Stihl FS 130 nebo Husqvarna 235 R



host - 28.119 (?)
15.6.2010 19:23

Dobý den,

nedávno jsme zakoupili výše zmíněný Jonsered 2036, podle slov prodejce je to Husqvarna s jinou barvou, co jsem se dival vychazi to modelove z 235, jen ma trochu jinak tvarovane vetraci pruduchy a jinak tvarovane madla, resp "řídítka" pardon za ten výraz nic lepšího a trefnejšího mě nenapadá. tak tedy HQ, Jonsered a Partner je jedna fabrika s tim ze treba v Kanade je pry Jonsered preferovan pred HQ a Partner je nizsi trida, kdyz sem oddelaval objimku pro držení "řídítek" na spodní strane odliku bylo vylito logo HQ :). Ted k samotnym dojmum celkem vyhoda je ze dostanete poloautomat strunu, 3 listej nuz na travu a scarlett pilu na porost. Startovat jde krásně z lehka, hlucnost mi prijde v pohode, ale i tak po cca 30 min me to prestalo bavit a vzal sem si sluchatka. S 3 listym nozem sem si vice mene poradil i s pres metr vysokymi krovinami, bez nejakeho zakuckani motoru, celkem to papa a pul litrova nadrž rychle zmizi, ale zatim je v zabehu, co je mozna kus od kusu je umisteni saci hadicky v nadrzi jeste nejaky benzin byl, musel se uz dolivat. Pozor na popaleni tlumic s katalyzatorem se opravdu dost zahriva a to same cele sasi kolem motoru, i pres vyssi vahu se mi s nim delalo fajn. PS. 1. krovinorez Jeste k tem krytum pokud vim je to stejne jako HQ tzn 1 na trojzubec a vyzinaci hlavy a druhy kovovy na pilovy kotouc (u jonseredu je soucasti baleni i ten kovovy na kotouc - tudiz mate vse co potrebujete).

tak to je snad vse... snad jsem poradil.

Preji dobry nakup!

Vita

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 101.18 (?), 9.6.2010 1:01, zobrazeno: 23684x
Nějaký dobrák si v zimě půjčil z chaty náš křovinořez a pilu. No samozřejmě nevrátil. Tak že se ohlížíme po něčem novým. Víceméně už jsme bylo rozhodli pro HQ ale teď jsem objevil tuhle Stihlku. Tak nevíme cosi vybrat. Je mi celkem jasné že chybu neuděláme ani z jedním modelem. Ale jestli vyté o nějakém argumentu proč zvolit který model tak budu rád. Mimochodem servisy ve městě mam oba asi tak stejně daleko takže není problém. Pro Stihl hovoří asi menší váha menší hlučnost a snad i spotřeba to bude vše asi tím že je poháněn čtyřdobým motor. Předem se omlouvám že znovu zaklám podobné téma ale porovnáni těchhle dvou modelu jsem nenašel. Předem děkuju za každou radu nebo jen osobní názor.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.26 (?), 9.6.2010 22:01

Dobrý den, osobně bych do čtyřtaktu nešel,  jde pomaleji do otáček a musíte jej proto držet stále pod plynem .Výroby palivové směsy se stejně neubráníte. A podle ceny na internetu vidím, že vám nevadí si připlatit. Být vámi zvážil bych volbu a podíval se na HQ 335 Rx. Má výkon již 1,6Kw, nízké vybrace, strunová hlava, trojcípý nůž, nosná vesta na obě ramena a dá se sehnat za stejnou cenu.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.18 (?), 10.6.2010 0:06
No cenově je Husqvarna 335 Rx o trochu jinde. FS 1300 je teď v akci za 12,5 s popruhem trojcípým nožem HQ 235 je za 11,5 ze strunou a nožem bez popruhu takže to vyjde asi tak nastejno. 12,5 je maximum. Jinak děkuji za názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.18 (?), 15.6.2010 1:22
Známí mi tvrdí že HQ 235 R už se nevyrábí. Je to pravda? Zatím to vypadá že FS 130 to asi vyhraje ale nemůžu nikde najit manuál v angličtině jsem našel ale CZ nemůžu najít. Ještě mi byl doporučen jonsered 2036 ale nikde jsem nenašel žádné reference a aby pravdu řekl moc u mě tahle značka důvěru nebudí. Ještě by mě zajímalo jak je to s kryty u HQ vím že je tam nějaký univerzální ale u S nevím nějakou zmínku jsem našel jisty si tím nejsem. A jakou s tím mate zkušenost jsou ty univerzální k něčemu nebo je to lepší měnit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.119 (?), 15.6.2010 19:23

Dobý den,

nedávno jsme zakoupili výše zmíněný Jonsered 2036, podle slov prodejce je to Husqvarna s jinou barvou, co jsem se dival vychazi to modelove z 235, jen ma trochu jinak tvarovane vetraci pruduchy a jinak tvarovane madla, resp "řídítka" pardon za ten výraz nic lepšího a trefnejšího mě nenapadá. tak tedy HQ, Jonsered a Partner je jedna fabrika s tim ze treba v Kanade je pry Jonsered preferovan pred HQ a Partner je nizsi trida, kdyz sem oddelaval objimku pro držení "řídítek" na spodní strane odliku bylo vylito logo HQ :). Ted k samotnym dojmum celkem vyhoda je ze dostanete poloautomat strunu, 3 listej nuz na travu a scarlett pilu na porost. Startovat jde krásně z lehka, hlucnost mi prijde v pohode, ale i tak po cca 30 min me to prestalo bavit a vzal sem si sluchatka. S 3 listym nozem sem si vice mene poradil i s pres metr vysokymi krovinami, bez nejakeho zakuckani motoru, celkem to papa a pul litrova nadrž rychle zmizi, ale zatim je v zabehu, co je mozna kus od kusu je umisteni saci hadicky v nadrzi jeste nejaky benzin byl, musel se uz dolivat. Pozor na popaleni tlumic s katalyzatorem se opravdu dost zahriva a to same cele sasi kolem motoru, i pres vyssi vahu se mi s nim delalo fajn. PS. 1. krovinorez Jeste k tem krytum pokud vim je to stejne jako HQ tzn 1 na trojzubec a vyzinaci hlavy a druhy kovovy na pilovy kotouc (u jonseredu je soucasti baleni i ten kovovy na kotouc - tudiz mate vse co potrebujete).

tak to je snad vse... snad jsem poradil.

Preji dobry nakup!

Vita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.44 (?), 15.6.2010 21:19
Jen předám převzatý článek z jiného fora, neručím za pravdivost----Ja jsem si poridil loni stroj marunaka s motorem kawasaki, taky jede dobre, ale je evidentne slabsi nez ten oleo-mac prestoze papirove by mel mit vykon shodny. Ten pouzivam na sekani pruhu pod elektrickymi ohradniky pro kone a na nejake kousky v zahrade kam nezajede travni sekacka. Kdybych kupoval dnes, tak urcite silnejsi, ale dokud jede tak nebudu dal investovat. S tou Marunou musim v huste a vysoke trave tak nejak postupne, ale rad bych stroj kterej se nepta a muzu valit dopredu.tStihl dělá i v profi řadě 4T - FS 310. Pokud si dáš práci a porovnáš to trochu, zjistíš, že začal s výměnou modelů od hobby a farmářské řady. Důvod je nasnadě - emisní limity EU. U malých motorů jsou přísnější a proto se asi začalo s nimi. U větších obsahů je to asi zatím netlačí ale určitě na to časem dojde. Buď to bude 4-MIX nebo 2-MIX jako u pil. A jak na tom jsou? U nás s nimi dělají údržby obcí, komunál, RGW, VaK, EON a pár známých co udržuje větší plochy a zatím si všichni chválí. Myslím, že tihle lidi by měli používat profíky ale většinou je to při pořizování o ceně a proto končí u těchto farmářů. Lidi co už měli před tím 2T stroje si pochvalují hlavně krouťák - berou prý krásně "od spodu" a nemusí se tak vytáčet a hodně je prý i poznat menší spotřeba. Zrovna teď nedávno se sázeli chlapi v hospodě, jak komu dlouho vydrží jet křoviňák na jednu nádrž. Nejhůř dopadla Marunaka. Zhruba stejně dlouho jely FS 130 a Oleo-mac 746.Chlapi se málem porvali, že to není možné. Nakonec měřili obsah nádrží. FS 130 měla nádrž na 5,5 dcl a ten Oleo-mac 1,2 litru! měřeno před hospodou do cejchovaných sklenic takže brát s rezervou ale přesto tam je velký rozdíl. Jinak na Husqvarnu u nás nenarazíš, křoviňáky od ní tu nejsou moc oblíbené a Dolmary jsou tu dva ale oba visí v garážích a nikdo s nimi nechce dělat. Věčně se na nich něco sypalo a chlapi si nevydělali pomalu ani na opravy. Sypaly se na nich převodovky, praskaly nádrže a věčně byly chycené na pístu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.101 (?), 15.6.2010 22:11
S tou pravdivostí je to všelijaké. Názor z nějakého fóra vytržený z kontextu je pro mě nepoužitelný. Ale s nízkou spotřebou u 4 Mixu souhlasím. Uvedené závady- souběh- na křovinořezech Dolmar jsou pro mě nepochopitelné, neboť skuteční znalci této techniky zejména profi modely považují za to nejlepší, co se vyrábí. Právě naopak vím o profi uživatelích, skupinách a přechodu od jiných značek k Dolmaru, z důvodu ekonomického a spolehlivého provozu. Zase na druhou stranu jsem viděl přístup- opatrně, to je Stihl, stál pěkný prachy a Dolmara hodili na korbu dodávky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.18 (?), 16.6.2010 1:05
Pánové děkuji za reakce. Co se kolem nákupu křovinořezu začalo dít mě pěkně znechutilo už jsem v minulem příspěvku nastínil že asi padne volba na Stihl teď vám asi nastíním proč. Náš rodiny známí dost často nakupuje u zdejšího prodejce značek Jonsered a Husqvarna a údajně sním má dobré vztahy a že je ochotný nám domluvit i nějakou slevu nebo poradit co a jak vybrat. Začaly jsem vybírat jaký že asi model by nám vyhovoval a padla volba na HQ 235. Chtěli jsme kontaktovat onoho známého ale ten nás předběhl a donesl nám nabídku na HQ 323R za na první pohled slušnou cenu téměř z kompletní výbavou. Nic měně jsem zjistil že cena je vice měně internetová ale říkám si aspoň něco. Ale na první pohled mi bylo jasné že tento stroj je pro nás slabý navíc jsem zde na fórů zjistil ze trpí nějakou výrobní vadou. Pomalu mě začala opouštět výra že ty oné rady asi nebudou moc odborné ale svitla mi najede ze když už máme vice měně vybráno že bude aspoň o něco lepší cena. Tak jsem se mu zmínily že bychom raději chtěly model 235 jestli by nebyla nějaké lepší cena na tenhle model.Známý to konzultoval s prodejcem a obratem volal že tento model je muzejní typ a že se už nevyrábí a že na prodejně o podobném výkonu má jen jonsered 2036. Já o jonseredu moc neuvažoval tahle značka u mě nebudu moc důvěru ani nevím proč asi tím že se spoji s jinou značkou a pak její výrobky vydává za své. Ale otec trval na tom že mu mam najit jak to vypadá a co a jak. Při hledáni jsem si vším že se dost podoba našemu vybranému modelu ale nějak jsem tomu nevěnoval pozornost otci už jsem naznačil že bych šel raději do FS130 než do jonseredu. Dnes se mi to nějak srovnalo v palici že ta podoba asi nebude náhoda a modely porovnal no jasně 2036 je převlečena HQ 235 a tady jsem se ještě ujistil. No to mě naštvalo tak prodejce řekne 235 je muzejní typ a obratem nabídne to samé v bledě modrém. Nevím o co mu jde jestli dělat se zákazníku blbce nebo jen se něčeho zbavit nevím ale u mě ztratil absolutně důvěru vím modely ani výrobce za tohle nemůže ale kdybych si je stejně koupil tak bych to musel servisovat u něj a to bych asi přes srdce nepřenesl takže půjdeme ke konkurenci sice nevěřím že by byly snad o něco lepší ale tu mam jasno a připadal bych si jako blbec kdybych i přesto u něj nakupoval. Do konce týdne bychom chtěli mít nakoupeno tak dam vědět jak to nakonec vše dopadlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.2 (?), 17.6.2010 16:30

len pre vysvetlenie jonsered a hsq sa spojili po tom čo ich odkúpil elektrolux ričom vo výrobe motorových píl a krovinorezou je staršou značkou jonsered. Dnes majú už zhodné motory a vo švedsku je preferovaná značka Jonsered i ked u nás sa to nezdá. ale ja by som si aj tak vybral stihl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.18 (?), 24.6.2010 9:36
Tak slíbil jsem že dám vědět jak jsme dopadly. Předem se chci omluvit za chybném údaje o ceně FS 130 stoji víc než jsem uvedl. Ale stejně jsme ho nakonec koupily. A myslím že jsme vybrali skvěle pracoval jsem sním téměř celý den a bez věší únavy jen mě trochu bolely ruce což je pochopitelné. A není vůbec pravda že se FS 130 musí držet v otáčkách sekl jsem dost hustý porost a v otáčkách jsem jej držet nemusel. Takže parádní stroj mužů jen doporučit. Na chatě už ho nenecháváme vleze se parádně i do feliny takže ho teď budeme převážet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika