Stiga Turbo 53 Honda GCV190 - ustřihnuté kolíky na noži



host - 160.18 (?)
5.5.2011 13:27

už jsem sekl 4x a zatím drží. ale neseče pole, krtince a větve. Až jednou příjde na věc budu rád za zničenou blbost za 3 stovky než zničený motor.

ale zatím nejlepší sekačka co jsem měl v ruce

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 224.38 (?), 2.5.2011 22:16, zobrazeno: 11281x

Zdravim vsechny, neresil nekdo ustrihnute ochranne koliky na nozi? Nova sekacka, koupena minuly tyden. Dve hodiny sekani, rovna plocha, zadne krtince, nic a najednou protaceni noze. Zrejme spatne utazeny nuz. Kdyz jsem se podival zespodu, nuz byl uvolneny a oba koliky z sede litiny ustrihnute. Na nozi ani pamatky po nejake zaseku.

Reklamoval nekdo? Uzna to vubec nejaky servis? Podle me prvni co uslysim bude, ze je to chyba uzivatele.

Diky

Ondra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.107 (?), 2.5.2011 22:21

Jak dopadne reklamace netuším. Každopádně je to asi chyba předprodejního servisu. Nic méně doporučuji zakoupit unašeč nový a neřešit to šroubky. I kvůli další záruce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.38 (?), 2.5.2011 22:26

hmm, tak nejak jsem tusil, ze to bude spise na novy unasec. Na sroubky jsem ani nemyslel. Ikdyby byly z mosazi, stejne bych mel obavu, at diky amaterske oprave nedojde pri zaseku k otoceni klikovky.

Nicmene ta seda litina nebo co to je me trochu desi. Ma to tak hrube zrno, ze mi to prijde skoro jako keramika. Samozrejme nei, ale prestal jsem verit, ze je to kvalitni dil.

kazdopadne diky za nazor.

Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.12 (?), 3.5.2011 6:30
Buďte rád, že je to unašeč -pouze. Vidím chybu i v obsluze, pokud to bylo nedotaženým nožem, tak jste to musel poznat! A to kontrolou před prvním použitím sekačky, nebo v průběhu sečení 2hod?? Někteří prodejci dodávají sekačky bez oleje v motoru, to je zase na obsluze, aby provedla kontrolu stavu - doplnění. Ustřižení kolíků nemusí provázet rána, že sekačka nadskočí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.44 (?), 5.5.2011 11:05

Ahoj,
stejna sekacka, stejny problem.

Vyresil jsem koupi noveho unasece za cca 270Kc. O vikendu vymenim a uvidime.
Popravde me to trosku zarazilo, bylo to take po cca 1hod. Par krtincu jsem prejel.
Vychzim z cca 10 lete zkusenosti se starickou husqvarnou. U te se za tech 10 let jen rozlomil plast, to jsem poresil vystuhou a plechem.
Ma zaber 43 a uz neco odslouzeno, proto jsem poridil stigu, GCV 190.

Co jsem cetl, tak hrozi ze se muze ohnout klikovka, nebo pootocit ci co. No zaruka je, tak uvidim jak se bude chovat.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.113 (?), 5.5.2011 11:09
Záruka neplatí na rovnání pozemku nožem!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.141 (?), 5.5.2011 12:47

Taky mam Stigu a stejný problém. Nebylo to nedotažením ale nějakej ten krtinec a sem tam větev. Kolíky tam nemám už jednu sezonu. Seka skvele i bez nich a nuz se nepovoluje. Třeba dělám chybu ale je mi jasný že nový unašeč by za týden skončil stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.18 (?), 5.5.2011 13:27

už jsem sekl 4x a zatím drží. ale neseče pole, krtince a větve. Až jednou příjde na věc budu rád za zničenou blbost za 3 stovky než zničený motor.

ale zatím nejlepší sekačka co jsem měl v ruce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.194 (?), 20.7.2011 14:55

Přidám čerstvou zkušenost. Stigu turbo 53 s Hondou mám 4 roky. Po prvním roce se mi také střihly kolíky na unášeči. Protože jsou některé sekačky bez kolíků, tak jsem to neřešil a další 3 roky sekal cca 2000 m2. Do minulého týdne, kdy mi ve vlhké trávě zůstal nůž ležet na trávníku a já zjistil, že upevňovací šroub je utržený. On jej totiž protáčející nůž utahoval tak dlouho až došlo k utržení šroubu. Hodně jsem si oddechl, že jsem šroub dostal ven bez odvrtávání a pospíchal jsem pro nový unášeč. ZJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika