sekačka Toro 55 cm s mulčováním a její ucpávání



host - 217.51 (?)
26.6.2012 23:30
Nejak nechapu podstatu problemu. nesbirejte travu, ale mulcujte. v tom je hlavni sila teto sekacky. kdyz vymulcuju, neni tam videt vubec nic. nikdy jsem sberny kos nepouzil. taky k cemu?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 23.50 (?), 3.5.2011 13:46

Já mysláím, že i v té Emerice by to bylo stejné, ale pomoh jsem si jinak. Samozřejmě, že něčím proti našim i americkým bezpečnostním předpisům, ale už to používám druhý rok a bez problémů. Aby se boční výstup neucpával mokrou nebo vyšší trávou, tak jsem místo koše použil silnější drát, který vložím do výřezů kam se dává koš a víko který uzavírá zadní otvor se o něj opře. Tím pádem zůstane otevřený boční i zadní otvor a můžu sekat trávu vysokou třeba 30 cm a nic se neucpe. Tráva vylétá bokem i zadem. Samozřejmě, že to chce mít holínky, nebo minimálně dlouhé kalhoty, protože jste pak od trávy špinavý a hlavně se k otvoru neohýbat, protože přeci jenom nějaká tbvrdší drobnodt (kamínek, větvička) vyletí. A ještě ke sběru do koše. Když je tráva suchá napěchuju koš bez problémů až po okraj, že ho manželka skoro neunese. Když je mokřejší, tak sotva do poloviny, ale nikdy se mi zadní otvor sekačky neucpal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.206 (?), 5.7.2016 2:04
Nevím kolik stojí Toro, ale mohu doporučit Stigu, používá v základu zpravidla univerzální nůž jak pro sběr, tak pro mulčování.Kdo jen sbírá, může dát čistě sběrací, ten nadupe koš i mokrou trávou.Největší bomba je jejich současný model-dvojitý nůž, pozink šasi, Al kola, Honda 190ccm motor, Al variátor, vyndání koše jednou rukou.Ta poseká trávu 60-80cm vysokou a vyhází zadním tunelem, jak to je najemno tak bez ucpání.Mulčování díky tomu dvojitému noži je dokonalé a na výhoz to má naopak slušné lopaty.Až se proflákne, co všechno zvládne, tak na další sezónu ji určitě podraží, za tyhle peníze nemá konkurenci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.51 (?), 26.6.2012 23:30
Nejak nechapu podstatu problemu. nesbirejte travu, ale mulcujte. v tom je hlavni sila teto sekacky. kdyz vymulcuju, neni tam videt vubec nic. nikdy jsem sberny kos nepouzil. taky k cemu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.56 (?), 29.6.2012 17:46

Protože si koupil sekačku s košem a chce trávu sbírat třeba. Někomu mulčování nevnutíte, jiný je o něm přesvědčen. Někdo vesele nakupuje u mtf jiný by tam nevlezl... To máte těžké.

Některým strojům pomůže výměna mulčovacího nože za sběrací (u HSQ LC48, R152, R52 je to otázka 300kč) a jiným co mají ovládání sběru/ mulčování pákou nepomůže k účinnému sběru do koše nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika