Sekačky Alko Comfort 520 - jaký motor



host - 11.99 (?)
6.8.2007 15:04
V tom případě výměna papírového filtru je otázka dvou minut, než se prát s molitanem a domů vám filtr může přijít třeba poštou. Nechci, aby z předchozího příspěvku vyznělo, že pravidelná údržba je něco složitého a já jsem ten odborník co to umí.Není to nic složitého jen je potřeba donutit se aby se to vůbec provedlo a správně provedlo a neodkládalo se na pak, protože pak už motor nevrčí, nebo vrčí nějak divně, kouří u prostřed sezony a ony úkony i s nákupem dílů se stejně provedou. No a ti co si netroufnou by měli jít do servisu. Tady stále věřím, že těch poctivích a šikovných mechaniků je víc, než těch druhých.Zákazníka získáváte leta, ale přijít o něho můžete během jedné sezony.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 11.99 (?), 6.8.2007 15:04
V tom případě výměna papírového filtru je otázka dvou minut, než se prát s molitanem a domů vám filtr může přijít třeba poštou. Nechci, aby z předchozího příspěvku vyznělo, že pravidelná údržba je něco složitého a já jsem ten odborník co to umí.Není to nic složitého jen je potřeba donutit se aby se to vůbec provedlo a správně provedlo a neodkládalo se na pak, protože pak už motor nevrčí, nebo vrčí nějak divně, kouří u prostřed sezony a ony úkony i s nákupem dílů se stejně provedou. No a ti co si netroufnou by měli jít do servisu. Tady stále věřím, že těch poctivích a šikovných mechaniků je víc, než těch druhých.Zákazníka získáváte leta, ale přijít o něho můžete během jedné sezony.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.8.2007 15:26

To můžete napsat Vy, který máte, jak vidno, ke strojům vztah. Já jsem barbar, sekačka mě začne zajímat až mi překáží tráva a po vypnutí na ni zapomínám. Vím, nezaslouží si to.
   Nechat si poslat vložku poštou znamená (nejste-li důchodce s volnem od rána) cestovat na poštu a prosedět část odpoledne  s užmoulaným číslem. Za tu dobu bych proklel vzduchový filtr i pana Hondu. Samozřejmě přeháním.
   Moderní motory jsou pro fajnšmekry. Pro mě je to házení perel sviním.
Jinými slovy jsem chtěl napsat, že s Vámi doslova souhlasím a polepším se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.8.2007 15:07

Ad J.S.
Nevím, jestli má smysl rozebírat, jak moc přiléhavá je která metafora.
Každý chlap, čím je techničtěji zaměřený, se obecně na  stroje  dívá přes motor. Na autě jej zajímá především kubatura, počet válců, výkon agregátu, zrychlení z nuly na sto, krouťák. Ženy, zejména ty světlovlasé, zase preferují barvu metalízy, jestli potahy ladí s šatníkem a rtěnkou, má-li sluneční clona zrcátko a jak jdou otevřít dveře. Se zahradními stroji je to podobné. Možná jsem trochu sekačková blondýna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 6.8.2007 16:43
Tato diskuze není jen nás dvou, takže jsem vždy sledoval, aby to mělo pozitivní přínos i pro ty, kteří chtějí víc. Jestli jste v pozici, jak jste sám uvedl - pouze obslužné, tudíž Vás rozdíly zajímají spíše pro to, že si myslíte, že jsou vykonstruované a tedy asi nejsou v praxi - viz srovnání Ferari, tak vlastně nevím proč jste si kupoval sekačku s Honda motorem. Jistě i B+S umí točit nožem a trávě je to určitě jedno. Ale to jen tak. Hlavní co jsem chtěl uvést jsem uvedl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.250 (?), 6.8.2007 17:37
Omlouvám se,že jsem zavinil tuto polemiku. Argument mého automechanika je ten, že vodítka dříků ventilů u Hondy jsou z ocelolitiny, kdežto u BS z nějaké umělé hmoty obsahující teflon (tetrafluoretylentereftalát), kteráž se poměrně brzy "vyklochtá" a způsobí nepřesné vedení ventilů a jejich spálení. Jinak je celkem zajímavé, že se tu přou zrovna dva lidé (MV a JS), z jejichž příspěvků si po studiu fóra nejvíc odnáším. Takže, oběma pánům přeji hodně úspěchů v jejich záslužné činnosti, při předávání zkušeností nám, méně znalým.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.8.2007 18:11
Koupil jsem podle rady odborníka, to je jasné.
   Vůbec si nemyslím, že rozdíly jsou vykonstruované, jenom jsem si nebyl jist, jestli právě travní sekačka je stroj, který je rozpozná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 6.8.2007 20:49
Možná takto nerozumím Vašim výrazům, nebo je používáte, aby to tak vyznělo. Já bych čekal, že uvedete, že jestli  jiný motor  pozná obsluha - to podle rychlosti práce, komfortu, výkonu atd. - výraz jestli jiný motor pozná sekačka - ta je pokud vím neživotná, tudíž nevím. Ale v každém případě se mi na Vás líbí, a to již dříve, že si na nic nehrajete a uvedl jste, že např. motorům tak nerozumíte. Já zase nerozumím, ani se tolik nezajímám o zahradu a problematiku ve které vynikáte Vy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.8.2007 21:14
Musím Vám poděkovat za trpělivě předkládané věcné argumenty. Skutečně jsem se dozvěděl řadu nových informací.
   Současně se omlouvám za metafory, podobenství a personifikace, které do technické diskuze nepatří, ale zas ji možná trochu oživí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 6.8.2007 21:24

Jsem rád, že to nebylo jen klábosení :)) , a také děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.250 (?), 6.8.2007 21:30
No tak to prr, žádné usmiřování, z vašich protichůdných názorů si leckdy může nezávislý pozorovatel odnést hoooodně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika