Sněhová fréza Husqvarna



gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?)
17.12.2009 6:52

my máme Jonsereda ST2106 a jsme zatím spokojení. Co jsem se koukal v obchodech, je to podobné, jako ta čína. Ze začátku mi připadalo světlo na takovým stroju zbytečné, ale v zimě je brzo tma a světlo se hodí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 239.112 (?), 16.12.2009 16:20

Sníh je dnes nejistá komponenta a proto normálně uvažující člověk s běžnými příjmy si nekoupí frézu za 40.000 Kč. Mám 2 roky VeGA 551. Minulý rok jsem ji dost často používal - byl sníh, ke konci zimy jsem s ní odstraňoval i mokrý sníh. Bez problémů funguje. Komín se neucpává.Sníh odhazuje dostatečně daleko.Střižné šrouby mám stále původní. Motor ZongShen má po záběhu přijatelnou spotřebu.Jen se svíčkou byl po 1. roce problém, vytažená z válce dávala sice jiskru, ale motor nešel nastartovat. Dal jsem tam ekvivalent (levnější než orginál) podle servisu a s tou to jede OK. Firma z Číny, která vyrábí VeGA se specializuje pouze na sněhové frézy. Dělá i luxusnější frézy. Kdyby na bedně nebylo napsáno China, tak na provedení stroje bych to ani nepoznal. A těch cca 26.000 Kč oproti Husqvarně mi zůstalo v kapse.Ještě jsem k ní tenkrát dostal náhradní klínové řemeny, variátorovou gumu, 6 kusů střižných šroubů. Podobné sněhové frézy prodávají i v OBI či Polsku, ale s dílenským zpracováním VeGA se nedají srovnávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 17.12.2009 6:52

my máme Jonsereda ST2106 a jsme zatím spokojení. Co jsem se koukal v obchodech, je to podobné, jako ta čína. Ze začátku mi připadalo světlo na takovým stroju zbytečné, ale v zimě je brzo tma a světlo se hodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.2 (?), 11.2.2010 16:16

Yard man 6170 budu kupovat, ale nikde jsem na nic špatného neslyšel, jen samou chválu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.107 (?), 23.7.2014 19:01

A jaké máte zkušenosti s levnějšími frézami této značky. Nemohu si dovolit třeba za 40 tisíc, spíše nějakou za cca 15 tisíc. Třeba jednostupňovou sněhovou frézu Husqvarna ST 121E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.155 (?), 20.12.2009 15:15

Tak 1130 STE mám a převážně jsem spokojený - výkonově i výbavou je fréza super, dobře se ovládá a u konstrukce někdo přemýšlel. Co mi na ní vadí - od maličkostí po větší problémy:

  • světlo je stíněné komínkem v poloze doprava - tedy furt :-)
  • vyhřívání madel bych oželel výměnou za druhý refelktor
  • měkký bunker - občas vypadne šnek z ložiska (deset minut práce, dva šrouby)
  • a to podstatné - včera se mi ustřihlo péro na hnané řemenici frézového dílu, ráno volám servis a ještě poreferuju

Jinak je ale fréza dělníček, provozovaná v Krkonoších na Benecku a spokojenost veliká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.20 (?), 11.1.2010 7:20

Tak ještě k HQ1130 a ustřiženému peru řemenice - servis zatím náhradní řemenici nebyl schopný dodat, takže jsem do řemenice vystrouhnul normalizovasnou drážku pro pero 5x5, po chvíli hledání na webu našel dodavatele UNC šroubů 5/16" -3/4 a frézu jsem si dal dokupy samodomo. Zrovna jsem při té příležitosti stáhnul zepředu bunker závitovou tyčí 8 mm a křídlovými maticemi přes gumové podložky - použít se dá jedna z děr pro závějové lišty a je to znát, fréza o hodně ztichla.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 180.2 (?), 2.2.2010 19:18

"při té příležitosti stáhnul zepředu bunker závitovou tyčí 8 mm a křídlovými maticemi přes gumové podložky" podobné řešení mě taky napadlo, ale nepřekáží ta závitová tyč hrnoucímu se sněhu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.20 (?), 3.2.2010 15:19

Udělal jsem to taky tak, šestkou. Nepřekáží, profil je zanedbatelný, navíc je to nad běžnou výškou sněhu a mimo trajektorii šneku. Potvrzuju, že fréza je o dost tišší, přece jen jde o dost velký neztužený kus plechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.155 (?), 20.12.2009 15:40

Pokud se někomu bude hodit katalog náhradních dílů:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 10.1.2010 20:42

nechci nikomu nic nutit a dělat reklamu, mám frézu z aukra a 4 roky fachčí jak profík a má parametry v té době---.-30.tis a já ji koupil za13

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika