděl skutečně ve 4T 130H a souhlasím s tím co napsal p.140.18, nebo 137 SB, tedy strojem postaveným původně jako dvojče profi 137, jen s jinou převodovkou a trubkou.

Pro Miloše Vysloužila, ano pokud posloucháte 2T stroje a nejen Stihl, jsou výrazně hlučnější, to už tak u 2T motorů bývá. Srovnání Hondy, Stihl FS 130 a Solo 130H by vypadalo jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.15 (?), 14.7.2011 23:41

Ad. ložiska na klice... Mluvil jsem přímo se servisním technikem STIHL a ten moje slova potvrdil, že např. i profi řada Stihl má na klice jen dvě ložiska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 15.7.2011 7:58

Ano na klice má dvě ložiska většina těchto strojů, mimo lehké hobby vyžínače s jednostrannou klikou která končí čepem pro ojnici. (STIHL FS 44 má takový motor) Oním čepem kde je i tady jehlové ložisko a další je v horním ojničním oku pro pístní čep. Ta samá ložiska jsou i na tom vašem motoru, plus dvě valivá kuličková na každé straně kliky v místech průchodu skříní. Nevím kdo vám nakukal takovou hloupost, že 134ka má na klice 4 ložiska na uložení kliky, ale je to naprosto standartní motor jako každý jiný. Dříve se používala u některých motorů ložiska jehlová, nebo chcete li válečková (Dolmar 100). Ale vždy pouze dvě. Jednou, až se vám SOLO 134ka umře, na to přijdete sám. Nečekám však že to bude brzo. Nezlobte se, ale vaše tvrzení mi připomíná PR strategii Husqvarny když hlásá cosi o "třídílných kovaných klikách" oproti konkurenci. On totiž dnes již málokdo jiné kliky než třídílné, kované používá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika