Sekačka zhasla a nejde nastartovat



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?)
9.6.2011 15:04

Pokud zakuckala před zhasnutím- spíše bych šel po benzínu.Pokud by něco bylo v elektrice- bylo by to spíše najednou konec. Jako první bych zkusil dát plný plyn a protočit. Nedal jste po dolití benzínu sytič? Tak by jste teplý motor "ulil". Jako druhé bych koknul na svíčku- pokud je mokrá- osušit a zkusit znovu- pozor na jemné dotažení svíčky, ať nestrhnete závit. Když bude svíčka venku - zkuste se přesvědčit zda háže jiskru- ukostřit na kovový díl motoru a protočit starováním. Byl dolitý benzín čerstvý??- nepoužil jste starší benzín. Mne to takto vypeklo a když jsem vyndal mokrou svíčku- nepodařilo se mi jí zapálit - pozor na popálení. Pak by to chtělo vypustit tento starý benzín a k pumpě pro čerstvý.
Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 81.100 (?), 9.6.2011 13:08, zobrazeno: 28597x

Ahoj,

můžete mi taky poradit prosím? Mám sekačku Oleo Mac MAX 53 VBD, celou dobu krásně funguje. Dnes jsem dělal i za deště a sekal čerstvě zmoklou trávu (ne velikou). Asi dvě hodiny jsem jel normálně, pak cca 4 vynechala a zhasla. Myslel jsem si, že došel benzín. Po té době už by to tomu mohlo odpovídat. Nalil jsem tedy a zkoušel nastartovat a nic. Tahám... zkouším to stále dokola ale sekačka se ani nesnaží nastatovat... prostě nechytne. Kde můžu hledat problém??

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?), 9.6.2011 15:04

Pokud zakuckala před zhasnutím- spíše bych šel po benzínu.Pokud by něco bylo v elektrice- bylo by to spíše najednou konec. Jako první bych zkusil dát plný plyn a protočit. Nedal jste po dolití benzínu sytič? Tak by jste teplý motor "ulil". Jako druhé bych koknul na svíčku- pokud je mokrá- osušit a zkusit znovu- pozor na jemné dotažení svíčky, ať nestrhnete závit. Když bude svíčka venku - zkuste se přesvědčit zda háže jiskru- ukostřit na kovový díl motoru a protočit starováním. Byl dolitý benzín čerstvý??- nepoužil jste starší benzín. Mne to takto vypeklo a když jsem vyndal mokrou svíčku- nepodařilo se mi jí zapálit - pozor na popálení. Pak by to chtělo vypustit tento starý benzín a k pumpě pro čerstvý.
Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.189 (?), 9.6.2011 16:43

Děkuji Vám za Vaší rychlou reakci. Sytič má tenhle stroj automatický, nemusím tedy před prvním startem pumpovat. Benzín je čerstvý, dělám s ní v mateřské škole a je v provozu skoro každý den. Nikdy jsem se však s takovým problémem nesetkal. Ke svíčce se mi včera nepodařilo dostat, chyběl mi ten správný klíč. Dnes odpoledne se zkusím na tu svíčku zaměřit dle Vaších instrukcí a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.11 (?), 12.6.2011 9:57

Zkuste vypojit odrušení svíčky- vyškubnout kabeltotku a napojit kabel napřímo na svíčku- občas to zlobí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.38 (?), 19.6.2011 9:03

Tak jak? Sekačka už běhá? Co to nakonec bylo?
Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.150 (?), 23.6.2011 15:20

No mě by to taky zajímalo, protože mám na chlup stejný problém u křoviňáku Oleo Mac... Svíčku jsem měl vyndanou - jiskru hází, když jsem ji vyndal byla mokrá, tak jsem ji osušil, parkrát jsem bez ní motor protočil, svíčku našrouboval zpátky a nic, ani beblafne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 24.6.2011 7:37

Zdravím, jak byl zabarven konec svíčky po prvním vyjmutí. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.150 (?), 24.6.2011 12:03

Svíčka byla na povrchu černá, takže určitě spalování nic moc - po důkladnějším očištění potom světle hnědá. Včera jsem palivové ústrojí rozebral a vyčistil a dneska se stavím u pumpy pro čerstvý benzín...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.150 (?), 27.6.2011 15:53

Vyčištěna palivová soustava + čerstvý benzín a křoviňák jede...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika