Sněhová fréza Husqvarna



host - 106.20 (?)
3.2.2010 15:19

Udělal jsem to taky tak, šestkou. Nepřekáží, profil je zanedbatelný, navíc je to nad běžnou výškou sněhu a mimo trajektorii šneku. Potvrzuju, že fréza je o dost tišší, přece jen jde o dost velký neztužený kus plechu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 239.112 (?), 16.12.2009 16:20

Sníh je dnes nejistá komponenta a proto normálně uvažující člověk s běžnými příjmy si nekoupí frézu za 40.000 Kč. Mám 2 roky VeGA 551. Minulý rok jsem ji dost často používal - byl sníh, ke konci zimy jsem s ní odstraňoval i mokrý sníh. Bez problémů funguje. Komín se neucpává.Sníh odhazuje dostatečně daleko.Střižné šrouby mám stále původní. Motor ZongShen má po záběhu přijatelnou spotřebu.Jen se svíčkou byl po 1. roce problém, vytažená z válce dávala sice jiskru, ale motor nešel nastartovat. Dal jsem tam ekvivalent (levnější než orginál) podle servisu a s tou to jede OK. Firma z Číny, která vyrábí VeGA se specializuje pouze na sněhové frézy. Dělá i luxusnější frézy. Kdyby na bedně nebylo napsáno China, tak na provedení stroje bych to ani nepoznal. A těch cca 26.000 Kč oproti Husqvarně mi zůstalo v kapse.Ještě jsem k ní tenkrát dostal náhradní klínové řemeny, variátorovou gumu, 6 kusů střižných šroubů. Podobné sněhové frézy prodávají i v OBI či Polsku, ale s dílenským zpracováním VeGA se nedají srovnávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 17.12.2009 6:52

my máme Jonsereda ST2106 a jsme zatím spokojení. Co jsem se koukal v obchodech, je to podobné, jako ta čína. Ze začátku mi připadalo světlo na takovým stroju zbytečné, ale v zimě je brzo tma a světlo se hodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.2 (?), 11.2.2010 16:16

Yard man 6170 budu kupovat, ale nikde jsem na nic špatného neslyšel, jen samou chválu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.107 (?), 23.7.2014 19:01

A jaké máte zkušenosti s levnějšími frézami této značky. Nemohu si dovolit třeba za 40 tisíc, spíše nějakou za cca 15 tisíc. Třeba jednostupňovou sněhovou frézu Husqvarna ST 121E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.155 (?), 20.12.2009 15:15

Tak 1130 STE mám a převážně jsem spokojený - výkonově i výbavou je fréza super, dobře se ovládá a u konstrukce někdo přemýšlel. Co mi na ní vadí - od maličkostí po větší problémy:

  • světlo je stíněné komínkem v poloze doprava - tedy furt :-)
  • vyhřívání madel bych oželel výměnou za druhý refelktor
  • měkký bunker - občas vypadne šnek z ložiska (deset minut práce, dva šrouby)
  • a to podstatné - včera se mi ustřihlo péro na hnané řemenici frézového dílu, ráno volám servis a ještě poreferuju

Jinak je ale fréza dělníček, provozovaná v Krkonoších na Benecku a spokojenost veliká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.20 (?), 11.1.2010 7:20

Tak ještě k HQ1130 a ustřiženému peru řemenice - servis zatím náhradní řemenici nebyl schopný dodat, takže jsem do řemenice vystrouhnul normalizovasnou drážku pro pero 5x5, po chvíli hledání na webu našel dodavatele UNC šroubů 5/16" -3/4 a frézu jsem si dal dokupy samodomo. Zrovna jsem při té příležitosti stáhnul zepředu bunker závitovou tyčí 8 mm a křídlovými maticemi přes gumové podložky - použít se dá jedna z děr pro závějové lišty a je to znát, fréza o hodně ztichla.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 180.2 (?), 2.2.2010 19:18

"při té příležitosti stáhnul zepředu bunker závitovou tyčí 8 mm a křídlovými maticemi přes gumové podložky" podobné řešení mě taky napadlo, ale nepřekáží ta závitová tyč hrnoucímu se sněhu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.20 (?), 3.2.2010 15:19

Udělal jsem to taky tak, šestkou. Nepřekáží, profil je zanedbatelný, navíc je to nad běžnou výškou sněhu a mimo trajektorii šneku. Potvrzuju, že fréza je o dost tišší, přece jen jde o dost velký neztužený kus plechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.155 (?), 20.12.2009 15:40

Pokud se někomu bude hodit katalog náhradních dílů:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 10.1.2010 20:42

nechci nikomu nic nutit a dělat reklamu, mám frézu z aukra a 4 roky fachčí jak profík a má parametry v té době---.-30.tis a já ji koupil za13

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika