Sekacka pro 63 letou matku



Stránky: 1,  2,  3,  4   
brusell - (6) - 235.151 (?) 
15.4.2018 16:38, zobrazeno: 15584x

Ahoj vsem,
potrebuji koupit sekacku pro mou matku. Jedna se o sekani vetsi zahrady cca 2800m2 a jde jen o sekani rovnych ploch, takze bych rad benzinovou sekacku s pojezdem, aby pro ni sekani nebylo moc namahave (idealne nejaka snadno manevrovatelna se starterem).
Dalsi funkcionality jako mulcovani nejsou treba.

Narazil jsem na trikolovy model Hecht ktery by byl fajn z pohledu manevrovani po zahrade, kde je dost stromu, ale recenze na tuhle znacku jsou spis smisene a ja bych neco s cim nebude moc starosti s udrzbou.

Uvazoval jsem konkretne nad VeGA 545 SXHE, pripadne GTM 460 SP1 SCH.

Podelil by se nekdo o konkretni zkusenosti a pripadna doporuceni?

Dekuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 250.122 (?), 15.4.2018 19:32

To chce jeste na zada hrabe aby mohla pohrabovat a dobrou lucernu, aby mohla kosit i v noci.

Taky mam takove povedene deticky. Ruce nevohnou, sou porad natazene...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.219 (?), 15.4.2018 22:22

Nesuďte podle sebe, jak jste si je vychoval, tak je máte...

Náhodou ženské ve 63 jsou plné elánu a práce na zahrádce, i sekání je baví.  Ale proč by se kdokoliv měl zbytečně dřít, je dobré si práci ulehčit.

S výběrem značky neporadím, zahradu mám malou, ale po zkušenostech kamarádky s větší zahradou bych volila sekačku s nastavitelnou možností mulčování.           Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.13 (?), 15.4.2018 22:53
Je to líná kůže a ještě k tomu škrt.Taky mám starší matku, která zůstala sama a nebavilo mě běhání za sekačkou, tak jsem koupil traktůrek a pojezdím to za 1/2 hoďky.Kdyby to měla sekat máti osobně, koupím ji minirider, ať nemusí za sekačkou běhat a vycházku si udělá příhodnějším způsobem.Pokud přesto má dojít k týrání, tak co nejširší záběr, ať to má rychle za sebou (to sekání),variátor, kterým si určuji rychlost sekání a tím chůze a startér není nutný, pokud to je lehce startovatelná Honda.Vyloženě špatný původní výběr ze sekačkového odpadu na takovou plochu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.122 (?), 16.4.2018 6:52

Mila Lido, moje zahrada ma k seceni cca 2000 m a muzu vam rict, ze sekat ji celou se sekackou je poradny zaber pro chlapa, natoz pro zenskou. Nejde o chuzi za ni, ale o zvedani kosu s travou.  Co urvete dneska zaplatite priste. Ano reseni je mulcovani, ale to nejde pokazde, takze vzorny synek si koupi sekacku a matce to obcas posece.

Ja si na decka nestezuju, proste nejsou k manualni praci. Ale to neni dneska vetsina naroda. To je tak nejak globalne nakazlive. Mne manualni prace bavi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.4.2018 7:53

1. Doporučuji WEIBANG WB 455, jsem s ní velmi spokojen, žádný problém.

2. Mulčování je samozřejmě možné vždy. Pokud se to paní pouze vzhledově nelíbí, pak to je pouze její osobní problém a není nejmenší právo hanit její děti.

3. "Vzorný synek" má svůj život, svoji rodinu, svoji malou trošku času věnuje svým dětem a povinnostem, nicméně většinou pomůže, je-li to potřeba. Starší lidé by si naopak měli uvědomit, co po svých dětech chtějí, a že trvat na vynášení košů místo mulčování rozhodně potřeba není, a pouze je tím znechutí a odradí od další (zbytečné) pomoci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 89.197 (?), 16.4.2018 8:14

Mulčování na takovou plochu je řešení..Já jsem kdysi koupil starou stigu MulticlipPro s motorem Honda - lehké starování. Ta sekačka má už opracováno mraky hodin (cca18 roků) a furt jede. Má náhon na přední kola. Když člověk nestíhá rychlosti stačí jen lehce přizvednout kola - netahá tolik jako zadní nahon a je mnohem obratnější. Takže pod stromy a na "velké zahradě" mulčuji - tzn. jenom chodím za sekačkou. Je to výrazná úspora práce a času. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 89.197 (?), 16.4.2018 8:18

Jo a ještě jsem zapomněl..není třeba likvidovat trávu. Mám plochu cca 1500m2 a byla by toho pěkná hromada. Nevím co děláte s trávou z plochy 2800 m2.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 16.4.2018 10:45

Ja nemam rad mulcovani. Kousky travy zejmena kdyz je mokro se tahaji na botach do baraku, tedy do jednoho se zouvame do druheho ne, k bazenu i do garaze.

Travu davam do komposteru, kompostery jsou na konci zahrady u slepic a slepice kompost i posekanou travu miluji. Kdyz komposter uzraje, hmotu davam do zahonu. Travu si svazim i za dalsich zahrad. Cim vetsi zahrada tim vice moznosti na umisteni komposteru. mam latkove kompostery, do pristiho seceni trava slehne tak, ze se da porad pridavat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.4.2018 11:13

A to je přesně to, o čem mluvím - "nemám rád" - ale chci, aby to děti udělali za mě přesně podle mých představ, a nikoli tak, aby to bylo funkční. A ta zbytečná řádně nezdůvodněná piplačka navíc je to, co děti příště od případné pomoci spolehlivě odradí.

BTW tím, že posekanou trávu odvážíte na kompost, a pak vracíte jen do záhonu, zbytečně odeberete případné živiny a humus z trávníku. A následné strádání trávníku pak musíte řešit umělými hnojivy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika