Stihl a internet



host - 105.201 (?)
22.10.2007 1:21

Kupoval jsem STIHL na netu, jednalo se o pilu, ale je to 2 roky. Tu placenou reklamu jsem četl, skoro tomu začínám věřit, neboť vše co je úspěšné, tak se kopíruje. Vloni běžel dokument o minibajkách od Blaty, českého výrobce, kopie už dělají na dálném východě, protože byl úspěšný, tak plagiáty z toho těží, to samé fernet citrus, který musel vydal prohlášení, v čem se pozná originál. Ale to nemusíme chodit daleko, HONDA měla ten samý problém s motory, aniž by prodala licenci, tak kopie motorů honda se prodávali v jiných značkách i s tím honda nápisem, a taky psala prohlášení, že se nejedná o jejich motory, dnes to řeší glejtem originality původu HONDA. Uvidíme, kdo přijde na tuto diskusi s plagiátem. Např, HQ už kopie má u velkých pil, koupil ji kamarád mého spolupracovníka od nějakých překupníků, údajně z Polska. Koupil to ikdyž poznal, že to není orig., neboť dělal s HQ v lese. Ta cena rozhodla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 20.10.2007 8:53, zobrazeno: 8212x
V dnešních novinách jsem četl varování před imitacemi výrobků firmy Stihl. Rovněž je psáno, že pravé stroje prodávají jen autorizovaní prodejci a všechny internetové obchody jsou podezřelé z prodeje napodobenin a z hlediska výrobce nelegální. Víte o tom někdo něco bližšího?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.10.2007 11:22

Pokud je zpráva v novinách pravdivá, tak by se tomu dalo předejít tím, že místo přes internet bych objednávala přes zelenou linku, která je podle mne nejspolehlivější. Ale je tu otázka, zda lze věřit novinám? Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 20.10.2007 11:44
Podepsán je Andreas Stihl s.r.o. s odkazem na www stihl.cz a telefonní linku. Tak to tak nejspíš bude. Leda by to byla rafinovaná reklama
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.10.2007 12:05
Já to vidím jako velice šikovně a hlavně levně udělanou reklamu.  Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.9 (?), 20.10.2007 12:09
Přece jenom se jedná o stroje s motorem a pokud je objednáte přes internet, budete stejně navštěvovat nejbližšího prodejce v kamenném obchodě. Proto bych raději volil koupi u autorizovaného prodejce, který zároveň poskytuje také servis.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 20.10.2007 12:42

Tak já se od internetového prodejce nakupovat nebojím, ale nejdříve si o každém i-netovém obchodě zjistím jaké má jednání, jestli je vůbec zaregistrovaný a má povolení podnikat. Když by se stalo že mi prodá nějakou "kopii" tak reklamace je pak normálně řešitelná. Dokonce jsem při jednom odstopení od smlouvy /za důvodu špatné konstrukce kolečkových bruslí/ vyhádal proplacení všech nákladů a poštovného...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 20.10.2007 13:25
Ano, pěkný úspěch, neboť zákazník většinou při problému musí po nákupu bojovat. Právě vytrvalost a někdy i ta správná drzost vede k úspěchu. Ovšem je otázka, jestli podtrženo sečteno si nakonec neřekneme, nešlo se tomu vyhnout, stálo to za to. Proto je prevence podle mě lepší varianta, tou prevencí mám na mysli - nákup si v klidu rozmyslet, ověřit si o koho kupuji - nejen jednání je důležité, neboť ve chvíli před nákupem je obyčejně jiné, než po nákupu, reference známých - spokojených zákazníků. Na internetu je to souboj a hra s cenami - ve vyhledávači se zobrazí x prodejců a pak už se výběr zúží na nejnižší cenu daného výrobku - to je klasika, ale neměla by mít navrch před rozumným uvažováním. Ne vždy nejlevnější, znamená spokojenost a zajištěný dlouhodobý provoz a servis stroje. Zkušený obchodník ví, jak na to. Nabídne nějakou výhodu, pomoc při řešení problému i po záruce - např. se slevou na práci, nebo výhodnou roční prohlídku stroje. Tomuto nemůže konkurovat  pouze internetový prodejce, protože kdo za ním pojede, nebo bude posílat přístroj  - navíc on sám servis nemá a taky to většinou ani neumí - spoléhá na jiné - což je čas, starosti, navíc to nemám rychle a pod. Proto má druhá strana - internet  zase trumf v nízké ceně - u elektroniky a dalšího zboží nevidím až takový problém, ale z vlastní zkušenosti bych motorový přístroj takto koupit pořádně zvážil - co získám a mohu ztratit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 20.10.2007 13:53
Je pravda že jsem se párkrát "spálil", ale jinak mám zkušenosti vesměs dobré. Preferuji nejdříve si výrobek osahat "naživo" a teprve potom kupovat. Také přemýšlím o nákupu pily - mám Partner 351 a za dvanáct let  toho má chudinka už dost... Pro mne bude rozhodující, jestli dostanu v kamenném obchodě nějakou slevu /myslím přímo z ceny/ protože za tu dobu co pilu mám byla v servisu pouze dvakrát - zbytek jsem dělal doma... Samozřejmě záleží na tom jaké má kdo možnosti a chuť...
Přeji dost šťastných nákupů jak na "netu" tak v "kamenném"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.201 (?), 22.10.2007 1:21

Kupoval jsem STIHL na netu, jednalo se o pilu, ale je to 2 roky. Tu placenou reklamu jsem četl, skoro tomu začínám věřit, neboť vše co je úspěšné, tak se kopíruje. Vloni běžel dokument o minibajkách od Blaty, českého výrobce, kopie už dělají na dálném východě, protože byl úspěšný, tak plagiáty z toho těží, to samé fernet citrus, který musel vydal prohlášení, v čem se pozná originál. Ale to nemusíme chodit daleko, HONDA měla ten samý problém s motory, aniž by prodala licenci, tak kopie motorů honda se prodávali v jiných značkách i s tím honda nápisem, a taky psala prohlášení, že se nejedná o jejich motory, dnes to řeší glejtem originality původu HONDA. Uvidíme, kdo přijde na tuto diskusi s plagiátem. Např, HQ už kopie má u velkých pil, koupil ji kamarád mého spolupracovníka od nějakých překupníků, údajně z Polska. Koupil to ikdyž poznal, že to není orig., neboť dělal s HQ v lese. Ta cena rozhodla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.186 (?), 22.10.2007 17:19

Inzerát je samozřejmě pravý a je reakcí na stále častěji se objevující plagiáty značkových pil z itálie a zejména číny. Toto zboží se často prodává po hospodách, na parkovištích před supermarkety a pod., ale i po internetu.

Protože plagiáty poškozují podejdejce značkových výrobků i značku, tito se přirozeně brání. Jen se divím hlouposti lidí kteří se nechají takto nachytat. Je mi jich částečně líto, ale každý svého štěstí strůjcem. Pokud někdo kupuje takto "pokoutně" cokoliv, bez originálních dokladů jako je originální zár. list (o účtence nemluvě) a za zlomek obvyklé ceny, musí počítat s tím , že bude pravděpodobně napálen... A že jsem už potkal takových nešťastníků dost... někdy pila běžela ale často jen pár minut... Autorizovaný prodejce reklamaci samozřejmě oprávněně odmítne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika