Sekačka Partner P56 - 875DWA - znáte?



asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?)
30.4.2010 11:33

Mám jí, seká výborně, mulčuje a vyhazuje také fobře.

Pohon je dobrý - mám na zahradě svah a je to bez problémů

Mohli jí udělat trochu větší koš, to je asi jediné co mi vadí...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 202.36 (?), 20.4.2009 22:52, zobrazeno: 12084x

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost se sekačkou Partner P56 875DWA? Má papírově výborné parametry: velký záběr 56 cm, silný motor B+S 6,5 HP, variátor pojezdu v širokém rozsahu 0 - 7,4 km/h, velká kola, mulčování, boční výhoz - vše by mi plně vyhovovalo, ale cena je podezřele nízká. Bylo by to fajn, ale jsem nedůvěřivý k příliš levným věcem. Budu vděčný za každý praktický poznatek, případně doporučení sekačky obdobných parametrů, která něco vydrží.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.50 (?), 30.4.2010 11:29
Také bych ocenil osobní zkušenost, hlavně jestli dobře sbírá do koše a vyhazuje bokem, někde se tady řešilo, že 53 cm verze této sekačky špatně sbírá s origináním nožem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 30.4.2010 11:33

Mám jí, seká výborně, mulčuje a vyhazuje také fobře.

Pohon je dobrý - mám na zahradě svah a je to bez problémů

Mohli jí udělat trochu větší koš, to je asi jediné co mi vadí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.50 (?), 30.4.2010 12:15

Moc díky za info... asi je to nesmysl na co se ještě dovolím zeptat - jedna věc mi není jasná, rychlost pojezdu se reguluje tím, jak moc přitáhnete páčku k madlu - nezrychluje tedy a nezpomaluje pak neustále sekačka, když se s ní přejíždí přes nerovnosti (pokud tedy není přitáhnutá na 100 % k madlu)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.243 (?), 30.4.2010 12:29

Martine, ten větší koš by byl právě na škodu. Čím větší koš tím větší hmotnost "nákladu" plus převis za zadní nápravou se rovná větší odlehčení hnacích předních kol. Tzn. problémy s prokluzováním kol - pojezdem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 30.4.2010 12:39

Co byste chtěl? Elektronický regulátor rychlosti? Řešíte zbytečnost. Kdo Vás reguluje, když máte (měl byste) sekačku bez pojezdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.104 (?), 1.5.2010 10:55

Dovolil bych se připojit do diskuse - když se už bavíte o tom pojezdu, nemám absoletně žádné zkušenosti s pojezdem na,,tvrdo" a nebo variabilním. Někteří prodejci mi říkají že profesionálové volí pojezd stálý prý se tím zbavím možných závad. Ale já mám hodně otromků a ostrůvků a pojezd s variátorem si myslím by byl lepší ale pokud bych to měl nějak častěji opravovat - servisovat tak bych asi volil stálý pojezd myslím že to je asi i o tom naučit se s tím jezdit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 111.104 (?), 1.5.2010 11:02

K tomu partnerovi: všiměte si podle obrázku že přední náprava je stejně široká jako zadní. Já mám na zahradě hodně míst kde potřebují sekačku jenom jako by strčit jenom předkem mezi stromky a dokážete si představit jak budute vjíždět mezi takováto místa s tímto rozpětím nápravy? A ještě k té přední nápravě, která je hnací nedokážu si představit že budu mít koš z půlky plný jak asi pojede, nebudu jí muset nakonec tlačit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika